BiznesINFO.pl
flickr, Janusz Sliwinski, lic. CC 2.0

flickr, Janusz Sliwinski, lic. CC 2.0

Wakacje w tym roku będą wyjątkowo drogie. Lepiej odkładać zawczasu

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Wakacje tuż za rogiem, pandemia koronawirusa zwalnia, to oznacza, że sezon urlopowy może ruszyć pełną parą. Tegoroczni wczasowicze muszą wziąć pod uwagę to, że podwyżki nie ominą popularnych kurortów. W górę pójdą m.in.: ceny noclegów i jedzenia. Na co szykować się w okresie wakacji 2021?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób będą wyglądały ceny w tym roku

  • Gdzie spodziewać się podwyżek

  • Z czego wynikają podwyżki

Wakacje 2021 będą jeszcze droższe

Tegoroczne wakacje będą wyjątkowe, choć stanowiące małą powtórkę sprzed roku. Polacy po wielu miesiącach w zamknięciu i walki z lockdownem będą mieli okazję zorganizować urlop, żeby wypocząć od codziennych trosk.

Osoby wybierające się w rodzime kurorty muszą pamiętać, że ceny nie będą stały w miejscu. Choć drogo było już rok temu, wakacje 2021 mogą to przebić. Business Insider podkreśla, że sporych podwyżek należy spodziewać się w popularnych nadmorskich kurortach, m.in.: Kołobrzegu, Świnoujściu, a nawet w Trójmieście.

Podwyżki to nie jest celowy wybór właścicieli lokali gastronomicznych i obiektów noclegowych, a konieczność popandemicznego odbicia swoich finansów. Przypomnijmy, że lokale gastronomiczne przez niemal pół roku nie mogły przyjmować gości, a hotele oferować noclegów.

Część przedsiębiorców decydowała się na akty desperacji i w celu ratowania swoich biznesów, omijano przepisy rozporządzenia. Co więcej, część przedsiębiorców wspominała o buncie, do którego ostatecznie doszło w ramach gastronomii z pomocą akcji #otwieraMY.

Z analizy wynika, że Polacy zapłacą więcej za nocleg w hotelu oraz jedzenie. Czy zdrożeją także inne atrakcje i jak dużo gotówki musimy przygotować na wakacje w 2021 r.?

Wakacje 2021 w dobie pandemii

Portal informuje, że małżeństwo z jednym dzieckiem może znaleźć tani nocleg, który będzie wahał się w granicach 100 zł, to jest to kwatera prywatna. W internecie pojawia się coraz więcej ofert, gdzie cena za dobę winduje do 200-300 zł, a to nie koniec.

Od początku maja trwa szał na wynajmowanie kamperów i przyczep campingowych. Eksperci z branży podkreślają, że trend trwa już niemal od roku i nic nie wskazuje na to, żeby miał się skończyć. Obecnie wynajęcie kampera to koszt ok. 600 zł za dobę, a osoby z branży mówią, że ceny jeszcze wzrosną.

Zaległości w dochodach nadrabiać będzie branża gastronomiczna. Restauracje, bary i puby co roku windują ceny, ale w 2021 r. mają być wyższe nawet o 20 proc. w skali rok do roku. W tym przypadku na ceny wpływa także szereg innych czynników: drożeją produkty, z których przygotowywane są potrawy, czynsze za wynajem lokali, a na rynku brakuje pracowników.

Należy także podkreślić, że podwyżki nie ominą również atrakcji dla dzieci. Choć obiekty kultury kuszą nas niskimi biletami to wesołe miasteczka, pokazy na mieście oraz inne rzeczy niedostrzegalne na co dzień mogą wyczyścić nasz portfel.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Bon turystyczny w nowym kształcie

Turystyka

Nowa propozycja w sprawie bonu turystycznego. Miałoby go dostać znacznie więcej osób

Czytaj więcej >
ryanair-needpix-pagarau

Turystyka

Ryanair nie będzie już pobierał opłaty za zmianę rezerwacji. Ale tylko w dwóch sytuacjach

Czytaj więcej >
Prezydent Andrzej Duda wydłuży bon turystyczny?

Turystyka

Andrzej Duda doprowadzi do przedłużenie bonu turystycznego? Mamy odpowiedź z Kancelarii Prezydenta

Czytaj więcej >
By Olos88 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39179147

Turystyka

Polska otworzy granice, ale nie ze wszystkimi. Już wiadomo, na kogo otworzy się nasz kraj

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Polskie banknoty 500 zl.

Turystyka

Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna data

Czytaj więcej >
wakacje-pixabay-expresselblag

Turystyka

Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy

Czytaj więcej >