Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Za deszcz na wycieczce biuro podróży zapłaci odszkodowanie. Dostaniesz nawet 250 złotych za deszczowy dzień
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 21.05.2023 16:20

Za deszcz na wycieczce biuro podróży zapłaci odszkodowanie. Dostaniesz nawet 250 złotych za deszczowy dzień

pieniądze
Domena publiczna

Opady deszczu potrafią zepsuć każdą wycieczkę - zwłaszcza, jeżeli wcześniej nie były zapowiadane. Wczasowiczów może zatem ucieszyć wiadomość, że biura podróży zaczynają wprowadzać ubezpieczenia właśnie przed opadami deszczu do swojej oferty.

Ubezpieczenie od deszczu

Jakkolwiek to brzmi, ubezpieczenie od deszczu jest faktyczną nowością. Oferta nie powinna również dziwić - pogoda potrafi popsuć każdy wyjazd.

Jak podaje portal Nowiny24.pl, na taki krok zdecydowało się biuro podróży Itaka. Ubezpieczenie od deszczu ma taką samą rangę jak np. ubezpieczenie NNW.

Koszt rośnie wraz z długością wyjazdu

Tak jak w przypadku innych ubezpieczeń, koszt tego od deszczu rośnie wraz z długością wyjazdu. Jak wynika z danych portalu Nowiny24.pl przypadku najkrótszego, trwającego 8 dni, koszt wynosi 69 zł.

Natomiast kolejne poziomy to już przekroczenie progu 100 zł. W przypadku 13-dniowego wyjazdu jest to wydatek 121 zł, zaś między 14 a 16 dniami są to 154 zł.

Pada deszcz? Dostaniesz ćwierć tysiąca za dzień

Nawet jeżeli ceny mogą odstraszać, to warto wziąć pod uwagę, że koszt ubezpieczenia zwróci się już po jednym deszczowym dniu wycieczki. Niestety, dzień przyjazdu oraz wyjazdu nie zaliczają się do tego grona.

Jak podaje portal Nowiny24.pl, wysokość odszkodowania za deszczowy dzień wynosi 250 zł. To, czy kryteria zostaną spełnione, zależy od danych z serwisu Accuweather.