Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Obliczenia
22.05.2024 15:08 Emerytura nie wystarczy. Policzono, ile Polacy powinni odłożyć na "spokojną" starość

Kwoty, które wymieniają specjaliści z Polskiej Izby Ubezpieczeń z analitykami z Milliman Polska są na tyle niewyobrażalne, że zapisują je w odniesieniu do całego budżetu państwa. Raport ubezpieczeń polskich jeszcze dobitniej unaocznia przepaść, przed którą już niedługo stanie pokolenie 30-40 latków, chcących przejść na emeryturę po 60. roku życia. Analitycy podają konkretną kwotę, sumę, którą każdy z nas powinien odłożyć "obok" ZUS.

Marywilska
21.05.2024 12:36 "Efekt Marywilskiej". Coraz więcej małych przedsiębiorców chce się ubezpieczać

“Możemy mówić o efekcie Marywilskiej. Ludzie zaczęli zastanawiać się nad tym, czy warto się ubezpieczać” - relacjonuje rynkowe realia sektora ubezpieczeń Paweł Skotnicki, ekspert branżowy. Choć o precyzyjne liczby trudno, agencje i eksperci szacują, że mowa o odbiciu rzędu kilkunastu procent w skali tygodnia.

paszport
19.05.2024 20:01 Nie tylko dowód czy paszport. Bez tego dokumentu na wakacjach możesz mieć problem

Wakacje na terenie Unii Europejskiej w zasadzie nie wymagają biurokracji, a jedynie transportu z miejsca na miejsce. Podróżując po Europie pamiętamy zwykle o dowodzie osobistym lub paszporcie. Rzadziej pamiętamy o Karcie EKUZ, a jej brak może wpłynąć na znaczne zwiększenie kosztów wyjazdu. Czym jest Karta EKUZ, do czego uprawnia, kto może ją otrzymać i jak to zrobić?

Link4
17.05.2024 13:48 Link4 ma nowego wiceprezesa. Jest nim Mikołaj Ciaś

Mikołaj Ciaś jest menadżerem, który od 20 lat był powiązany z branżą FMCG (produkty szybkozbywalne). Teraz został wiceprezesem zarządu Link4. Wcześniej pracował on w wielu, dużych korporacjach międzynarodowych, były to między innymi Unilever Polska, Carlsberg Polska czy Coca-Cola Poland.

Marywilska pożar
13.05.2024 14:28 Pożar na Marywilskiej. Tragedia weryfikuje stan ubezpieczeń w handlu

Tragedia, która wydarzyła się kilka dni temu na Marywilskiej, stwarza pole do dyskusji na temat ubezpieczenia obiektów handlowych. Mimo edukowania ludzi w tym aspekcie przedsiębiorcy nadal często oszczędzają na indywidualnym ubezpieczeniu.

None
25.04.2024 19:09 Cyfrowa rewolucja w polskich ubezpieczeniach: raport PIU i Accenture

Branża ubezpieczeniowa w Polsce przechodzi prawdziwą transformację cyfrową. W ciągu ostatnich dwóch lat aż 80% firm ubezpieczeniowych zwiększyło nakłady na technologie, a 60% wzmocniło współpracę z partnerami technologicznymi. To dowód na to, że firmy te aktywnie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom klientów i warunkom rynkowym.

None
25.04.2024 18:24 Allianz Partners ogłosił rekordowe wyniki finansowe za rok 2023. "Nieustannie wprowadzamy innowacje i inwestujemy znaczne środki w transformację cyfrową"

Allianz Partners, światowy lider w dziedzinie ubezpieczeń i usług assistance, ogłosił imponujące wyniki za rok 2023. Firma odnotowała rekordowe przychody w wysokości 9,3 mld euro, co oznacza wzrost o 13% w porównaniu do 2022 roku. Zysk operacyjny wzrósł o 5,8%, osiągając poziom 301,2 mln euro. 

samochód
09.04.2024 10:04 Zapomnisz o ważnym obowiązku i pożałujesz. Zapłaciło już 350 tysięcy kierowców

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów. Za brak ciągłości w polisie kierowcy płacą potężne kary finansowe. Jak się jednak okazuje, wciąż coraz więcej osób nie dopełnia tego obowiązku. 

None
08.04.2024 16:34 VeloBank i LINK4 ułatwia życie klientom. Zakup ubezpieczenia będzie jeszcze prostszy

Każdy pojazd mechaniczny musi mieć ważne ubezpieczenie OC. VeloBank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców i udostępnia swoim klientom ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych LINK4. Dodatkową zaletą jest możliwość przeprocesowania umowy w pełni zdalnie.

Samochód
11.03.2024 10:14 Te szczegóły wpływają na wysokość ubezpieczenia OC. Kierowcy zaskoczeni

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa opłata dla wszystkich kierowców. Jest wiele rozmaitych czynników, które wpływają na jej wysokość. Jak się okazuje, o niektórych z nich wielu kierowców nie ma pojęcia. O co dokładnie chodzi? Przedstawiamy szczegóły.

ZUS, pieniądze
04.03.2024 23:00 ZUS wypłaci nawet ponad 120 tys. zł. Nowe stawki odszkodowań

Od 1 kwietnia ZUS będzie miał dobre wieści dla wszystkich ubezpieczonych. Kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej będą wyższe. Niektóre przekraczają nawet 100 tys. zł.

Samochód
20.02.2024 11:20 Stawki za ubezpieczenie OC pójdą w górę? UE stawia sprawę jasno

Wiele wskazuje na to, że kierowcy muszą przygotować się na kolejne podwyżki. Tym razem chodzi o obowiązkowe dla wszystkich kierujących ubezpieczenie OC. Wprowadzenie zmian w tej kwestii jest efektem wejścia w życie unijnej dyrektywy. Okazuje się, że nowe kwoty mogą być o wiele wyższe, niż obecne. Przedstawiamy szczegóły.

samochód
04.02.2024 21:54 Ostrzeżenie dla kierowców. Kary są bardzo wysokie

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, na jak wielkie problemy naraża się, jeżdżąc bez ubezpieczenia OC. Chodzi nie tylko o wysokie kary finansowe. W Polsce bez polisy jeździ aż 300 tysięcy samochodów.

pieniądze
01.01.2024 13:35 1200 złotych świadczenia dla aktywnych zawodowo. Sprawdź, kto może otrzymać wypłatę z ZUS

Od kilku lat ZUS wypłaca świadczenia, z których prawie nikt nie korzysta. Jednak wcale nie dlatego, że tak mało jest osób uprawnionych, ale niewiele z nich wie, że przysługuje im wsparcie finansowe. Czym jest renta szkoleniowa i kto może z niej skorzystać? 

List z ZUS-u
28.12.2023 14:23 Nowe świadczenie wspierające. Można dostać spore pieniądze, ZUS będzie też opłacał składki emerytalne i zdrowotne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 stycznia 2024 roku będzie wypłacał nowe świadczenie wspierające dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. ZUS przekazał szczegóły dotyczące zgłaszania do ubezpieczenia opiekuna osoby, która będzie to świadczenie pobierała.  

Wnętrze samochodu
16.12.2023 20:34 Nowe zasady dla handlujących samochodami. Wchodzą już od stycznia

Sprzedawcy samochodów w Polsce muszą bardzo uważać. Od nowego roku w życie wchodzą zmiany związane właśnie z tego typu transakcjami. Jak się okazuje, nowe obowiązki będą miały również osoby kupujące auta w naszym kraju.

Samochód
10.12.2023 20:40 Ogromne kary dla kierowców. Zacznie się już 1 stycznia

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Za jego niewykupienie możemy zapłacić sporą karę pieniężną, a jej kwota jeszcze wzrośnie od 1 stycznia 2024 roku. Powodem jest wzrost minimalnego wynagrodzenia w Polsce.

Cmentarz i groby
01.11.2023 12:42 Wszystkich Świętych. Jak najlepiej ubezpieczyć nagrobek?

Wysokie koszty grobów na cmentarzach skłaniają niektórych Polaków do zakupu ubezpieczenia obejmującego dany nagrobek. Nie obejmuje ono wyłącznie kradzieży, a co więcej - nie kosztuje wiele.

None
08.10.2023 15:02 Ile płaci się za ubezpieczenie mieszkania? Wszystko o kosztach i składach polisy mieszkaniowej

Osoby, które są właścicielami nieruchomości lub dopiero planują ją nabyć, powinny rozważyć wykupienie ubezpieczenia mieszkania. Polisa zazwyczaj chroni nie tylko ruchomości znajdujące się w lokalu, ale często stanowi też zabezpieczenie na wypadek pożaru czy zalania lokum. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania i co składa się na ten koszt.

zus-klient-fus
11.09.2023 13:42 ZUS właśnie ujawnił dane o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Wiemy, co się dzieje na rynku pracy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował sytuację finansową Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w pierwszym półroczu br. To właśnie ta instytucja stanowi podstawę funkcjonowania ZUS-u i to z jej środków finansuje się m.in. należności dla płatników składek, wypłaty świadczeń z ubezpieczenia emerytalnego, rentowego, chorobowego i wypadkowego czy odsetki za nieterminowe wypłaty świadczeń. Jak można ocenić kondycję FUS-u, co było największą pozycją jego przychodów i kto stanowi najliczniejszą grupę ubezpieczonych? O tym dowiesz się z dalszej części tekstu.

None
09.06.2023 15:38 ZUS zwaloryzował konta 24 milionów Polaków. Wkrótce będzie można sprawdzić stan przyszłej emerytury

W czerwcu Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził coroczną waloryzację stanu kont i subkont osób ubezpieczonych. W tym roku przyrost stanu kont jest wyjątkowo wysoki – przybyło na nich ponad 450 mld zł. Przykładowo osobie, która zgromadziła na koncie w ZUS 450 tys. złotych, w wyniku waloryzacji dopisaliśmy prawie 65 tys. złotych – wyjaśniła prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Urząd Skarbowy już niedługo będzie miał więcej instrumentów, by prześwietlić obywatela.
30.05.2023 19:16 Zapłaciła OC dwa dni po terminie. Skarbówka zajęła jej konta bankowe

Pewna kobieta z Opola opłaciła ubezpieczenie OC z dwudniowym opóźnieniem. Otrzymała za to karę, jednak urząd skarbowy postanowił wykorzystać wszystkie swoje możliwości w celu ściągnięcia należności.

policja
30.05.2023 16:37 Ważne zmiany dla kierowców. Spóźnisz się, będziesz musiał zapłacić nawet 8000 zł kary

Przyszłoroczny wzrost płacy minimalnej oznacza również złe wieści dla kierowców. Do góry pójdą również kary dla kierowców, między innymi za brak OC.

pieniądze
21.05.2023 16:20 Za deszcz na wycieczce biuro podróży zapłaci odszkodowanie. Dostaniesz nawet 250 złotych za deszczowy dzień

Opady deszczu potrafią zepsuć każdą wycieczkę - zwłaszcza, jeżeli wcześniej nie były zapowiadane. Wczasowiczów może zatem ucieszyć wiadomość, że biura podróży zaczynają wprowadzać ubezpieczenia właśnie przed opadami deszczu do swojej oferty.

kierowca-samochod
06.05.2023 18:40 Nadchodzą podwyżki kar dla kierowców. Zapominalscy mogą zapłacić nawet 7 tys. zł

Kara za brak ważnej, obowiązkowej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) wzrasta wraz z podwyżką płacy minimalnej. W pierwszym półroczu br. kara za spóźnienie powyżej 14 dni z uregulowaniem OC za samochód osobowy wynosi 6980 zł. Od 1 lipca, w wyniku kolejnej podwyżki minimalnego wynagrodzenia, stawka ta wzrośnie już do 7,2 tys. zł.

pieniądze-gotówka-zus
05.05.2023 19:19 ZUS zaapelował do Polaków. Niewiedza w przypadku ubezpieczeń może nas dużo kosztować

Ubezpieczenie zdrowotne i chorobowe to nie to samo. Choć nazwy wydają się zbliżone, są to zupełnie różne ubezpieczenia. Mylenie tych pojęć skutkuje tym, iż w czasie choroby ktoś może nie mieć prawa do płatnego zwolnienia lekarskiego. Taka niewiedza może dużo kosztować – wskazuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

PZU-neon
21.04.2023 14:20 PZU w tarapatach. Hakerski atak na ubezpieczeniowego giganta

Nad ranem 21 kwietnia doszło do ataku cybernetycznego na systemy IT PZU. Grupa PZU poinformowała o tym na swoim profilu na Twitterze, zapewniła o monitorowaniu sytuacji i przywracaniu systemów do pełnej funkcjonalności. Na szczęście nie doszło do wycieku żadnych danych.

pieniądze, koperta ZUS
27.03.2023 20:06 Co dzieje się z pieniędzmi na koncie ZUS po śmierci ubezpieczonego

Środki zapisane na subkoncie osoby ubezpieczonej w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych podlegają podziałowi i wypłacie w razie m.in. śmierci tej osoby. Tak, jak to się dzieje w przypadku środków zgromadzonych na rachunku w otwartym funduszu emerytalnym.