Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Allianz Partners ogłosił rekordowe wyniki finansowe za rok 2023. "Nieustannie wprowadzamy innowacje i inwestujemy znaczne środki w transformację cyfrową"
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 25.04.2024 18:24

Allianz Partners ogłosił rekordowe wyniki finansowe za rok 2023. "Nieustannie wprowadzamy innowacje i inwestujemy znaczne środki w transformację cyfrową"

None
fot. materiały prasowe

Allianz Partners, światowy lider w dziedzinie ubezpieczeń i usług assistance, ogłosił imponujące wyniki za rok 2023. Firma odnotowała rekordowe przychody w wysokości 9,3 mld euro, co oznacza wzrost o 13% w porównaniu do 2022 roku. Zysk operacyjny wzrósł o 5,8%, osiągając poziom 301,2 mln euro. 

Kluczowe osiągnięcia Allianz Partners w 2023 roku:

W obszarze zdrowia: wzrost o 23,4%, przychody sięgnęły 2,959 mld euro. Sukces ten wynika z organicznego rozwoju, zwłaszcza w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), oraz nowych partnerstw z lokalnymi ubezpieczycielami. Firma rozszerzyła również zasięg geograficzny, otwierając nowe centra wsparcia operacyjnego w regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Wprowadzenie cyfrowych usług opieki zdrowotnej i platformy Lumi napędza dalszy wzrost w tym obszarze.

W ubezpieczeniach turystycznych: wzrost o 8%, przychody wyniosły 3,297 mld euro. Ożywienie w podróżach po zniesieniu ograniczeń pandemicznych pozytywnie wpłynęło na wyniki w regionie Azji i Pacyfiku. Popularność podróży do Ameryki Północnej nadal rośnie, co przełożyło się na wzrost liczby kanałów offline i sprzedaży B2C. W Europie sukces odniósł sektor usług finansowych w Wielkiej Brytanii, a także linie lotnicze i biura podróży we Francji. Allianz Partners kontynuuje inwestycje w cyfrowe platformy dla klientów, m.in. poprzez aplikację mobilną allyz.

W obszarze mobilności & assistance: wzrost o 11,2%, przychody wyniosły 2,902 mld euro. Silny wzrost odnotowano w Europie (Francja, Hiszpania, Szwajcaria), Ameryce Łacińskiej (Brazylia) i Australii. Działalność w zakresie assistance domowego rozwija się w całej Europie, a usługi Easy Living zyskują popularność w Europie Wschodniej. Stabilne wyniki w obszarze MDDR (zarządzanie urządzeniami mobilnymi i ryzykiem cyfrowym) zanotowano w Indiach, Hiszpanii i Francji. Linia biznesowa mobilności z sukcesem weszła na rynek amerykański i zapowiada dalszy wzrost w 2024 roku.

Rok 2023 był kolejnym rekordowym rokiem dla Allianz Partners pod względem całkowitych przychodów i zysków po fantastycznych wynikach w 2022 roku. Branża turystyczna nadal się rozwija, nasza działalność w zakresie opieki zdrowotnej odnotowała ogromny wzrost, a aktywność w zakresie pomocy i mobilności na całym świecie nabrała rozpędu. Nasz rozwój opiera się na solidnych fundamentach, ponieważ inwestujemy w cyfryzację naszych usług, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom zadowolenia klientów. Dzięki dobrym wynikom finansowym Allianz Partners znajduje się w czołówce transformacji branży ubezpieczeniowej. Nieustannie wprowadzamy innowacje i inwestujemy znaczne środki w transformację cyfrową, w tym we wdrażanie naszej wiodącej na rynku platformy cyfrowej allyz we wszystkich obszarach biznesowych. Dzięki zaangażowaniu zespołu zatrudniającego ponad 22 tys. pracowników na całym świecie, jestem bardzo pozytywnie nastawiony w kontekście perspektyw na nadchodzące lata i tego, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest podwojenie przychodów do 2030 roku – skomentował Tomas Kunzmann, prezes zarządu Allianz Partners.