BiznesINFO.pl

East News, Piotr Molecki

Obostrzenia na wakacje poznamy 7 czerwca. A jutro kolejne zmiany w harmonogramie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Obostrzenia wakacyjne zostaną podane w najbliższych dniach. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że informacje o obostrzeniach będą podawane w dwóch trybach. Jedna część będzie dotyczyć zdejmowania obostrzeń, a druga zasad obowiązujących w sezonie wakacyjnym.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co szykuje minister zdrowia na wakacje

  • Kiedy zostaną ogłoszone wakacyjne obostrzenia

Obostrzenia wakacyjne już za chwilę

Obostrzenia w Polsce są najmniej restrykcyjne od października 2020 r., a program szczepień powoli posuwa się do przodu. Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił program szczepień dla osób poniżej 16. roku życia.

Szef resortu odniósł się także do obostrzeń panujących w kraju. Dnia 2 czerwca przedstawiony zostanie harmonogram luzowania obostrzeń. - To będzie informacja w perspektywie do 26 czerwca - powiedział.

Minister zdrowia podkreślił, że nie będą to duże zmiany, a raczej kosmetyczne poprawki. Dodał, że Polska na tle innych krajów Europy charakteryzuje się dużą liberalizacją obostrzeń.

Jednak inna data bardziej interesuje Polaków, którzy zdążyli już wstrzymać wakacyjne plany. Kluczowy jest 7 czerwca, gdy minister zdrowia i premier Mateusz Morawiecki przedstawią plan obostrzeń wakacyjnych. Te mają obowiązywać do końca wakacji.

Luzowanie obostrzeń już od piątku

Przypomnijmy, że rząd poluzował ostatnie obostrzenia 28 maja. Następne luzowanie w harmonogramie mówi o 4 czerwca, kiedy ruszą koncerty w Polsce.

Od ostatniego luzowania lokale gastronomiczne mogą przyjmować gości wewnątrz, otwarte zostały obiekty sportowe - w tym siłownie i kluby fitness oraz istnieje możliwość organizowania imprez okolicznościowych. Każdy z tych podmiotów może funkcjonować z zachowaniem odpowiednich restrykcji sanitarnych.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

ObostrzeniaKoronawiruswakacje

Podobne artykuły

Turystyka

Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe
Czytaj więcej >

Turystyka

POT: 3,5 mln dzieci skorzystało z bonów turystycznych
Czytaj więcej >

Turystyka

Kontrole weszły do restauracji w całym kraju. Aż 57 proc. sprawdzanych z nieprawidłowościami
Czytaj więcej >

Turystyka

Uwaga na oszustów. Próbują naciągać na bon turystyczny
Czytaj więcej >

Turystyka

1800 zł za brak maseczki. Zastanów się czy warto
Czytaj więcej >

Turystyka

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]