Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:25

Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe

25.06.2021Karwia Plaza fot.Andrzej Iwanczuk/REPORTER
East News, Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Tunezja wymaga od turystów negatywnego wyniku testu PCR. Kraj nie honoruje już paszportów covidowych, ale to nie koniec ograniczeń. W weekendy zabawa nie jest pisana nawet turystom.

Tunezja walczy z koronawirusem

Uczestnicy wycieczek zorganizowanych do Tunezji mogą zapomnieć o paszportach covidowych. Muszą mieć wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem test PCR, a żeby zostali wpuszczeni do Tunezji, wynik musi być negatywny.

Tunezja tym samym zakończyła im przywilej trwający od 1 do 10 lipca. Test musi być wydrukowany i przetłumaczony na język angielski - wyjaśnia portal money.pl. Z obowiązku testu zwolnione zostały dzieci do 12. roku życia.

Jednocześnie turyści muszą zarejestrować się na stronie internetowej, gdzie do wypełnienia jest specjalny formularz lokalizacyjny. W Polsce funkcjonuje podobne rozwiązanie.

Tunezja nie honoruje paszportów covidowych

Tunezja wprowadziła wyrywkowe wykonywanie testów na koronawirusa - turysta może zostać poproszony o wykonanie dodatkowego, bezpłatnego PCR. Jeśli wynik okaże się dodatni, będzie musiał odbyć dwutygodniową kwarantannę w hotelu.

Osoby wybierające się do Tunezji muszą pamiętać, że poza restrykcjami, obowiązuje w kraju godzina policyjna od 20 do 5. Z kolei w weekendy w tych godzinach obowiązuje pełny lockdown.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]