Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Bon turystyczny do rozszerzenia. Świadczenie ma dostać ogromna grupa osób
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 10.06.2021 02:00

Bon turystyczny do rozszerzenia. Świadczenie ma dostać ogromna grupa osób

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Oszczednosci starszej osoby na emeryturze.
East News, Arkadiusz Ziolek

Bon turystyczny przejdzie lifting i od 1 września będzie przyznawany także polskim seniorom. Senacka komisja poparła rozszerzenie bonów turystycznych na emerytów i rencistów. Ma to pomóc turystyce poza sezonem wakacyjnym.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest bon turystyczny

  • Jakie będą warunki przyznawania bonów seniorom

  • Ilu Polaków skorzysta na rozwiązaniach

Bon turystyczny dla seniora

Bon turystyczny został wprowadzony rok temu i skorzystać z niego mogą beneficjenci programu 500 plus. Rząd podkreślał, że wprowadzenie bonu turystycznego ma zachęcić Polaków do spędzania wakacji w rodzimych kurortach i pobudzić branżę turystyczną po pierwszej fali koronawirusa.

Tymczasem senacka komisja zaproponowała rozszerzenie bonu turystycznego na polskich emerytów i rencistów. Jak podkreśla senator Marek Borowski z Koalicji Obywatelskiej, zeszłoroczny bon turystyczny poprawił sytuację turystyki w sezonie, ale później nastąpił impas.

Propozycja wprowadzenia bonu turystycznego dla emerytów i rencistów ma wspomóc branżę turystyczną po sezonie. Senator podkreślił, że bon turystyczny dla seniorów miałby obowiązywać od 1 września br.

Rozszerzony bon turystyczny nie ma wspomagać branży, gdy ruch w kurortach jest ogromny, a wtedy, gdy słabnie. Dodatkowo, ma wspomóc tych, którzy na wakacje nie mogą sobie pozwolić.

Z bonu turystycznego dla emerytów i rencistów może skorzystać 9,3 mln Polaków - wynika z danych statystycznych. Mniej więcej tylko właśnie mamy w Polsce osób pobierających rentę lub emeryturę.

Przypomnijmy, że bon turystyczny przyznawany jest w formie elektronicznej bez możliwości wymiany go na gotówkę. Listę podmiotów honorujących bon turystyczny można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]