Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Biedronka na wakacje: Biedronkobusy i sklepy całodobowe
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 22.03.2022 09:14

Biedronka na wakacje: Biedronkobusy i sklepy całodobowe

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Biedronka szykuje się na wakacyjną ofensywę. Władze sieciówki zdają sobie sprawę, że w wakacje, kiedy klienci odpoczywają, trudniej o zarobek. Dlatego też Jeronimo Martins Polska, władze Biedronki, postanowiły zadziałać wedle starego powiedzenia "Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry". Tym samym zamiast przyciągać klientów do siebie, postanowiła sama do nich się zbliżyć. 

W tym celu sieciówka uruchomiła specjalne udogodnienia w swoich lokalach nad polskim morzem. We wszystkich miejscowościach nadmorskich Biedronki otwarte będą do 23:00, a w słynnych kurortach, jak Łeba, Ustronie Morskie, Darłowo czy Ustce - będą czynne całą dobę z krótką przerwą techniczną około północy. Zmiana zajdzie także w stoiskach z owocami, które wystawione zostaną przed sklep. Na nich znaleźć będzie można najczęściej zabierane na plażę owoce, jak arbuzy, banany czy winogrona.

Biedronka będzie sprzedawać całą dobę i jeszcze przywiezie klientów pod sklep

Mało tego - w Łebie, która nie posiada komunikacji miejskiej, będą działały specjalne Biedronkobusy. Wozy te będą transportować klientów sklepu z plaży wprost do Biedronki. Pierwsze kursy tego pojazdu startują 29 czerwca i wozić będą klientów do 17 sierpnia.

Biedronka nie zapomina o pracownikach

Co więcej, Biedronka oferuje także nietypową formę spędzania wakacji swoim pracownikom. Jak się okazuje, sieciówka potrzebuje około 240 pracowników-ochotników, którzy trafią do Biedronek w miejscowościach nadmorskich. Zgłaszać się do tej pracy można od połowy czerwca do końca sierpnia, a każdy z pracownikow oprócz nagrody na poziomie 350 zł brutto, może liczyć na zakwaterowanie oraz dojazd na koszt firmy.

W sezonie letnim nad Bałtykiem wyzwaniem jest zapewnienie turystom i lokalnym mieszkańcom stałej dostępności wszystkich produktów oraz sprawnej i szybkiej obsługi. By to osiągnąć, zwiększamy zespoły w naszych placówkach. Ochotnicy, którzy chcą na czas wakacji przenieść się do miejscowości nadmorskiej, stanowią duże wsparcie dla sklepu, a z drugiej strony sami mają okazję skorzystać po pracy lub w dni wolne z pobytu nad morzem. Ponadto jest to też szansa na dodatkową nagrodę finansową, sięgającą 350 zł brutto miesięcznie dla sprzedawcy-kasjera. Oczywiście jako pracodawca finansujemy też zakwaterowanie i dojazd - mówi Bukała.