Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Biedronka

Biedronka

Biedronka – czym jest?

Biedronka jest jedną z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce. Jest ona własnością spółki akcyjnej Jeronimo Martins Polska, której właścicielem jest przedsiębiorstwo Jerónimo Martins, pochodzące z Portugalii. Pierwsza Biedronka została otwarta już 4 kwietnia 1995 roku w Poznaniu przy ul. Newtona. Obecnie sieć Biedronka liczy już sobie ponad 3000 sklepów.

Początkowo sieć koncentrowała się głównie na sprzedaży żywności, jednak z czasem w Biedronce można było zakupić również produkty przemysłowe. Firma zaczęła tworzyć nawet własne marki, takie jak Hykker, czy Seven for 7. Dodatkowo wiele firm wypuszcza produkty dostępne jedynie w sklepach Biedronka. Przykładem jest marka Bell, która cyklicznie tworzy kolekcje kosmetyków dostępne jedynie w Biedronkach.

Biedronka – ceny

W świadomości Polaków, Biedronka uznawana jest za jeden z najtańszych sklepów w kraju. Niskie ceny były zresztą przez długi czas jednym z flagowych sloganów Biedronki. I rzeczywiście, sklep Biedronka przoduje w wielu zestawieniach, które biorą pod uwagę ceny podstawowych produktów żywnościowych.

Niemniej, trzeba pamiętać, że nie wszystkie produkty w Biedronce są tańsze od swoich odpowiedników z innych sklepów. Jeżeli chcemy oszczędzić na zakupach, powinniśmy wcześniej przeprowadzić kompleksowe rozpoznanie w ofertach innych sklepów, uwzględniając także okresowe promocje.

Biedronka – zakupy online

Idąc z duchem czasu, sieć sklepów Biedronka udostępniła swoim klientom możliwość robienia codziennych zakupów online. Zakupy online w Biedronce wykonywane są za pomocą aplikacji Glovo, gdzie czas dostawy oscyluje wokół 1 godziny. Koszt dostawy jest zależny od wartości zamówienia. Jeżeli wartość ta jest niższa od 149,99 złotych, to koszt dostawy wyniesie 14,99 złotych. Jeśli jest wyższa, to koszt dostawy obniży się do 9,99 złotych.

Zamówienia można składać między godziną 10:00, a 22:30, przy czym w niektórych miastach można to robić już od godziny 08:00. Istnieje możliwość zaplanowania dostawy na kolejny dzień.

Biedronka – kontrowersje

Przez cały okres istnienia sieci Biedronka nie obyło się także bez kontrowersji. Główne zarzuty wobec firmy dotyczyły niewypłacania pracownikom odpowiedniego wynagrodzenia za nadgodziny. Sprawę na łamach programu „Uwaga!” nagłośniła Bożena Łopacka, była kierowniczka sklepu Biedronka w Elblągu. Sprawa została skierowana do sądu, który przyznał kobiecie 26 tysięcy złotych odszkodowania za 2,5 tysiąca nadgodzin.

Oprócz tego w 2023 roku Tomasz Chróstny, a więc prezes UOKiK, nałożył na firmę Jeronimo Martins Polska karę w wysokości 160 milionów złotych za wprowadzanie konsumentów w błąd, między innymi w kwestii warunków akcji „Tarcza Biedronki antyinflacyjna”.

Pokaż więcej

Biedronka
14.07.2024 17:34 W Biedronce zacznie się już jutro. Klienci nie mogą przegapić takich okazji

Nowa gazetka Biedronki zacznie obowiązywać już w poniedziałek (15 lipca). Popularna sieć przygotowała dla swoich klientów same hity. Warto sprawdzić, co ciekawego znajdziemy w Biedronce na sklepowych półkach tuż po weekendzie. Przedstawiamy przegląd najnowszej oferty. Tego nie można przegapić.

Biedronka
12.07.2024 14:44 Biedronka zwariowała. Sieć przygotowała na weekend same hity

Biedronka znów zaskoczy swoich klientów. Uwielbiana przez wielu Polaków sieć, przygotowała specjalną ofertę na ten weekend. W nowej gazetce znajdziemy same hitowe produkty w niskich cenach. Nie można tego przegapić.

Biedronka
11.07.2024 14:34 W Biedronce właśnie się zaczęło. Klienci nie mogą tego przegapić

Nowa gazetka Biedronki już obowiązuje. Popularna sieć sklepów przygotowała całe mnóstwo okazji, dzięki którym zapłacimy o wiele mniej za nasze zakupy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas najbliższej wizyty w Biedronce.

Biedronka odpowiada na zarzuty
08.07.2024 12:40 Biedronka odpowiada na zarzuty UOKiK. "Czekamy"

Jeronimo Martins, spółka zarządzająca siecią Biedronki, odpowiada na zarzuty formułowane przez UOKiK o prowadzeniu zmowy rynkowej z konkurentem Dino Polska. Sieć tonuje nastroje, przyznaje, że większość usług transportowych realizuje w ramach długoletnich kontraktów.

UOKIK - Biedronka/Dino
08.07.2024 10:50 Biedronka i Dino w zmowie? Policja przeszukuje siedziby handlowych gigantów

Siedziby Biedronki i Dino przeszukane przez urzędników UOKiK w asyście policji - przekazuje w poniedziałkowy poranek szef urzędu Tomasz Chróstny. Jak słyszymy, biuro otrzymało informację, jakoby obie sieci - Biedronka i Dino - pozostawały w rynkowej zmowie dot. kontraktów z firmami przewozowymi. 

Biedronka
06.07.2024 10:39 Zacznie się już w poniedziałek. Klienci tłumnie ruszą do Biedronki

Nowa gazetka Biedronki zachwyci wielu klientów. Tuż po weekendzie popularna sieć sklepów wprowadzi ofertę, dzięki której zakupy będą o wiele tańsze. Mnóstwo hitowych produktów kupimy za naprawdę niewielkie pieniądze. Nie można tego przegapić.

Biedronka
03.07.2024 21:18 Już się zaczęło. Biedronka wyprzedaje towar za grosze, klienci będą zachwyceni

Nowa gazetka Biedronki już obowiązuje. Popularna sieć sklepów wprowadziła do swojej oferty mnóstwo ciekawych produktów, które kupimy w wyjątkowo niskich cenach. Klienci z całą pewnością będą zachwyceni. Nie mogą przegapić takich okazji w Biedronce.

Biedronka
30.06.2024 20:59 Biedronka zwróci wybranym klientom pieniądze. Jest komunikat

Jak wynika z komunikatu, który pojawił się w sieci, Biedronka odda klientom 150 złotych. Jest to reakcja na decyzję UOKiK dotyczącą akcji promocyjnej o nazwie “Magia Rabatów”. Wiadomo, w jaki sposób klienci, dla których oferta nie była zrozumiana i którzy skarżyli się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, mogą odebrać vouchery.

biedronka
29.06.2024 22:55 W Biedronce zacznie się w poniedziałek. Polacy masowo ruszą do sklepów po hit lata

Biedronka zapowiada okazję, która może podbić początek lata. Superhit trafi na półki w poniedziałek 1 lipca i potrwa do soboty 13 lipca. Co zaproponował Jeronimo Martins?

Biedronka
29.06.2024 18:52 Komunikat Biedronki. Zwrócą klientom nawet 150 zł. Decyzja UOKiK

Biedronka odda klientom 150 zł - wynika z komunikatu, który publikuje właściciel sieci Jeronimo Martins. To reakcja na decyzję Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji, w myśl której Biedronka wprowadziła klientów w błąd. Chodzi o akcję promocyjną “Magia Rabatów – Zabawki i Książki”. Skorzystałeś z promocji od 1 do 3 grudnia 2022 r.? Możesz odzyskać pieniądze.

Biedronka
27.06.2024 08:10 W Biedronce właśnie się zaczęło. Polacy tłumnie ruszą do sklepów

Nowa gazetka Biedronki obowiązuje od czwartku (27 czerwca) do środy (3 lipca). Popularna sieć sklepów po raz kolejny przygotowała mnóstwo obniżek, dzięki którym zakupy będą o wiele tańsze. Takiej oferty nie można przegapić.

Biedronka
26.06.2024 16:32 Niebywała decyzja Biedronki. Klienci mają o co walczyć

Biedronka znowu zaskakuje. Portugalski gigant przygotował wyjątkową okazję dla polskich klientów. Wygrana jest niemała – chodzi o wyjazd do stolicy Francji. Co trzeba zrobić, aby wygrać w konkursie ”Poleć z Biedronką do Paryża”? Jak się okazuje, zasady są banalnie proste.

Biedronka
25.06.2024 18:11 Biedronka odda klientom pieniądze. Sieć oficjalnie to potwierdziła

Ponad 100 zł w prezencie od Biedronki. Brzmi kusząco? To jednak nietypowa oferta specjalna. Pieniądze trafią tylko do jednej grupy klientów. Sieć wydawała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Biedronka, pieniądze
24.06.2024 17:04 100 tys. złotych od Biedronki. To już ostatnie dni konkursu

Wielkie rabaty, niskie ceny i wiele okazji — każdy klient Biedronki bardzo dobrze to zna. Polacy często jednak nie mają pojęcia, że dyskont co roku daje również szansę na zgarnięcie aż 100 tysięcy złotych w wyjątkowym konkursie. Udział może wziąć każdy, ale na wysłanie zgłoszenia zostało bardzo mało czasu.

Biedronka
22.06.2024 17:47 Zacznie się już w poniedziałek. Do Biedronki ustawią się długie kolejki

Nowa gazetka Biedronki zacznie obowiązywać już w poniedziałek (24 czerwca). Sieć znów przygotowała dla swoich klientów wyjątkową ofertę, która wejdzie w życie tuż po weekendzie. Zakupy w Biedronce będą o wiele tańsze. Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w popularnej sieci sklepów? Podpowiadamy.

Biedronka/Lidl
20.06.2024 20:30 Klapki i koszulki od Lidla i Biedronki. Tak walczą o klienta

Od pewnego czasu można dostrzec, że rywalizacja pomiędzy Biedronką a Lidlem przybiera na sile. Te dwa dyskonty prześcigają się w promocjach, a teraz będą miały swoje własne kolekcje ubrań, nawiązujących do ich logo. Biedronka już niegdyś zdecydowała się na ten krok.

Biedronka
19.06.2024 16:06 Zacznie się już niedługo. Biedronka zwariowała, klienci tłumnie ruszą do sklepów

Druga połowa czerwca to doskonały moment na zakupy w Biedronce. Na klientów dyskontu czekają nie tylko wyjątkowe przeceny, ale również prawdziwa gratka na Dzień Ojca. Z tej okazji w Biedronce znajdziemy szeroki wybór prezentów i słodkości.

biedronka
18.06.2024 20:37 Pracownica Biedronki pokazała, jak zachowują się klienci. Nagranie hitem sieci

Jedna z użytkowniczek TikToka opublikowała filmik, który w rzekomo zabawny sposób miał ukazywać trudną codzienność, z jaką zmaga się wielu pracowników popularnego dyskontu. Okazuje się, że klienci sklepów potrafią być dla jego obsługi prawdziwym utrapieniem. Czy wśród zaprezentowanych schematów rozpoznasz własne zachowanie?

sklepy
17.06.2024 18:07 W tej sieci było najtaniej w maju. Biedronka i Lidl daleko w tyle, wielkie zaskoczenie

Kwota, którą klienci polskich sklepów muszą zapłacić za identyczny koszyk zakupów, w zależności od sieci handlowej, może się różnić nawet o kilkadziesiąt procent. Według przeprowadzonego badania, w maju popularne dyskonty wcale nie okazały się najtańsze. Najtańszy sklep w Polsce może zaskakiwać, jednak znają go wszyscy. 

karta Moja Biedronka, portfel
17.06.2024 08:44 Ukryta funkcja karty Moja Biedronka. Dzięki niej można sporo zyskać

Z karty Moja Biedronka korzysta całe mnóstwo osób. Jak się jednak okazuje, wciąż wiele z nich nie ma pojęcia o istnieniu jednej z funkcji. Warto zacząć z niej korzystać, bo można naprawdę sporo zyskać Przedstawiamy szczegóły.

Biedronka
16.06.2024 11:41 Zacznie się już w poniedziałek, Biedronka oszalała. Klienci ruszą do sklepów

Już w poniedziałek, 17 czerwca, w Biedronce rusza nowa oferta, a w niej prawdziwe hity cenowe. Wiemy, po co warto wybrać się na zakupy. Oto okazje dla całej rodziny!

Biedronka
15.06.2024 10:17 Biedronka oszalała. Klienci tłumnie ruszą dziś do sklepów

Sobota, 15 czerwca, to idealny dzień na zakupy w Biedronce. To również ostatnia okazja, by skorzystać z wielu przecen. Niektóre oferty obowiązują jeszcze tylko dzisiaj — inne to okazje aktualne wyłącznie w sobotę. Co w ten weekend warto wrzucić do koszyka?

Biedronka
13.06.2024 20:02 W Biedronce już się zaczęło. Do sklepów ustawią się długie kolejki

Biedronka po raz kolejny przygotowała dla swoich klientów wspaniałe okazje. Nowa gazetka obowiązuje już od czwartku (13 czerwca). Znajdziemy w niej całe mnóstwo produktów w obniżonych cenach. Takiej oferty nie można przegapić.

Biedronka
12.06.2024 20:58 Kultowe produkty powróciły do Biedronki. Klienci narzekają na ceny

Po długim czasie do Biedronki powróciły popularne produkty, uwielbiane przez wielu Polaków . Okazuje się, że ceny tych artykułów są niemałe, co nie spodobało się klientom. Przedstawiamy szczegóły.

Biedronka
10.06.2024 10:16 W Biedronce właśnie się zaczęło. Klienci ustawią się w długie kolejki do sklepów

Nowa gazetka Biedronki obowiązuje już od dzisiaj. W ofercie popularnej sieci sklepów znajdziemy mnóstwo obniżek, dzięki którym zakupy będą o wiele tańsze. Klienci muszą pamiętać, że obowiązują limity. Co ciekawego znajdziemy w Biedronce? Podpowiadamy.

Biedronka
09.06.2024 20:36 Zacznie się już jutro. Do Biedronki ustawią się długie kolejki

Biedronka znów przygotowała dla swoich klientów wyjątkową ofertę. Popularna sieć sklepów tuż po weekendzie wprowadzi całe mnóstwo atrakcyjnych obniżek, dzięki którym zakupy będą o wiele tańsze. Na co zwrócić uwagę podczas wizyty w Biedronce?

Sklep sieci Biedronka
08.06.2024 13:26 Jeszcze tylko dzisiaj w Biedronce. Trzeba się spieszyć, obowiązują limity

Wojna cenowa pomiędzy Biedronką i Lidlem trwa w najlepsze. Obie sieci prześcigają się w coraz to nowszych promocjach. Oto co Biedronka przygotowała dla swoich klientów na najbliższe dni.

Biedronka
06.06.2024 09:49 Właśnie się zaczęło w Biedronce, taniej nawet o połowę. "Limit dzienny 3 opakowania"

Już od czwartku 6 czerwca na klientów Biedronki czekają nowe przeceny. Jeszcze taniej kupimy wiele produktów spożywczych i artykułów przemysłowych. Do Biedronki warto wybrać się również na Festiwal Kuchni Włoskiej. Z tej okazji klienci skorzystają z oferty specjalnej.