Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Pis

ZUS zachęcał 43. tys. pracowników do pielgrzymek. Zainwestował setki tysięcy
17.04.2024 20:18 ZUS wydał setki tysięcy złotych na pielgrzymki. Ujawniamy maile

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał ponad 320 tys. zł. na pracownicze pielgrzymki. Związkowcy podtrzymują, że nie ma mowy o oddolnej inicjatywie pracowników, a raczej niedelikatnej agitacji ze strony władzy rządowej agencji. "Wykorzystali do tego wewnętrzne kanały komunikacji" - zdradza w rozmowie z serwisem BiznesINFO Piotr Szumlewicz, przewodniczący związku zawodowego Związkowa Alternatywa.

Jarosław Kaczyński
08.04.2024 17:15 Na kogo głosowali bezrobotni w wyborach samorządowych? Jedna partia triumfuje

Pierwsza tura tegorocznych wyborów samorządowych już za nami. Znamy już wyniki głosowań do sejmików wojewódzkich w skali kraju. Szczególnym poparciem w kwietniowych wyborach cieszył się PiS. Jeden szczegół zaskakuje. Kim byli wyborcy Prawa i Sprawiedliwości?

Pieniądze
08.02.2024 12:28 To koniec popularnego programu PiS? Polacy nie będą zachwyceni

W mediach pojawiły się doniesienia dotyczące zakończenia popularnego programu, który został wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wstępne decyzje w tej sprawie miały już zapaść w gabinecie premiera Donalda Tuska. O jaki program dokładnie chodzi?

Mateusz Morawiecki
11.12.2023 18:01 Jedna z ostatnich decyzji rządu Morawieckiego. Wielu Polaków będzie wściekłych

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wydało obwieszczenie, które - jak podaje “Fakt” - sprawi, że Polaków w najbliższym czasie czekają sporo większe wydatki. To jedna z ostatnich decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości.  

Danuta Holecka TVP
27.11.2023 16:40 Jeszcze więcej pieniędzy dla TVP. Nowy rząd Morawieckiego ma plan

TVP może liczyć nie na dwa, ale ponad trzy miliardy złotych z budżetu państwa - donosi Interia. Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański lada dzień ma złożyć w tej sprawie stosowny wniosek. Jego rozpatrzeniem zajmie się rząd Mateusza Morawieckiego.

Ministerstwo Finansów
14.11.2023 12:51 Zaskakująca zmiana w resorcie. Ministerstwo Finansów potwierdza

Zakończenie kadencji Sejmu oznacza zmiany na stanowiskach w resortach. Jedna z nich dokonała się w zaskakujący sposób w Ministerstwie Finansów - jedna z ważniejszych osób w resorcie otrzymała stanowisko prezesa w jednej z agencji aż do 2027 roku.

Seniorzy
14.11.2023 12:42 Emerytury czerwcowe. Czy seniorzy dostaną rekompensaty? Trybunał Konstytucyjny zadecyduje

W środę Trybunał Konstytucyjny podejmie decyzję w sprawie tak zwanych emerytur czerwcowych. Chodzi dokładnie o to, czy rząd będzie musiał znaleźć pieniądze w celu wyrównania świadczeń dla osób, które przechodziły na emeryturę właśnie w czerwcu. W grę wchodzi dodatkowe kilka miliardów złotych.

Elżbieta Witek, Sejm
13.11.2023 22:30 Elżbieta Witek traci fotel marszałka Sejmu. Na odchodne otrzyma pokaźną sumę

Ostatnie miesiące to bardzo emocjonujący czas w polskiej polityce. Po interesującej i nierzadko brutalnej kampanii wyborczej, prawie miesiąc temu rekordowa liczba Polaków udała się do lokali wyborczych, żeby wybrać władzę na następną kadencję. W poniedziałek 13 listopada zostało zainaugurowane pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji, podczas którego wybrano marszałka Sejmu. Szymon Hołownia zastąpił Elżbietę Witek, która do tej pory była drugą osobą w państwie. Posłanka nie ma jednak powodów do narzekania, bo otrzyma sporą “odprawę”.

Mateusz Morawiecki, premier, posiedzenie Sejmu
13.11.2023 16:40 Mateusz Morawiecki złożył dymisję. "Warto przeprosić"

W poniedziałek, 13 listopada, podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu, Mateusz Morawiecki - zgodnie z Konstytucją - złożył dymisję swojego rządu. Premier wygłosił przemówienie, w którym podsumował cztery lata działań swojego ugrupowania. “Warto przeprosić” - powiedział.

Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki
13.10.2023 23:40 Prawo i Sprawiedliwość. Program na wybory parlamentarne 2023

W 2019 r. Prawo i Sprawiedliwość po raz drugi z rzędu wygrało wybory parlamentarne. Przez ostatnich osiem lat rządów partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała zaufanie i sympatię wielu Polaków. W 2015 r. prawicowe ugrupowanie zrewolucjonizowało podejście do zasiłków, proponując pierwszy taki program socjalny w Polsce - "Rodzina 500+”. Czym tym razem Jarosław Kaczyński chce przekonać wyborców?

Ksiądz, kościół
03.10.2023 12:43 Więcej pieniędzy na Fundusz Kościelny. Rząd zaplanował rekordową kwotę

Jak informuje „Fakt”, w projekcie budżetu państwa na przyszły rok rząd przewidział rekordowo wysoką kwotę na Fundusz Kościelny.

Robert Telus, polityk PiS
01.10.2023 13:04 Rząd chce stworzyć własną sieć sklepów. Ma być konkurencją dla Biedronki i Lidla

Szef resortu rolnictwa Robert Telus zapowiedział, że Krajowa Grupa Spożywcza będzie budować własną sieć handlową. Czego mogą się spodziewać Polacy?

Seniorzy liczący pieniądze
28.09.2023 09:35 3600 zł więcej w portfelu, wcześniejsza emerytura i renta wdowia. Sprawdzamy, jak partie walczą o głosy seniorów

Już 15 października Polacy zdecydują o tym, które ugrupowanie polityczne będzie rządzić w naszym kraju przez następne cztery lata. Od przedstawienia programów wyborczych przez największe partie minęło sporo czasu, dlatego teraz omówimy ich najważniejsze punkty dotyczące seniorów i tego, co oferują im politycy. Na tapet bierzemy propozycje Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości i Nowej Lewicy.

Polska ambasada w Niemczech
19.09.2023 19:51 Polska ma poważny problem. Domagają się pilnego wyjaśnienia, sytuacja jest poważna

Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu ma do czynienia się z poważnym problemem wizerunkowym. Rządzący muszą mierzyć się z tzw. aferą wizową, dotyczącą sprowadzania do Polski migrantów za pieniądze. W incydent miał być zamieszany były wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Niemcy wezwali polskiego ambasadora w Berlinie w związku z aferą wizową, podaje Polsat News.

Kobieta pracująca przy komputerze
26.07.2023 13:25 Wielka baza danych o Polakach. Będzie zawierać informacje o przyczynach rozwodu i stanie zdrowia

W Sejmie pojawił się rządowy projekt ustawy, który przewiduje m.in. stworzenie gigantycznej bazy danych o obywatelach, informuje „Rzeczpospolita”.

Kościół i pieniądze
25.07.2023 14:13 "Proboszcz plus". Miliony złotych trafią do polskich kościołów

"Dziennik Gazeta Prawna” donosi, że w Rządowym Programie Odbudowy Zabytków pieniądze otrzymują przede wszystkim obiekty sakralne i kościelne.

Kaczyński
09.07.2023 20:37 Kaczyński: "Chcę, aby Polska przestała być państwem prowincjonalnym. Naszym celem jest dojście do poziomu Niemiec"

Podczas wczorajszego spotkania z sympatykami w Pułtusku, lider PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował, że chce, aby Polska przestała być państwem prowincjonalnym. Postawił sobie to jako cel na najbliższe lata, zakładając, że PiS zwycięży w kolejnych wyborach.

Auschwitz
31.05.2023 12:36 Kadry z obozu Auschwitz w spocie PiS. Muzeum ostro krytykuje post

Muzeum Auschwitz i nawiązanie do marszu 4 czerwca- te elementy znalazły się w spocie na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości. Muzeum Auschwitz oświadczyło, że post jest wyrazem intelektualnego zepsucia debaty publicznej. 

Jarosław Kaczyński
14.05.2023 21:15 Kaczyński: "Od nowego roku 500 plus to będzie 800 plus, opłaty za autostrady zostaną zniesione"

Podczas dwudniowej konwencji PiS, która miała miejsce w Warszawie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że od przyszłego roku popularne w Polsce świadczenie 500+ zostanie zwiększone. Nie będzie to już 500 plus, a 800 plus.

Kobieta i instruktor na strzelnicy
18.04.2023 10:01 Posłowie PiS chcą strzelnic przy uczelniach. Mają kształtować postawy patriotyczne

Na stronie internetowej Sejmu pojawił się projekt ustawy złożonej przez grupę posłów PiS. Zakłada on wprowadzenie regulacji, które ułatwią uczelniom budowę strzelnic. Wnioskodawcom chodzi o kształtowanie postaw patriotycznych, czytamy na stronie forsal.pl.

Komunikat pilne
15.04.2023 18:06 Jest decyzja. Koniec z importem zboża i żywności z Ukrainy

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podpisał rozporządzenie ws. zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych. Wcześniej decyzję w tej sprawie ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Politycy prawicy w Sejmie
25.03.2023 14:23 Terlecki mówi o podwyższeniu świadczenia 500 plus. „Mamy jeszcze parę asów w rękawie”

Program "Rodzina 500+" był przełomową propozycją partii rządzącej. Od wprowadzenia w 2016 r. zyskał znaczne grono zwolenników. W okresie zbliżających się wyborów, szczególnie teraz, gdy panuje wszechobecna drożyzna, a za 500 zł nie można kupić tyle, ile kilka lat temu, PiS rozważa podniesienie wysokości tego świadczenia, czytamy na stronie money.pl. 

Mateusz Morawiecki
25.03.2023 10:26 Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”

Szef polskiego rządu uczestniczył w szczycie UE w Brukseli. Poinformował, że Polska będzie największą beneficjentką Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju, a pieniądze trafią do nas bardzo szybko. 

Samochody
23.03.2023 15:17 Straż Graniczna załapała się na prezent wart 20 mln zł. Funkcjonariusze mają się z czego cieszyć

Rząd inwestuje we wzmocnienie bezpieczeństwa Polski również na granicach kraju. Straż Graniczna otrzymała kilkadziesiąt nowych pojazdów, czytamy na stronie motoryzacja.interia.pl. Kwota robi wrażenie.

politycy
23.03.2023 13:52 Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej

Posłowie PiS chcą ustanowić 10 września Narodowym Dniem Wspomnienia Gehenny Polskich Dzieci Wojny. 

None
20.02.2023 08:50 Skarbówka zabierze więcej niż w zeszłym roku. Chodzi o 13. emeryturę

Wiosną emeryci otrzymają bardzo popularne świadczenie, tzw.„trzynastkę”. Pieniądze, które trafią do seniorów na przełomie marca i kwietnia, zostaną pomniejszone o pewną kwotę, w zależności od wysokości przysługującego im świadczenia. 

None
18.02.2023 17:23 Absurdalny przepis dotyczący kur. Nie wyrobisz się do 6 kwietnia i nabawisz się kłopotów

Ustawa z listopada 2022 r. wprowadziła obowiązek rejestracji posiadania ptactwa w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oznacza to, że osoby, które posiadają nawet jedną kurę muszą ten obowiązek wypełnić. Rolnicy podkreślają, że nowe przepisy są bezsensowne, a MRiRW w ostatniej chwili wydaje komunikat, odnosząc się do komentarzy zainteresowanych. 

None
18.02.2023 15:10 Rząd obiecał spore dopłaty. Polacy mogą liczyć na dodatkowe 5 tys. zł w kieszeni

Od kilku lat rynek nieruchomości jest bardzo wymagający. Trudno jest dostać kredyt, dlatego wiele osób decyduje się na wynajem mieszkania. Chcąc ułatwić posiadanie własnych czterech kątów młodym osobom, kilka lat temu rząd wprowadził Program Mieszkanie na Start. Obecnie procedowane są w nim poważne zmiany.