Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Donald Trump

Donald Trump

Donald Trump
05.04.2023 15:10 Trump oskarżony, ale biznes się kręci. Zarobił miliony na koszulkach ze swoją podobizną

Donald Trump zarobił już 4 miliony dolarów na swoim procesie. Wszystko za sprawą koszulki z jego wizerunkiem. 

US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on De
21.09.2022 21:00 Donald Trump oraz jego dzieci oskarżeni o masowe oszustwa. Grozi im gigantyczna kara

Stan Nowy Jork pozwał byłego prezydenta USA Donalda Trumpa oraz trójkę jego dzieci. Stan zarzuca im ogromną ilość oszustw finansowych, których mieli się dopuścić w ich firmie – Trump Organization.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:15 Donald Trump wypowiedział się na temat Jana Pawła II

W liście opublikowanym przez Biały Dom możemy przeczytać między innymi, że 40. pielgrzymka głowy Kościoła Katolickiego do Polski zmieniła bieg historii. Pamiętając o długotrwałej walce Polaków z komunizmem podkreślamy, że miliony ludzi cieszą się wolnością dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa oraz orędownika ludzkiej godności i wolności religijnej - cytuje list Donalda Trumpa portal gazeta.pl.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:15 Trump do Brytyjczyków: Zerwijcie kajdany, mamy dla was fenomenalny deal

Donald Trump podczas wizyty w Wielkiej Brytanii wywołał niemało kontrowersji. Było tak chociażby wówczas, kiedy zdecydował się na otwartą krytykę Sadiqa Khana, burmistrza Londynu. Słowa, które pod adresem Khana wypowiedział Donald Trump, Gazeta Wyborcza określa jako "największy zgrzyt tej wizyty". Nazwał go bowiem "skończonym nieudacznikiem", a jego postać podsumował słowami o "reprezentowaniu negatywnych sił".Z tego, co wiem, to nie jest dobry burmistrz, fatalnie sobie radzi. Wszystko idzie coraz gorzej, rośnie przestępczość i tak dalej. (...) Przede wszystkim nie powinien krytykować przedstawiciela Stanów Zjednoczonych, które mogą zrobić tak wiele dobrego dla Wielkiej Brytanii. Myślę, że to człowiek, który reprezentuje negatywne, nie pozytywne siły - stwierdził Trump.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Wizyta Trumpa już pewna. Znamy dokładną datę

Donald Trump z wizytą w Polsce. Jak podał szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski, na obchody 80. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej przyjedzie 45. prezydent Stanów Zjednoczonych. Informację tę oficjalnie potwierdził Biały Dom. Prezydent Donald Trump przyjedzie do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Mamy oficjalne potwierdzenie z Białego Domu przyjęcia naszego zaproszenia - oświadczył Szczerski.

Prezydent po wizycie w USA
22.03.2022 08:58 Prezydent chwali amerykańskich inwestorów. W Polsce zatrudniają już 300 tys. ludzi

Prezydent Andrzej Duda gościł wczoraj w Białym Domu. Podczas spotkania poruszono między innymi kwestię budowy elektrowni atomowej w Polsce. Prezydenci obu krajów rozmawiali także na temat sprzętu, który Polska ma zakupić od Amerykanów. Podczas wizyty Andrzej Duda nie mógł się nachwalić amerykańskiej przedsiębiorczości i smykałki do inwestycji. Wspomniał też o polskich inwestycja za Atlantykiem, ale zaznaczył, że Polska nie jest mocarstwem i nie może się porównywać do USA.

Wybory prezydenckie w USA
22.03.2022 08:41 Spływają pierwsze głosy ze Stanów Zjednoczonych. Mamy wyniki sondaży exit poll

Dane sondażowe w stanie Indiana świadczą o zwycięstwie Trumpa, co oznacza 11 głosów elektorskich. Inne stany wahające się: Georgia, Virginia, Południowa Carolina, Kentucky, Vermont nadal nie są jasno określone. Urzędujący prezydent może już być niemal pewien co najmniej 11 z 270 głosów elektorów reprezentujących wszystkie stany USA - wynika z informacji podanych przez CNN. 1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?2. Czy masz w zwyczaju gotować rosół na udkach od kurczaka? Popełniasz kardynalny błąd, ostrzegają wybitni kucharze3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowychSpływają również głosy z Florydy, Georgii i New Hampshire. W dwóch pierwszych stanach przewagę ma Joe Biden, w NH z kolei Donald Trump. Floryda, którą reprezentuje 29 elektorów, jest szczególnie ważna dla rywali o fotel prezydenta USA. To głosy z Florydy zadecydowały, że w 2000 r. fotel prezydenta USA objął George Bush, a nie Al Gore.Wybory prezydenckie w 2020 r. przebiegają w wyjątkowych warunkach, które podyktowała pandemia koronawirusa. Olbrzymia ilość Amerykanów (około 100 mln) zdecydowała się na głosowanie korespondencyjne, co może mieć duży wpływ na ostateczny wynik wyborów. Telewizja FOX News podaje, że przewaga Trumpa w Indianie po podliczeniu 13% głosów jest miażdżąca. Z obecnych danych wynika, że walczący o reelekcję Trump otrzymał ponad 60% głosów mieszkańców stanu Indiana.

Waszyngton protestuje
22.03.2022 08:34 Dramatyczne sceny w Waszyngtonie, zwolennicy Trumpa ruszyli na Kapitol. CNN mówi o zamachu stanu

Z tego artykułu dowiesz się:Co dzieje się w WaszyngtonieDlaczego zwolennicy Trumpa zaatakowali KapitolJakie działania podjęły służby państwa

Trump o inauguracji Bidena
22.03.2022 08:34 Trump oficjalnie oświadczył, co zrobi podczas inauguracji Bidena. Pierwsza taka decyzja od 150 lat

Z tego artykułu dowiesz się:Co ogłosił TrumpCo wydarzyło się na KapitoluJakie mogą być konsekwencje tych wydarzeń dla ustępującego prezydenta

Sztum na Kapitol mógł zakończyć się tragedią
22.03.2022 08:34 Znasz kogoś, kto zaatakował Kapitol? Władze USA oferują nawet 50 tys. dolarów za informacje

Z tego artykułu dowiesz się:W okolicach Kongresu USA podłożono bombyFBI oferuje 50 tys. dolarów za informacje, które pomogą ustalić sprawcęIle osób aresztowano po środowym szturmie na Kapitol

  • 1
  • 2