Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Pit

Zeznania podatkowe, pieniądze, długopis, kalkulator
05.03.2024 08:51 Pokaźne zwroty ze skarbówki. Skorzystają miliony Polaków

Do 30 kwietnia Polacy mają czas na to, by złożyć zeznania podatkowe za ubiegły rok. Przy okazji rozliczenia z fiskusem mogą skorzystać z rozmaitych ulg podatkowych. Okazuje się, że niektóre z nich można ze sobą łączyć. Jest to szansa na otrzymanie całkiem sporych zwrotów. 

Rozliczenie PIT
04.03.2024 10:50 Urzędy skarbowe zaskakują. Chodzi o zwrot podatku

Od jakiegoś czasu Polacy mogą składać deklaracje podatkowe PIT, w celu rozliczenia się ze skarbówką za ubiegły rok. Jak się okazuje, sporą część podatników czeka niemałe zaskoczenie. Niektórzy mogą spodziewać się całkiem pokaźnych zwrotów. 

Rozliczenie PIT
04.03.2024 08:31 Ulga podatkowa dla tysięcy Polaków. Wiele osób o niej zapomina

Jakiś czas temu rozpoczął się czas rozliczeń ze skarbówką za ubiegły rok. Polacy mają możliwość skorzystania z rozmaitych ulg podatkowych, które przynoszą wiele korzyści. Jedna z nich sprawia, że nie trzeba płacić podatku dochodowego. Należy jednak spełnić pewne warunki. Przedstawiamy szczegóły. 

Kalkulator, laptop,
29.02.2024 11:41 Dzięki tej uldze odliczysz ogromną kwotę. Niewiele osób o tym wie

Polacy mogą korzystać z rozmaitych ulg podatkowych, które przynoszą im wiele korzyści. Okazuje się, że dla sporej grupy podatników jest przeznaczona ulga, która umożliwia odliczenie nawet miliona złotych w ciągu roku. Kto może z niej skorzystać? Przedstawiamy szczegóły.

Pieniądze
29.02.2024 10:40 Mało kto wie o tej uldze podatkowej. Można odliczyć nawet 840 zł

W Polsce właśnie trwa czas rozliczania się ze skarbówką za ubiegły rok. Podatnicy mają możliwość skorzystania z rozmaitych ulg podatkowych, takich jak chociażby ulga na dziecko czy na internet. Okazuje się jednak, że o niektórych Polacy nie mają pojęcia, a mogą całkiem sporo zyskać. O co dokładnie chodzi?

PIT, e-urząd skarbowy, dokumenty
28.02.2024 18:47 Ważny termin w sprawie rozliczenia PIT. Nawet 56 tys. zł kary

Na złożenie deklaracji podatkowej PIT zostało coraz mniej czasu. Na zapominalskich czekają olbrzymie kary. Jest jednak sposób na uniknięcie konsekwencji. Czym jest czynny żal? Lepiej sprawdzić zawczasu.

pit
28.02.2024 10:15 Masz niedopłatę podatku PIT? Polacy muszą uważać na ważny termin

Już niebawem znaczna część obywateli podczas rozliczania podatkowego zanotuje niedopłatę w PIT. W związku z tym będą oni zobligowani do dopłacenia zaległości. Warto jednak być ostrożnym w ostatecznych terminach. 

Rozliczenie PIT
23.02.2024 13:24 Skarbówka może zwrócić nawet 3 tys. zł. Wiadomo, kto skorzysta

Spora część osób może skorzystać z ulgi, która zapewni im rekordowo wysoki zwrot podatku od urzędu skarbowego. Jest to związane z wpłatami na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Przedstawiamy szczegóły.

Rozliczenie PIT
23.02.2024 11:06 Zmiany w ulgach podatkowych. Polacy skorzystają jeszcze bardziej

Jakiś czas temu rozpoczął się okres rozliczania z fiskusem za ubiegły rok. Polacy mogą korzystać z rozmaitych ulg podatkowych, a w tegorocznym zeznaniu PIT są pewne nowości dla sporej grupy podatników. Dzięki nim mogą zyskać jeszcze więcej. Przedstawiamy szczegóły.

pieniądze
19.02.2024 14:09 Można dostać nawet 3000 zł zwrotu ze skarbówki. Wystarczy zrobić jedną rzecz

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to nie tylko sposób na odłożenie środków na spokojną starość. To również pretekst, by od podatku odliczyć całkiem sporą sumę. Dzięki IKZE może do nas wrócić nawet 3 tysiące złotych. Sprawdzamy, jak to zrobić.

emeryci, seniorzy
19.02.2024 10:09 Seniorzy mogą skorzystać z tych ulg podatkowych. Są pewne warunki

Od 15 lutego można już składać zeznanie podatkowe PIT. Wszyscy podatnicy muszą to zrobić do 30 kwietnia. Niektórzy jednak mają prawo do licznych ulg podatkowych, o których warto pamiętać. Jakie zniżki przysługują emerytom? Co powinni zrobić, żeby z nich skorzystać?

Urząd skarbowy
17.02.2024 13:35 Popełniłeś błąd w rozliczeniu? Skarbówka może wysłać pilne wezwanie

Przy wypełnianiu zeznania podatkowego za poprzedni rok bardzo łatwo jest popełnić błąd - a takich w deklaracji być nie powinno. Jeżeli jednak takowy się trafi, to skarbówka natychmiast go zauważy i wezwie podatnika do wyjaśnienia. A to zaledwie początek nieprzyjemności.

pieniądze
16.02.2024 16:23 Ulga na dzieci w 2024 roku. Tak dostaniesz większy zwrot z PIT

Ulga podatkowa na dzieci może pozwolić rodzicom na wyższy zwrot podatku. Trzeba jednak wiedzieć, jak prawidłowo z niej skorzystać. Sprawdzamy, jak wypełnić rozliczenie PIT i komu przysługuje ulga podatkowa na dzieci.

e-Urząd Skarbowy
15.02.2024 14:25 Twój e-PIT z problemami technicznymi. ”Ta witryna jest nieosiągalna”

Od dzisiaj można już składać zeznania podatkowe za 2023 rok. Ułatwić ma to usługa ”Twój e-PIT”. Ta jednak na samym starcie mierzy się z potężnymi problemami technicznymi. Wielu Polaków nie miało możliwości, by zalogować się do systemu udostępnionego przez fiskusa. 

PIT, e-urząd skarbowy
15.02.2024 11:00 Nawet 21 tysięcy kary. O tym terminie muszą pamiętać wszyscy

Od dzisiaj można już składać roczne zeznanie podatkowe PIT. Wiele osób z pewnością będzie czekać aż do końca kwietnia, kiedy upływa ostateczny termin rozliczenia. W efekcie możemy tę datę przegapić — a na zapominalskich czekają kary. I to bardzo wysokie, bo nawet 21 tysięcy złotych.

PIT, e-urząd skarbowy, dokumenty
14.02.2024 15:22 Zmiany w PIT dla przedsiębiorców. KAS ma dobre wieści

14 lutego odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marcina Łobody, szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Na spotkaniu poruszono przede wszystkim temat zmian w ”Twój e-PIT”. W tym roku w życie wejdą ważne zmiany dla przedsiębiorców. Znamy dokładną datę.

Rozliczenie PIT
13.02.2024 18:01 Te osoby dostaną największy zwrot PIT. Kwoty robią wrażenie

Czas rozliczania się z fiskusem zbliża się wielkimi krokami. Tym razem Polacy nie będą mogli liczyć na rekordowe zwroty podatku, tak jak miało to miejsce rok temu. Jednak okazuje się, że są grupy, które otrzymają w ramach zwrotu pokaźne kwoty. Wiadomo już, do kogo trafią pieniądze. Przedstawiamy szczegóły.

Rozliczenie PIT
13.02.2024 17:13 O tej uldze podatkowej mało kto pamięta. Odliczysz pokaźną sumę

Już niebawem do urzędów skarbowych w całej Polsce trafią miliony zeznań podatkowych PIT. Polakom przysługują rozmaite ulgi, które przyniosą im spore korzyści. Zdecydowaną większość z nich Polacy doskonale znają, ale okazuje się, że o niektórych wiedzą tylko nieliczni. Przykładem tego jest ulga budowlana. Kto może z niej skorzystać?  

List z ZUS
12.02.2024 10:27 Miliony Polaków dostaną pilne listy z ZUS-u. W środku ważne dokumenty

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ważnych listów, które do końca lutego trafią do skrzynek milionów Polaków. W środku znajdą dokumenty niezbędne do rozliczenia się ze skarbówką. Wiadomo, do kogo konkretnie one trafią. 

PIT, e-urząd skarbowy
11.02.2024 22:43 PIT 2024. Jak przekazać 1,5% podatku?

Co roku jak bumerang wraz z rocznym rozliczeniem PIT powraca możliwość przekazania 1,5% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego, czyli OPP. Równocześnie pojawiają się również pytania, jak to zrobić. A cały proces jest bardzo prosty. Wyjaśniamy, jak przekazać 1,5% podatku przy rozliczeniu PIT!

Rozliczenie PIT
08.02.2024 11:33 Telefon od skarbówki po rozliczeniu PIT. Wiemy, do kogo zadzwonią

Wielkimi krokami zbliża się składanie deklaracji podatkowych PIT. Rozliczenia możemy dokonać tradycyjnie lub za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Okazuje się, że po złożeniu deklaracji niektórzy podatnicy mogą spodziewać się telefonu od skarbówki. Z kim konkretnie się skontaktują?

List z ZUS
08.02.2024 09:09 ZUS rozpoczął wielką wysyłkę. List lepiej zachować dla siebie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wielką wysyłkę ważnych listów, które dotrą do milionów Polaków. W środku znajdą się dokumenty niezbędne do rozliczenia się ze skarbówką. Korespondencja jest niezwykle istotna, więc nie możemy jej zgubić. 

punkt poboru krwi
07.02.2024 15:29 Ulga podatkowa dla dawców krwi. Ile możesz zyskać?

Oddanie krwi to z pewnością szlachetne działanie, które powinno zostać w jakiś sposób nagrodzone. Wiele osób wie, że Honorowemu Dawcy Krwi przysługują dwa dni wolnego po przeprowadzonym zabiegu. Niewielu jednak pamięta o możliwości skorzystania z ulgi podatkowej.

List z ZUS
06.02.2024 17:21 Ważny komunikat ZUS. Czas tylko do końca lutego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za ubiegły rok. Rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski w poniedziałek, 6 lutego przedstawił ważne informacje dotyczące tego, jakie formularze Polacy znajdą w listach oraz do kiedy będą one wysyłane.

Kalendarz
05.02.2024 11:12 Zacznie się już 15 lutego. Zapomnisz, słono zapłacisz

15 lutego jest ważnym terminem dla milionów Polaków w kraju. Rusza bowiem sezon na rozliczenia podatkowe za 2023 rok. W jaki sposób możliwe będzie rozliczenie w tym roku i dlaczego nie jest ono możliwe przed tym terminem?

Rozliczenie PIT
03.02.2024 11:08 Ważne informacje dla wszystkich podatników. Chodzi o Twój e-PIT

Już niebawem ruszy składanie zeznań podatkowych za ubiegły rok. Usługa Twój e-PIT jest ogromnym ułatwieniem dla Polaków, ale w najbliższym czasie nie będzie można z niej korzystać. Ministerstwo Finansów ogłosiło bowiem prace serwisowe, które potrwają do połowy lutego.

rachunki, kalkulator
02.02.2024 14:42 Te osoby dostaną zwrot podatku szybciej. Co zrobić, by pieniądze szybciej wpłynęły na konto?

Zarówno złożenie deklaracji podatkowej, jak i otrzymanie zwrotu podatku za ubiegły rok, zawsze zajmuje trochę czasu, a my zawsze mamy wrażenie, że trwa zbyt długo. Jest jednak kilka sposobów, by skrócić czas oczekiwania na przelew z Urzędu Skarbowego. Kto zwrot podatku dostanie szybciej?

Seniorzy
31.01.2024 22:40 Już 15 lutego ważny dzień dla seniorów. Należą im się dodatkowe pieniądze

Wielkimi krokami zbliża się rozliczenie PIT i niebawem zostanie uruchomiona usługa Twój e-PIT. Dla sporej części seniorów to fantastyczne wieści, bowiem należy im się dodatkowe nawet kilkaset złotych. Wystarczy, że zrobią jedną, prostą rzecz. Przedstawiamy szczegóły.