Już wkrótce osoby pobierające jeden z dodatków, wypłacanych przez ZUS, mogą spodziewać się wyższych świadczeń. Zmiana wejdzie w życie w marcu 2025 roku, a nowe kwoty mogą zaskoczyć. Kto może liczyć na podwyżkę i jakie są warunki otrzymania tej formy wsparcia?
Galopująca inflacja, a w związku z tym rosnące koszty utrzymania zaczynają się mocno dawać we znaki Polakom. Od 1 marca więcej obywateli będzie mogło skorzystać z dodatkowej formy wsparcia od państwa. Jeśli ktoś spełnia warunki i złoży odpowiedni wniosek, może dostać do 380 zł dodatkowej, zwolnionej od podatku dochodowego gotówki.
Wielkimi krokami zbliża się 1 marca 2025 roku, czyli dzień, w którym po raz kolejny wzrosną minimalne kwoty świadczeń emerytalnych i rentowych. Nie jest jednak tajemnicą, że setki tysięcy Polaków nie mogą liczyć nawet na najniższą przewidzianą przez ZUS kwotę. Istnieje kilka sposobów na to, aby ją podwyższyć, niektóre z nich wymagają jednak poważnej inwestycji. Na ten dodatek nie wszyscy mogą liczyć.
Czy wiesz, że niektóre wydatki na elektronikę mogą zostać odliczone od podatku? Wiele osób nie korzysta z przysługujących im ulg, tracąc szansę na realne oszczędności. Sprawdź, kto i na jakich warunkach może skorzystać z tej możliwości.
„To pokazała sytuacja gróźb karalnych kierowanych pod adresem Jurka Owsiaka”, „Zostałam zlinczowana, zgłosiłam to do prokuratury… Umorzyli mi”, „Na hejcie się po prostu zarabia”, „Ludzie z imienia i nazwiska, podpięci pod mObywatela zaczęli wysyłać olbrzymią ilość treści, która miała charakter kryminalny”, „Byłam nazywana prost***tką, ludzie zaczęli pisać tutka”. Wyzwiska, obelgi, poniżające zdjęcia, które krążą w sieci. Kiedy krytyka staje się hejtem? Gdzie jest granica? Gdzie należy to zgłaszać? Jak hejterzy obchodzą algorytmy? Co może zrobić rząd, by falę nienawiści ukrócić? I dlaczego w Internecie nie jesteśmy anonimowi? Na te — i wiele innych pytań — odpowiadają gościnie, które same padły ofiarą hejtu.
W obliczu rosnących kosztów utrzymania i inflacji, pacjenci korzystający z leczenia sanatoryjnego mogą wkrótce stanąć przed koniecznością ponoszenia wyższych opłat za pobyt. Sanatoria zrzeszone w Unii Uzdrowisk Polskich apelują o podwyżki cen, argumentując to wzrostem kosztów działalności. Co na to Ministerstwo Zdrowia?
W dzisiejszych czasach, mimo zaawansowanych technologii zabezpieczeń, złodzieje wciąż sięgają po sprawdzone metody kradzieży. Jedną z nich jest tzw. metoda "na kolec", która, choć znana od lat, nadal przynosi przestępcom wymierne korzyści. Na czym polega ten sposób działania i jak możemy się przed nim uchronić?
Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie udało się pozyskać z Europejskiego Banku Inwestycyjnego środków na dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych, a przyszłość programu stanęła pod znakiem zapytania. Teraz NFOŚiGW przywraca nadzieje, choć wsparcie miałoby przybrać nową formę.
Wielu mieszkańców bloków traktuje piwnicę jako dodatkową przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych rzeczy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że niektóre przedmioty mogą tam stanowić poważne zagrożenie. Co więcej, za ich składowanie grożą wysokie mandaty. Jakich rzeczy lepiej nie trzymać w piwnicy?
Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie Polacy starają się więcej oszczędzać. Duży wpływ na ich postanowienia mają wszechobecne podwyżki cen. Można ich doświadczyć nie tylko w sklepach, ale i płacą rachunki za prąd, ogrzewanie oraz wodę. Okazuje się, że wiele osób popełnia notorycznie błąd, który prowadzi do wyższych opłat. Wiedząc to, możesz zaoszczędzić.
Już od marca 2025 roku próg dochodowy uprawniający do świadczenia 500+ dla seniora ulegnie zmianie. To oznacza, że więcej osób uzyska prawo do dodatkowych pieniędzy. Kto może liczyć na wsparcie i jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdzamy szczegóły.
W piwnicach i na strychach wielu domów wciąż można znaleźć przedmioty z czasów PRL-u. Dla jednych to relikty przeszłości, dla innych – cenne artefakty, za które są gotowi zapłacić spore sumy. Co sprawia, że niektóre sprzęty domowe osiągają zawrotne ceny? I na które przedmioty warto zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi mogą zaskoczyć.
Do końca lutego emeryci i renciści muszą złożyć kluczowe dokumenty do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie wszyscy są świadomi tego obowiązku, a jego niedopełnienie może skutkować przykrymi konsekwencjami. O co dokładnie chodzi? Wyjaśniamy.
Ile pieniędzy miesięcznie trafia na tacę? Na co parafie wydają pieniądze i ile z nich wraca do członków wspólnoty? Nad odpowiedziami zastanawia się wielu Polaków, ale Kościół czasem unika udzielenia takich informacji. Tymczasem jedna parafia najwyraźniej nie ma nic do ukrycia… po tym, jak odprawiła Sylwestra.
Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty, podszywając się pod oficjalnego operatora. W e-mailach znajduje się link prowadzący do strony wyłudzającej dane i pieniądze. Jak nie dać się nabrać? Sprawdź, na co uważać!
Polacy muszą trzymać rękę na pulsie. Codziennie warto pamiętać o zagrożeniach, które czyhają na nasze finanse ze strony cyberprzestępców. Jednak kiedy bank publikuje komunikat w tej sprawie, powinniśmy wzmocnić naszą czujność. Tym razem popularny bank ostrzega nie tylko przed oszustami, ale także czasowymi problemami technicznymi.
W 2025 r. emerytury stażowe wciąż pozostają niespełnioną obietnicą wyborczą, a z emerytur pomostowych mogą skorzystać nieliczni. Jest jednak grupa, która może ubiegać się o wypłacenie świadczenia o podobnym charakterze w wys. ok. 4 tys. zł. Oto warunki, jakie trzeba spełnić.
Losowanie Lotto, które miało miejsce we wtorek 11 lutego 2025 roku, zakończyło się niezwykłą wygraną. Mamy w Polsce kolejnego milionera! Pieniądze trafią do jednego szczęśliwca, który wytypował wszystkie zwycięskie liczby. Ile wyniosła główna nagroda i gdzie została rozbita kumulacja? Sprawdź, jakie liczby padły w tym losowaniu.
Wielu właścicieli nieruchomości nie zdaje sobie sprawy z powagi niektórych działań, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych. Choć takie praktyki często są postrzegane jako drobne zaniedbanie, mogą skutkować poważnymi problemami dla całych społeczności. Jakie ryzyko wiąże się z ignorowaniem przepisów?
Poczta Polska przechodzi jedną z największych metamorfoz w swojej historii. Oddziały w całym kraju zmieniają swój wygląd, a wraz z tym również swoją ofertę. Jakie zmiany czekają klientów i jakie mają znaczenie dla przyszłości tej instytucji pocztowej?
Rafał Brzoska to przedsiębiorca i inwestor, którego w Polsce chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W ostatnim czasie był na ustach wielu, gdyż Donald Tusk powierzył mu deregulację polskiej gospodarki. Od lat znajduje się na liście najbogatszych Polaków, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, od czego “polski Elon Musk” zaczął budować swoje imperium.
Rekordowa liczba upadłości konsumenckich w Polsce budzi poważne obawy. Dane Krajowego Rejestru Długów pokazują, że coraz więcej osób nie jest w stanie poradzić sobie z rosnącymi zobowiązaniami. Czy to efekt kryzysu sprzed dwóch lat, czy początek jeszcze większych problemów?
Wczoraj premier spróbował zadać kłam twierdzeniom, że jest on politykiem pozbawionym wizji rozwoju Polski. W przedstawieniu planu inwestycyjnego na 2025 r. i projektu deregulacji wtórował mu minister finansów Andrzej Domański, który właśnie dał odpowiedź na pytanie, które od wielu miesięcy nurtuje miliony Polaków.
Formalności, które należy załatwić w Urzędzie Skarbowym, często spędzają sen z powiek wielu Polaków. Ta instytucja nie zawsze cieszy się dobrą sławą, a osoby pobierające dochód zazwyczaj co najmniej kilkukrotnie dopełniały z nią formalności. Jeśli zarobisz więcej, niż wyznaczona kwota, możesz być pewny, że skarbówka się tobą zainteresuje.
Co zrobić, by zakupy były jak najwygodniejsze? Jedno rozwiązanie, zastosowane przez popularny sklep, okazało się zupełnie minąć z tym celem. Klienci nie są zadowoleni. Skarżą się zwłaszcza na jeden problem: przed wejściem do sklepu muszą zapłacić.
Jak Polacy zamierzają spędzić tegoroczne święto zakochanych? Wielu z nas ma już konkretne plany na Walentynki – również te finansowe. Badania pokazują jednak, że niezależnie od wydanej kwoty, prezenty mogą minąć się z oczekiwaniami drugiej połówki.
Gdy już myśleliśmy, że aferę dot. Cinkciarz.pl mamy, po wielu miesiącach, za sobą, doszło do gwałtownego zwrotu akcji. BiznesINFO otrzymało stanowisko zarządu ws. ogłoszonej rano, w poniedziałek 10 lutego, upadłości, które stawia sprawę w zupełnie nowym świetle.
Wiele osób zastanawia się, na jakie świadczenie będą mogli liczyć po przejściu na emeryturę. Koszty życia stale rosną, a minimalna emerytura często nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb. A ile trzeba zarabiać, by w przyszłości otrzymać np. 5000 złotych? Mamy wyliczenia dla kobiet i mężczyzn. Różnica jest kolosalna.