Na polskich drogach pojawia się istotne zagrożenie, które może mieć poważne konsekwencje dla kierowców. Nie chodzi jedynie o wysokie mandaty, ale również o możliwość zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu. W związku z tym policja intensyfikuje kontrole drogowe. Szczególną uwagę służby zwrócą na modyfikacje pojazdów oraz stosowanie zamienników części, które nie spełniają określonych norm. Co warto wiedzieć, aby nie narazić się na karę?
Kontrolerzy udający klientów, ukryte inspekcje i wysokie mandaty — fiskus coraz intensywniej korzysta z mechanizmu nabycia sprawdzającego. Nie ma wątpliwości, że działania instytucji stają się coraz bardziej rygorystyczne. Które branże są najbardziej zagrożone sankcjami finansowymi?
W tym miesiącu posypią się mandaty. Na sobotę, 1 marca, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zapowiedziało start specjalnej akcji. Ma ona uświadomić kierowców, jakie zagrożenie stwarzają, zapominając o prostej zasadzie. Jednocześnie kary za to wykroczenie mogą zapłacić nie tylko osoby kierujące samochodem.
W jednym z miast stanęły nowe parkometry, ale ich funkcjonalność budzi kontrowersje. Urządzenia nie przyjmują gotówki, co dla wielu kierowców oznacza poważne utrudnienia. Sprawą zainteresował się nawet Rzecznik Praw Obywatelskich. Czy wszyscy mieszkańcy są gotowi na cyfrową rewolucję?
Znaczna część polskich kierowców notorycznie łamie przepisy. Przyczyny takiej jazdy są różne, ale efekt ten sam: zmniejszenie bezpieczeństwa na drogach. A w wypadku może ucierpieć nie tylko właściciel pojazdu, ale również wszyscy uczestnicy ruchu. Teraz GITD zadba o to, by wcześniej ucierpiał nasz portfel. Polacy mogą nawet stracić prawo jazdy.
Czy Twoja posesja jest zgodna z przepisami? W całej Polsce ruszyły kontrole, które mogą skończyć się dotkliwymi konsekwencjami finansowymi, a nawet karą ograniczenia wolności. Sprawdź, jakie błędy mogą kosztować Cię fortunę i jak uniknąć problemów.
Jazda komunikacją miejską bez biletu często wydaje się być bardzo korzystną opcją, choć może być opłakana w skutkach. Koszty mandatów za przejazd na gapę stale rosną i mogą sprawić niemałe kłopoty finansowe, z tego też powodu wiele osób decyduje się wcale ich nie opłacać. Długi rosną, a dane z Krajowego Rejestru Długów porażają. Ta grupa ma największy problem.
Kontrolerzy ruszają w Polskę i będą pukać do drzwi wielu Polaków. To pokłosie tragicznego zdarzenia w Poznaniu, po którym służby zaczęły baczniej przyglądać się zawartości piwnic. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że składowanie niektórych przedmiotów może narazić ich na surowe kary finansowe. Sprawdźmy, czego nie wolno trzymać w piwnicy, aby uniknąć mandatu.
Balkony pełne kwiatów potrafią zachwycać, ale ich dekorowanie niesie za sobą nie tylko estetyczne efekty. Nieostrożność w aranżacji może prowadzić do konsekwencji finansowych i prawnych. Jak uniknąć problemów i cieszyć się pięknym widokiem zgodnie z przepisami?
Niestety, wciąż w branży handlowej nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy śmiało wykorzystują nasze zakupowe zaniedbania. Niezwykle istotne jest, aby zawsze sprawdzić paragon, który stanowi nie tylko dowód zakupu, ale jest też ważnym dokumentem w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, czy nadużyć. Jak nie zostać oszukanym?
Mandaty, punkty karne i limit przekroczony? Ryzyko jest większe, niż się wydaje. Nowelizacja przepisów z 2023 roku zmieniła zasady gry, a nieznajomość nowych regulacji może kosztować kierowców sporo nerwów. Jak uniknąć pułapek w przepisach i czy da się przyspieszyć proces kasacji punktów karnych?
Wielu mieszkańców bloków traktuje piwnicę jako dodatkową przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych rzeczy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że niektóre przedmioty mogą tam stanowić poważne zagrożenie. Co więcej, za ich składowanie grożą wysokie mandaty. Jakich rzeczy lepiej nie trzymać w piwnicy?
Fotoradary mają poprawiać bezpieczeństwo na polskich drogach. Planowo to również dzięki nim miała zmniejszyć się liczba wypadków. Zwiększyły się jednak wpłaty do budżetu. Rekord wystawionych mandatów karnych z powodu przekroczenia prędkości padł w jednym miejscu. Fotoradar, który tam postawiono, zasłużył na miano kosiarza.
Polacy masowo popełniają jedno wykroczenie. Policjanci, szczególnie w dużych miastach, nieustannie wlepiają za to potężne mandaty. Do kont kierowców dopisywane jest też aż 8 punktów karnych. O jakim wykroczeniu mowa i jakie kary przewidują przepisy? Wyjaśniamy.
Wykonywanie okresowych badań technicznych samochodu jest nie tylko obowiązkowe, ale ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Zaniedbanie tego obowiązku może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami. Czy wiesz, co sprawdzi diagnosta i jakie kary grożą za brak aktualnego przeglądu? Sprawdź koniecznie.
Nieprzestrzeganie przepisów drogowych przez kierowców kończy się nie tylko wysokimi mandatami. Często funkcjonariusze nakładają na nich także punkty karne, których wcale nie tak łatwo jest się pozbyć. Niektórzy błędnie zakładają, że punkty znikają z rejestru po upływie 12 miesięcy. Prawda jest jednak zupełnie inna. Niewiedza może skutkować nawet utratą prawa jazdy.
1 stycznia zmieniły się zasady dotyczące segregowania określonych odpadów. Warto przyjrzeć się nowym ustaleniom, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności. Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 30 maja 2018 roku kraje członkowskie zobowiązane są do wdrożenia systemu selektywnej zbiórki poszczególnych odpadów. Co należy wiedzieć?
Polskie skrzyżowania stają się maszynką do zarabiania milionów? Statystyki z 2024 roku nie pozostawiają złudzeń – ponad 60,5 tys. wykroczeń i dziesiątki milionów złotych z mandatów pokazują skalę problemu. Szczególnie jedno skrzyżowanie w Polsce pobiło rekordy liczby uchwyconych naruszeń, a kierowcy mogą tam otrzymać nawet kilka kwitów za jeden przejazd. Jak działa technologia RedLight, które miejsca są najbardziej „dochodowe” i co na to eksperci?
Polscy kierowcy tracą cierpliwość do tych, którzy wcale jej nie przejawiają. Policja informuje, że wpływa do niej coraz więcej zgłoszeń dotyczących rozmaitych wykroczeń, do których notorycznie dochodzi na drogach. Wskazała też miejsca, gdzie najczęściej kierowcy decydują się zgłaszać piratów.
Właściciele nieruchomości muszą w najbliższych miesiącach zmierzyć się z nowym obowiązkiem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie grożą za jego zaniedbanie. Szczegóły sprawy mogą zaskoczyć.
Od lat Rossmann to jedna z drogerii w Polsce, które najchętniej odwiedzają klienci. Okazuje się, że niektórzy z nich myśleli, że znaleźli na “kradzież doskonałą”. Na podobnej sytuacji w ostatnim czasie przyłapano seniorkę.
Nowe przepisy mogą zaskoczyć niejednego kierowcę. Zmiany dotyczą parkingów w miejscach publicznych i popularnych sklepach. Czy Twój samochód jest bezpieczny? Sprawdzamy, co warto wiedzieć, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Ostatnie lata pokazały, że psy w życiu człowieka zajmują coraz to ważniejsze miejsce. Część osób zaczyna traktować czworonogi niemal jak pełnoprawnych członków rodziny, a co za tym idzie, pozwala, aby towarzyszyły im w każdych czynnościach w ciągu dnia. Również zakupach.
Koty, obok psów, należą do najchętniej wybieranych zwierząt domowych w Polsce. Ich urok i wdzięk sprawiają, że trudno im się oprzeć. Niestety, nie wszyscy właściciele zdają sobie sprawę, że niezachowanie ostrożności przy opiece nad zwierzęciem może ich narazić na mandat w wysokości nawet 1000 zł, a dla samego pupila może być źródłem poważnych zagrożeń. Jak tego uniknąć? Wyjaśniamy.
Podczas kontroli drogowej każdy szczegół ma znaczenie, nawet drobne gesty za kierownicą. Polskie przepisy regulujące te sytuacje bywają surowe, a brak świadomości może prowadzić do przykrych niespodzianek. Jak przygotować się, by uniknąć niepotrzebnych problemów?
Lidl to jeden z najchętniej odwiedzanych sklepów w Polsce, gdzie codziennie zakupy robią tysiące klientów. Przyciągają ich nie tylko promocje, ale również atrakcyjne ceny podstawowych produktów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że parkując pod dyskontem w nieodpowiedni sposób, można narazić się nie tylko na zarysowanie pojazdu. W określonych okolicznościach kierowcy grozi mandat w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.
Wielu właścicieli psów nie wyobraża sobie wyjazdu bez swojego czworonożnego towarzysza. Okazuje się, że zaniedbanie podstawowych zasad bezpieczeństwa może prowadzić nie tylko do nieprzyjemnych konsekwencji prawnych, ale przede wszystkim naraża zdrowie i życie ukochanego pupila.
Statystyki jasno wskazują, że większość Polaków korzysta z komunikacji miejskiej. Nie każdy jednak ma zawsze przy sobie ważny bilet, inni zwlekają z jego skasowaniem do ostatniej chwili. Okazuje się jednak, że czas ma tu bardzo duże znaczenie. Tyle sekund mamy na dopełnienie formalności.