Wymiar emerytur jest zależny od daty złożenia wniosku. Sprawdzamy kiedy najlepiej aplikować do ZUS-u o świadczenie i jaki to mam wpływ na wysokość pobieranego świadczenia. Okazuje się, że wstrzymanie się z decyzją o przejściu na emeryturę może oznaczać nawet kilkaset złotych miesięcznie więcej na naszych kontach. Jak działa waloryzacja ZUS i ile można zyskać? Warto pamiętać, że przejście na emeryturę wiąże się z jeszcze jedną, bardzo miłą niespodzianka, która pomoże nam rozpocząć jesień życia z ogromnym przytupem.
Świadczenie przedemerytalne to pomocna dłoń wyciągnięta osobom, które w nagłych okolicznościach straciły zatrudnienie, odebrano im rentę lub zasiłek dla opiekuna osoby niepełnosprawnej. Co trzeba zrobić, aby otrzymać świadczenie przedemerytalne i na jakie kwoty można liczyć? Przyglądamy się szczegółom rozwiązania ZUS-u dla osób w trudnej sytuacji.
Emerytura pomostowa to świadczenie przysługujące osobom pracującym w warunkach szczególnych. Aby otrzymać prawo do emerytury pomostowej należy spełnić kilka warunków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał szczegółowe wytyczne, które muszą zostać dopełnione by starać się o emeryturę pomostową. Przyglądamy się zapisom organu emerytalnego i na życiowych przykładach wyjaśniamy urzędowe paragrafy.
Mowa o ogromnych pieniądzach. Od marca świadczenie wynosi 4294,67 zł brutto miesięcznie. Emerytura jest wypłacana każdemu seniorowi, który skończy sto lat. Jest to emerytura honorowa.
Emerytury polityków od dawna rozgrzewają polskie społeczeństwo. Wielu zarzuca im, że przez lata niewiele robili, a teraz opływają w luksusy. Trzeba jednak brać pod uwagę ogromną odpowiedzialność, jaka spoczywa na ich barkach. Pensje polityków są gwarantem tego, że niełatwo będzie ich podkupić, by lobbować za jakąś sprawą - a to bardzo istotne zagadnienie w dojrzałych i demokratycznych społeczeństwach.
Co roku w marcu ZUS dokonuje waloryzacji rent i emerytur. Mało kto jednak ma świadomość, że świadczenie emerytalne możemy podwyższyć o niemałe kwoty za pomocą dodatków. Warto być na bieżąco, ponieważ do pobierania dodatkowych pieniędzy uprawnionych jest wiele osób. A wiele z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Przyglądamy się dodatkom emerytalnym i rentowym. Polecamy także zapoznać się ze wstępnymi planami dla emerytów na 2021 rok.
Emerytura w 2021 roku - na seniorów czekają ekstra pieniądze. Sprawdzamy nowe regulacje dotyczące emerytur i rent, a także przyglądamy się terminom, które warto odnotować w kalendarzach. Emeryci i renciści mogą z uśmiechem na twarzy wyczekiwać nowego roku i dodatkowych pieniędzy na swoich kontach.
Czternasta emerytura to świadczenie zapowiedziane przez Prawo i Sprawiedliwość w konwencji przed wyborami na początku września 2019 roku. To wówczas partia rządząca zaznaczyła, że oprócz trzynastej emerytury, która została wypłacona w maju 2019, Polaków czeka także czternasta emerytura. Gazeta.pl przypomina, że Morawiecki obiecał wprowadzenie czternastki już w pierwszych stu dniach urzędowania rządu PiS.Tymczasem nie brak zawirowań w sprawie samej trzynastej emerytury. Kilka dni temu prorządowe media oskarżały senatorów o spowolnienie procedowania nad prawem dotyczącym trzynastek. To z kolei miało skuktować przesunięciem dat dotyczących wypłat świadczenia. Obecnie planowane jest, że trzynasta emerytura zostanie wypłacona w kwietniu, ale i na przełomie tego miesiąca z majem.
Z tego artykułu dowiesz się:Czemu wiek emerytalny powinien zostać podwyższonyJakie mogą być konsekwencje działań rządu w kierunku obniżania wieku emerytalnegoW jaki sposób powinna odbyć się reforma dotycząca wieku emerytalnego
Z tego artykułu dowiesz się:W jaki sposób rząd chce przymusić Polaków do PPKJak duża jest skala porażki PPKCzy zmiany są realnie możliwe