Z tego artykułu dowiesz się:W jakie dni tygodnia wypadają świętaKiedy wziąć urlopJak prezentuje się harmonogram roku szkolnego i niedziel handlowych
Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, zwykle opłacane jest przez rodziców, których dziecko poszło już do szkoły. To dotyczy nieszczęśliwych wypadków w czasie zajęć, ćwiczeń, a także imprez na terenie szkoły i przez nią organizowanych, ale także wycieczek szkolnych i wszelkich wyjazdów.Często szkoły nie informują o tym, a tym bardziej nie mają prawa od rodziców żądać opłacania takowego ubezpieczenia. Mało tego - w sprawie głos zabrało samo Ministerstwo Edukacji Narodowej, które podkreśla, że szkoła nie ma prawa odmówić nieubezpieczonemu dziecku wyjazdów szkolnych, wyjść do kina i innych aktywności organizowanych przez szkołę.
Rodzice uczniów z tzw. podwójnego rocznika uważają, że ich dzieci ucierpiały przez reformę edukacji i dlatego szykują pozew. W programie Money. To się liczy, minister edukacji Dariusz Piontkowski mówił, że za rekrutację odpowiadają samorządy, to one powinny przygotować odpowiednią liczbę miejsc w szkołach. (..) Samorząd odpowiada za rekrutację. My próbujemy pomagać samorządom, dlatego są programy rządowe które np. przeznaczają dodatkowe środki na wyposażenie pracowni i szkół w nowoczesny sprzęt jak np. “Tablica aktywna”, próba odtworzenia stołówek (...). Chociaz to nie jest nasz obowiązek to rząd co roku przeznacza kilkaset milionów złotych.Na pytanie dziennikarza Money o to, co odpowie rodzicom, którzy chcą wytoczyć proces i zbierają opinie lekarzy i psychologów na temat stresu, jakiego doznały dzieci, szef resortu edukacji nawiązał do strajku nauczycieli, którzy według jego opinii również mogli przyczynić się do stresu uczniów.
W ubiegłym roku rodzice dzieci uczących się dostali jednorazowe świadczenie na swoiich podopiecznych w wysokości 300 zł. Teraz jednak rząd planuje stworzyć ustawę, która zagwarantuje takie dodatki już na stałe - podaje Super Express.