Matury startują już jutro
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 01.08.2019. n/z Tłum pieszych na chodniku.
Autor Radosław Święcki - 7 Czerwca 2020

Już jutro ważny dzień, zostało tylko kilkanaście godzin. 278 tys. Polaków czeka na 9:00

Zazwyczaj tuż po majówce, w tym roku tuż przed Bożym Ciałem. W poniedziałek ruszają matury, których start opóźniła pandemia koronawirusa. Do egzaminu dojrzałości przystąpi ponad 278 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Matury już jutro

Matury pierwotnie miały odbyć się 4 maja, ale w związku z pandemią koronawirusa zostały przesunięte na czerwiec. Pisemna sesja egzaminacyjna rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca. Z kolei egzaminy ustne będą się odbywały od 15 do 29 czerwca.

Tym samym matury ruszają już jutro. Na początek egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym, do którego przystąpi ponad 278 tys. absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Start - godzina 9:00.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

Jeszcze więcej, bo aż 304 tys. osób przystąpi do wtorkowego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Skąd większa liczba maturzystów? Jak wyjaśnia Polsat News, to efekt możliwości ponownego przystąpienia do egzaminu przez abiturientów z lat ubiegłych. Chęć powtórzenia matury z matematyki wskazuje niewątpliwie na to, że wciąż to popularna matma jest największą zmorą maturzystów.

Wsparcia maturzystom udzielił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

- Nauczyciele trzymają kciuki za swoich wychowanków i mają nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze podczas matur – powiedział szef resortu edukacji w nagraniu udostępnionym na Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Szef MEN podkreślił, że nauczyciele mają nadzieję, że w ciągu kilku lat szkoły średniej przekażą wystarczającą porcję wiedzy, by uczniowie bez problemu zdali maturę.

- Dla nas jest więc to także pewien stres i gdy nasi wychowankowie przychodzą do szkoły, to trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze, że nie spanikują, że stres nie zabije tej wiedzy i umiejętności, które posiadają. I potem z niecierpliwością czekamy na wyniki, cieszymy się razem z nimi, gdy te wyniki są bardzo dobre – podkreśla Piontkowski.

Andrzej Duda wciąż pierwszy, ale różnica na granicy błędu statystycznego. Jeden kandydat jest najbliżej jego wyniku w II turzeAndrzej Duda wciąż pierwszy, ale różnica na granicy błędu statystycznego. Jeden kandydat jest najbliżej jego wyniku w II turzeCzytaj dalej

Matura z modyfikacjami

Maturzyści – jak przypomina Polsat News – będą musieli przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Oprócz tego absolwenci ogólniaków i techników będą musieli przystąpić również do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z wybranego przedmiotu.

W tym roku maturzyści nie muszą przystępować do dwóch (obowiązkowych w latach ubiegłych) egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Przeprowadzone zostaną one tylko dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Z przywołanych przez Polsat News danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że egzaminów ustnych zostanie przeprowadzonych w tym roku jedynie 327.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News