Próbna matura rozpocznie się już 2 kwietnia
Wikipedia/Marcin Otorowski
Autor Radosław Święcki - 24 Marca 2020

Próbny egzamin ósmoklasity i matura przez internet. CKE potwierdza doniesienia

Próbna matura i egzamin ósmoklasisty zostaną przeprowadzone zdalnie – potwierdza Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Matura online

Próbny egzamin ośmoklasisty – jak informuje RMF FM – ma się odbyć od 30 marca do 1 kwietnia, a próbna matura od 2 kwietnia do 8 kwietnia.

Informacje te potwierdza w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik, choć jak zastrzega, została ona podana przedwcześnie.

W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszyW kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszyCzytaj dalej

- Arkusze będą do pobrania od nas ze strony. Pozostanie kwestia dostarczenia wypełnionych testów do nauczyciela – mówi dr Smolik.

Co z uczniami, którzy nie mają dostępu do Internetu, komputera czy drukarki? Szef CEK informuje, prace nad rozwiązaniami trwają, a wszelkie szczegółowe informacje komisja opublikuje w środę lub czwartek.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. WHO przekazało nowe ustalenia. “Kwarantanna to za mało”, jest ważniejsza kwestia

Od środy nauka zdalna

O możliwości przeprowadzenia zdalnych egzaminów mówił kilka dni temu w wywiadzie dla RMF FM minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

- Będziemy zastanawiać się nad jakąś wersją elektroniczną egzaminu, ale decyzja jeszcze nie zapadła – powiedział szef MEN, zaznaczając, iż ma świadomość, że nie każdy uczeń ma dostęp do sieci i sprzętu.

Dostały 5 tys. zł kary za złamanie kwarantanny. 5 dni później znowu ją zlekceważyłyDostały 5 tys. zł kary za złamanie kwarantanny. 5 dni później znowu ją zlekceważyłyCzytaj dalej

Jak informuje biuro prasowe resortu edukacji, nie zapadła jeszcze decyzja o przeniesieniu właściwych egzaminów. Egzamin ósmoklasisty ma się odbyć od 21 do 23 kwietnia, zaś egzaminy maturalne rozpoczną sie 4 maja.

Przypomnijmy, że z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce od 16 marca zamknięte są szkoły, przedszkola i żłobki. Początkowo zakładano, że placówki oświatowe będą zamknięte do 25 marca, pod koniec ubiegłego tygodnia zdecydowano o przedłużeniu tego terminu do 10 kwietnia.

Od 25 marca ma natomiast obowiązywać ma nauka zdalna. Według premiera Mateusza Morawieckiego i ministra edukacji do nauki drogą online gotowych jest 92 proc. szkół.

Dostały 5 tys. zł kary za złamanie kwarantanny. 5 dni później znowu ją zlekceważyłyDostały 5 tys. zł kary za złamanie kwarantanny. 5 dni później znowu ją zlekceważyłyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  2. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News