BiznesINFO.pl
W niektórych szkołach uczniowie mogą mieć obowiązek noszenia maseczki w przestrzeniach wspólnych.

Pixabay

Czy uczniowie będą się uczyć w maseczkach? Minister Piontkowski właśnie podjął decyzję

27 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Minister edukacji Dariusz Piontkowski oświadczył, że w szkołach nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki czy przyłbicy. Powszechność takiego nakazu nie odpowiadałaby zróżnicowaniu sytuacji epidemiologicznej panującej w poszczególnych

Czy maseczki będą w szkołach obowiązkowe?

W czwartkowej (27.08) rozmowie w Polskim Radiu minister edukacji Dariusz Piontkowski zdradził konkluzje z ponownych konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Podjęto decyzję, że ze względu na zróżnicowaną sytuację panującą w poszczególnych szkołach nie zostanie wprowadzony w nich powszechny obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Zdaniem ministra Piontkowskiego nie istnieje potrzeba wprowadzania tego typu obostrzeń w niewielkich placówkach. Nie stoi to jednak na przeszkodzie temu, żeby osoby, które czują się zagrożone zarażeniem, dobrowolnie zasłaniały usta i nos za pomocą maseczki czy przyłbicy.

- Natomiast nie wprowadzimy takiego zalecenia, aby obowiązkowo w każdej szkole, w miejscach wspólnych, wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciele musieli nosić osłonę nosa i ust - przywołuje słowa ministra Piontkowskiego portal tvn24.pl.

Dyrektor szkoły może zalecić noszenie maseczki

Jak podaje tvn24.pl, według ministra Piontkowskiego w kwestii tego kto, gdzie i kiedy powinien używać maseczki wiele do powiedzenia będzie miał dyrektor szkoły. Bo chociaż nie będzie odgórnego, ministerialnego nakazu zasłaniania ust i nosa, to jednak w przypadku wzmożonego zagrożenia epidemiologicznego lub niesprzyjających warunków lokalowych (np. wąskie korytarze szkolne) dyrektor będzie mógł zalecić dodatkowe obostrzenia takie jak noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych szkoły.

Jeśli ministerstwo zdecyduje się na wprowadzenie odgórnego, powszechnego nakazu dotyczącego zasłaniania nosa i ust w szkołach, prawdopodobnie będzie on dotyczył właśnie tylko przestrzeni wspólnych: korytarzy, klatek schodowych czy szatni.

<

Tagi:

MaseczkiMinisterstwo Edukacji Narodowejedukacja

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

GIS o wodzie z kranu

Polska i Świat

Drożeje woda w miastach. Nawet trzykrotne podwyżki kosztów

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Urzędnicy lada moment ruszą z kontrolami. Zapukają i sprawdzą nie tylko źródła ogrzewania

Czytaj więcej >
Telewizor i Netflix

Polska i Świat

Netflix planuje ograniczyć dzielenie konta przez użytkowników.

Czytaj więcej >
Koniec z wyprzedzaniem na autostradzie. Będzie monitoring.

Polska i Świat

Podwyżki opłat na A4. UOKiK sprawdzi czy nowe ceny nie są wygórowane

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Powrót niesławnego podatku. Pierwsze konsultacje już się odbyły

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rewolucyjna rakieta NASA przetransportuje ludzi na Marsa w zaledwie kilka tygodni

Czytaj więcej >