Pierwsze szkoły od jutra wznawiają działalność
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 24 Maja 2020

Pierwsze szkoły otwarte już od poniedziałku. Nowe regulaminy zmieniają je w twierdze

Od poniedziałku niektóre szkoły wznowią działalność. Do pracy wrócą placówki organizujące zajęcia dla klas I-III. Będą one funkcjonowały w zupełnie innych warunkach niż przed pandemią.

Szkoły wracają!

Przypomnijmy, że decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od 25 maja przywrócone zostaną zajęcia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Naukę będą mogły również wznowić (po uprzednim zgłoszeniu rodziców) uczniowie o specjalnych potrzebach, którzy mają zajęcia rewalidacyjne. Możliwość skorzystania z konsultacji z poszczególnych przedmiotów będą mieli natomiast uczniowie VIII klas, którzy w połowie czerwca przystąpią do egzaminu ósmoklasisty.

Tydzień po gastronomii znoszą kolejny zakaz. Ucieszą się przede wszystkim seniorzyTydzień po gastronomii znoszą kolejny zakaz. Ucieszą się przede wszystkim seniorzyCzytaj dalej

Szkoły będą jednak funkcjonowały w zupełnie innych warunkach niż przed pandemią. „Gazeta Wyborcza” dotarła do regulaminu jednej z bydgoskich szkół, w którym znalazł się szereg zakazów i nakazów, które muszą zostać spełnione przez nauczycieli, pracowników placówek, rodziców i oczywiście uczniów.

- Szkoła musi zapewnić pracownikom środki ochrony osobistej: rękawiczki, płyn do dezynfekcji, jednorazowe fartuchy i przyłbice – mówi w rozmowie z gazetą dyrektorka szkoły, dodając, że w placówce wydzielono również izolatorium, które byłoby przeznaczone dla dziecka bądź pracownika u którego pojawiło się podejrzenie choroby.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwa

Wysoka temperatura wyklucza z zajęć

Regulamin zakłada, że wejście do szkoły będzie możliwe w specjalnie wydzielonej części, gdzie rodzin zostawia a później odbiera dziecko. Przed wejściem zostanie im zmierzona temperatura. Jeśli dziecko będzie miało więcej niż 37 stopni, wówczas będzie musiało wrócić do domu.

Dramatyczne pogrzeby osób zmarłych na koronawirusa. Rodziny nie chcą nawet rzeczy po bliskichDramatyczne pogrzeby osób zmarłych na koronawirusa. Rodziny nie chcą nawet rzeczy po bliskichCzytaj dalej

Ponadto dzieci nie będą mogli przynosić do szkoły wszelkiego rodzaju zabawek i innych przedmiotów, które posiadają w domu. Z kolei z sal w których odbywają sie zajęcia usunięto przedmioty trudne w dezynfekcji jak np. puzzle czy książki. Nauczycielom zaś zalecono, by nie przychodząc do pracy nie mieli na sobie rzeczy, które utrudniają mycie rąk i dezynfekcję (np. zegarek, pierścionek, obrączka, czy bransoletka).

Przypomnijmy, że w związku z postępującą pandemią koronawirusa rząd zawiesił 12 marca zajęcia stacjonarne w szkołach. Od 25 marca zajęcia prowadzone są drogą online.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga fala
  2. Zwiększa ryzyko śmierci przy COVID-19. Naukowcy z Nowego Jorku dokonali ważnego odkrycia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać
Ten kryzys nie jest jedynym. W historii było ich już wiele, a największe z nich zmieniały jej biegTen kryzys nie jest jedynym. W historii było ich już wiele, a największe z nich zmieniały jej biegCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News