Dziecko szkoła edukacja koronawirus pandemia
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 12.03.2020. Epidemia koronawirusa w Polsce. Zamknieta szkola podstawowa nr 103 w Warszawie.
Autor Przemysław Terlecki - 19 Kwietnia 2020

Twoje dziecko też może zostać w domu. Ważne słowa ministra

Dziecko, także twoje, może zostać w domu jeszcze długie tygodnie. Minister Dariusz Piontkowski nie ma bowiem wątpliwości, że w obecnej sytuacji taki scenariusz jest możliwy.

Dziecko - i to niejedno - może w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy wcale nie ujrzeć szkoły. Jak podał bowiem minister Dariusz Piontkowski, który jest szefem resortu edukacji, możliwe, że do wakacji szkoły nie ruszą. Oznaczałoby to, że do lipca polscy uczniowie będą skazani na naukę zdalną.

- Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami, teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 procent - oświadczył Piontkowski cytowany przez Business Insider Polska.

Kto w tym temacie ma natomiast ostatnie słowo do powiedzenia? Sam Piontkowski wskazuje, że zdecydowane pierwszeństwo w sprawie pandemii koronawirusa mają minister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny. W rozmowie z portalem Interia.pl tak mówił o powrocie do szkoły, gdy trzeba będzie żyć z koronawirusem nawet przez kolejne 2 lata:

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluJuż od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluCzytaj dalej

- Nie wiemy, na jakim etapie zagrożenia epidemicznego będziemy. Być może dużą część rygorów, która obowiązuje w tej chwili, będziemy musieli stosować przez dłuższy czas. Z drugiej strony może pojawić się możliwość powrotu do szkoły. Jeśli okazałoby się, że jest to możliwe w czerwcu, to tym bardziej we wrześniu - stwierdził minister.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Biedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędny
2. Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystyki

Dziecko zostanie w domu, bo szkoła zamknięta. Ale jak długo będzie czekać na egzaminy?

Jak widać więc, nie ma żadnej pewności, czy najmłodsi z nas wrócą do szkolnych ław jeszcze przed okresem wakacyjnym. Mało tego - wciąż nie wiadomo dokładnie, kiedy miałyby się odbyć matury oraz egzamin ósmoklasisty. Dotąd pytany o to rząd odpowiadał, że termin poda na trzy tygodnie przed przeprowadzeniem wskazanych wyżej egzaminów.

Sam minister edukacji wciąż wyraźnie wstrzymuje się z podawaniem konkretnych dat. Jak stwierdził, wciąż jest połowa kwietnia, a zapowiedź rządu, że w maju egzaminów nie będzie sprawia, iż jeszcze stosunkowo do nich daleko. Decyzję, co do konkretnej ich daty, mamy poznać dopiero za kilka tygodni, gdy będzie wiadomo, jak zmienia się sytuacja z pandemią koronawirusa w Polsce.

- Jest dopiero połowa kwietnia. Już mówiliśmy, że w maju egzaminów nie będzie, więc perspektywa jest dosyć odległa. Za kilka tygodni będziemy więcej wiedzieli, jak zmienia się sytuacja epidemiczna i wtedy można będzie podjąć decyzję na podstawie większej ilości danych, a nie prognoz - odpowiedział minister Dariusz Piontkowski.

W końcu dobre wiadomości związane z pandemią. Liczby, które dają nadziejęW końcu dobre wiadomości związane z pandemią. Liczby, które dają nadziejęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naszła ich ochota na miłość w autobusie. Ktoś zrobił im zdjęcie, wszystko wyciekło
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cała Warszawa się zatrzymała. Zawyły syreny, aż łzy napływają do oczu, poruszające
Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluJuż od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News