Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Dziecko

Dziecko

Pixabay/Arcaion
22.03.2022 08:57 300 plus z przyklepanymi zmianami. Rząd szuka oszczędności

300 plus już niebawem przejdzie gruntowną przebudowę. Po popularne świadczenie, które ma wspierać finansowo uczniów, będzie można zgłaszać się wyłącznie przez internet. Za wypłatę będzie odpowiadał ZUS. Na tych zmianach stracą ubogie rodziny wykluczone cyfrowo, a rząd zaoszczędzi pieniądze.Z tego artykułu dowiesz się:Na czym polega programu „Dobry start”Jak rząd zamierza zmniejszać niepożądane skutki zmianKto otrzymuje 300 plus

500 plus na wakacje już wystartowało. Nadal wielu rodziców ma pewne wątpliwości.
22.03.2022 08:55 Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym 500 plus. Niektóre fakty zaskakują

Ustawa o wakacyjnym 500 plus już weszła w życie. Prezydent Andrzej Duda niedawno podpisał ustawę wprowadzającą jednorazowe świadczenie przysługujące na każde dziecko.

500 plus na wakacje już niedługo. Bon turystyczny z haczykiem w systemie
22.03.2022 08:55 Po 500 plus na wakacje nie składasz wniosku, ale też nie dostaniesz ot tak. W systemie jest haczyk

Wakacyjne 500 plus już obowiązuje, a branża turystyczna może odetchnąć z ulgą. Jeszcze do niedawna nie było wiadome, kiedy Sejm zajmie się ustawą o bonie turystycznym, a teraz wiadomo, że wszystko prawdopodobnie ruszy już 25 lipca.

Rząd uruchomi program Babcia plus?
22.03.2022 08:53 Babcia plus wejdzie w życie? Zapytaliśmy Ministerstwo Rodziny

Czy po 500 plus i 300 plus rząd wprowadzani program Babcia plus? Takie głosy pojawiły się po niedawnych wywiadach szefowej resortu rodziny Marleny Maląg, w których zachwalała węgierski pomysł. Zapytaliśmy Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej czy w najbliższym czasie można spodziewać się wejścia w życie benefitu finansowego dla babć, celem zachęcenia ich do opieki nad wnukami, tak by ich mamy mogły wrócić do pracy.

Zasiłek macierzyński do poprawki
22.03.2022 08:52 Zasiłek macierzyński do zmiany. Wiemy co szykuje rząd

Zasiłek macierzyński będzie przedmiotem piątkowej debaty w Sejmie. Rząd zaproponował zaskakujące zmiany. Na szczęście wychodzą one na przeciw potrzebom matek i są rozwiązaniem zapewniającym wyższe wypłaty. O co chodzi w proponowanej nowelizacji?

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2020. n/z Polskie banknoty na stole.
22.03.2022 08:52 Świadczenie, o którym dużo się nie mówi. A 1200 zł mogą pobierać zarówno kobiety, jak i mężczyźni

Mama 4 plus przysługuje również ojcom. Sprawdź, co musisz zrobić, aby otrzymać pieniądze. Zapraszamy na kolejny slajd.

Urlop okolicznościowy
22.03.2022 08:52 Narodziny, wesele i pogrzeb. Urlop okolicznościowy dla pracownika – kiedy przysługuje i jakie dokumenty są potrzebne? Szczegóły dodatkowych dni wolnych.

Są takie sytuacje w życiu rodzinnym, które nie pozwalają nam stawić się w pracy. Czy pracodawca ma wtedy obowiązek udzielić nam urlopu? Tak! A ponadto nie musimy wówczas zgłaszać urlopu na żądanie, o którym pisaliśmy więcej w tym artykule. Urlop okolicznościowy został zdefiniowany w ministerialnym rozporządzeniu z 15 maja 1996 roku w sprawie usprawiedliwiania nieobecności w pracy. Czym jest, jaki jest jego wymiar i kiedy przysługuje? W naszym poradniku zdradzamy szczegóły dotyczące urlopów okolicznościowych.

Rządowy program nie działa
22.03.2022 08:48 Rząd uruchomił własny prorodzinny program. Ale kompletnie nie jest w stanie zbadać jego efektów

Rząd uruchomił 4-letni "Program ochrony zdrowia prokreacyjnego 2016-20". Niestety Ministerstwo Zdrowia postanowiło nie zbierać informacji o liczbie urodzonych za jego sprawą dzieci. Nie jesteśmy w stanie ocenić efektywności programu ani porównać go z wynikami jakie były osiągane, gdy zabiegi in vitro były dofinansowywane z budżetu centralnego.

biznesinfo.pl
22.03.2022 08:48 Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 9 maja. Właśnie opublikowano projekt rozporządzenia

Zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony o kolejne dwa tygodnie. Rząd opublikował właśnie projekt rozporządzenia w tej sprawie. Decyzja o przedłużeniu wypłaty pieniędzy jest prawdopodobnie związana z regionalizacją obostrzeń w obrębie edukacji. Z tego artykułu dowiesz się:Do kiedy będzie można pobierać zasiłek opiekuńczyJakie są nowe zasady działania szkół w czasie pandemiiKto może ubiegać się o pieniądze