fot: Arkadiusz Ziolek/ East News Warszawa 24.09.2017. n/z Chlopiec bawi sie telefonem komorkowym.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 13 Lutego 2021

7-latek nabił telefonem rachunek na 2753,91 euro. Matka sama mu pozwoliła

Rachunek za telefon zszokował kobietę, która pozwalała synowi grać na telefonie. Kobieta zezwoliła swojej pociesze na drobne wydatki w sklepie z grami, ale te miały być realizowane w ramach vouchera. Matka zapomniała, że z voucherem powiązana jest jej karta kredytowa. Ostateczny rachunek z rozrywkę syna wyniósł ją 2753,91 euro.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Skąd wzięły się kłopoty kobiety
  • Czy rachunek został umorzony
  • Kto interweniował w tej sprawie

Rachunek za telefon i gigantyczna kwota

Rachunek za telefon stał się źródłem kłopotów pewnej kobiety. Jej 7-letni synek bawiąc się telefonem kobiety kupował sobie gry ze sklepu internetowego. Miał na to pozwolenie, ale miały być to drobne sumy opłacane w ramach vouchera.

Kobieta zapomniała, że z voucherem powiązana była jej karta kredytowa, a to doprowadziło do nabicia przez dziecko rachunku na kwotę 2753,91 euro. W sprawie interweniowała regionalna centrala konsumentów.

TVP Info powołując się na Centralę Konsumentów Dolnej Saksoni informuje, że niepełnoletni może dokonywać zakupów tylko i wyłącznie z pieniędzy uzyskanych z kieszonkowego. Kathrin Koerber, ekspertka prawna dolnosaksońskiego urzędu podkreśliła, że często warto jest sprzeciwić się wysuwanym żądaniom.

W efekcie firma odstąpiła od większości roszczeń na kwotę 2654,31 euro. Głównym powodem był fakt, że matka dziecka wcześniej nie zawarła żadnej umowy z dostawcą gier.

Rachunek przyczyną kłopotów?

Ekspertka podkreśliła, że rozumie rodziców dających telefony do zabawy swoim pociechom.

- Zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy pracują z domu i dają komórkę, żeby dzieci się czymś zajęły. Rodzice powinni jednak przed tym sprawdzać dokładnie ustawienia swoich urządzeń - cytuje Koerber portal bankier.pl.

Jednocześnie agencje przypominają, że ustawienie specjalnych haseł lub wprowadzenie pewnych blokad może ustrzec rodziców przed podobnymi zachowaniami w przyszłości.

Nie od dziś wiadomo, że współczesne dzieci bardziej wolą smartphone'y od książek, jednakże te drugie w ogólnym rozrachunku wypadają o wiele korzystniej. Rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, a rachunek za zakup jednej jest o wiele niższy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News