BiznesINFO.pl

East News, Arkadiusz Ziolek

7-latek nabił telefonem rachunek na 2753,91 euro. Matka sama mu pozwoliła

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Skąd wzięły się kłopoty kobiety

  • Czy rachunek został umorzony

  • Kto interweniował w tej sprawie

Rachunek za telefon i gigantyczna kwota

Rachunek za telefon stał się źródłem kłopotów pewnej kobiety. Jej 7-letni synek bawiąc się telefonem kobiety kupował sobie gry ze sklepu internetowego. Miał na to pozwolenie, ale miały być to drobne sumy opłacane w ramach vouchera.

Kobieta zapomniała, że z voucherem powiązana była jej karta kredytowa , a to doprowadziło do nabicia przez dziecko rachunku na kwotę 2753,91 euro. W sprawie interweniowała regionalna centrala konsumentów.

TVP Info powołując się na Centralę Konsumentów Dolnej Saksoni informuje, że niepełnoletni może dokonywać zakupów tylko i wyłącznie z pieniędzy uzyskanych z kieszonkowego. Kathrin Koerber, ekspertka prawna dolnosaksońskiego urzędu podkreśliła, że często warto jest sprzeciwić się wysuwanym żądaniom.

W efekcie firma odstąpiła od większości roszczeń na kwotę 2654,31 euro. Głównym powodem był fakt, że matka dziecka wcześniej nie zawarła żadnej umowy z dostawcą gier.

Rachunek przyczyną kłopotów?

Ekspertka podkreśliła, że rozumie rodziców dających telefony do zabawy swoim pociechom.

- Zwłaszcza w okresie pandemii , kiedy pracują z domu i dają komórkę, żeby dzieci się czymś zajęły. Rodzice powinni jednak przed tym sprawdzać dokładnie ustawienia swoich urządzeń - cytuje Koerber portal bankier.pl.

Jednocześnie agencje przypominają, że ustawienie specjalnych haseł lub wprowadzenie pewnych blokad może ustrzec rodziców przed podobnymi zachowaniami w przyszłości.

Nie od dziś wiadomo, że współczesne dzieci bardziej wolą smartphone'y od książek, jednakże te drugie w ogólnym rozrachunku wypadają o wiele korzystniej. Rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, a rachunek za zakup jednej jest o wiele niższy.

Tagi:

Podobne artykuły

Twój portfel

Rząd chce wprowadzenia maksymalnej opłaty za śmieci
Czytaj więcej >

Twój portfel

Płaca minimalna znowu będzie podniesiona. Rząd już zapowiedział
Czytaj więcej >

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ile kosztuje nas codzienne ładowanie telefonu? Koszt może zaskoczyć
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów
Czytaj więcej >

Twój portfel

UOKiK ostrzega przed zagrożeniami w sieci. Oszuści urlopu nie biorą
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]