fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Karty platnicze
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 12 Lutego 2021

Mastercard będzie obsługiwał kryptowaluty. Nowa usługa jeszcze w tym roku

Mastercard jako jedna z największych firm w sektorze finansowym robi pierwszy krok w stronę prawdziwej rewolucji. Już niedługo użytkownicy kart będą mogli przeprowadzać transakcje w kryptowalutach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jaki krok zdecydował się Mastercard
  • Jakie kryptowaluty będzie obsługiwała firma
  • Kiedy będzie można dokonywać transakcji korzystając z kryptowalut

Mastercard umożliwi płatności kryptowalutami

Po tym jak Elon Musk przyczynił się do nagłego wzrostu wartości bitcoina i dogecoina dyskusje wokół kryptowalut powróciły ze zdwojoną siłą. To, że kryptowaluty mogą stać się realnym środkiem nabywczym w codziennych transakcjach potwierdza tylko ostatnia deklaracja firmy Mastercard, która zdecydowała się na ich obsługę.

Pomijając wszystkie “za” i “przeciw” korzystania z kryptowalut, nie da się ukryć, że już teraz stały się one istotną częścią świata finansów. Mastercard idzie w związku z tym z duchem czasu i zdecydował się, że jeszcze w tym roku utworzy się na „cyfrowe pieniądze”.

Mastercard obsłuży tylko bezpieczne kryptowaluty

Nie stanie się to jednak szybko, ponieważ Mastercard będzie korzystał jedynie z wybranych kryptowalut - takich, które spełniają kryteria firmy dotyczące bezpieczeństwa i zgodności z prawem.

“Nasza filozofia w kwestii kryptowalut jest prosta: chodzi o wybór. Nie będziemy zachęcać do korzystania z kryptowalut, ale umożliwimy to klientom, sprzedawcom i przedsiębiorstwom. To twoje pieniądze i twój wybór” - tłumaczył Raj Dhamodharan, wiceprezes Mastercard ds. cyfrowych aktywów, produktów blockchainowych i partnerstw.

Mastercard zadba o większe bezpieczeństwo

Mastercard pozwoli oszczędzać, przechowywać i dokonywać transakcji nowymi sposobami. Firma wyraziła nadzieję, że przyspieszy to rozwój kryptowalut i zwiększy bezpieczeństwo ich użytkowników.

Swoją gotowość do otworzenia się na kryptowaluty zadeklarowały także Visa i PayPal, podaje portal Benchmark. Oznacza to, że na rynku walut szykuje się ogromna zmiana.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News