Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Dziecko

Dziecko

500 plus na wakacje już niedługo. Bon turystyczny z haczykiem w systemie
23.07.2020 02:00 Po 500 plus na wakacje nie składasz wniosku, ale też nie dostaniesz ot tak. W systemie jest haczyk

Wakacyjne 500 plus już obowiązuje, a branża turystyczna może odetchnąć z ulgą. Jeszcze do niedawna nie było wiadome, kiedy Sejm zajmie się ustawą o bonie turystycznym, a teraz wiadomo, że wszystko prawdopodobnie ruszy już 25 lipca.

500 plus na wakacje już wystartowało. Nadal wielu rodziców ma pewne wątpliwości.
19.07.2020 02:00 Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym 500 plus. Niektóre fakty zaskakują

Ustawa o wakacyjnym 500 plus już weszła w życie. Prezydent Andrzej Duda niedawno podpisał ustawę wprowadzającą jednorazowe świadczenie przysługujące na każde dziecko.

biznes-info-640x433
19.04.2020 02:00 Twoje dziecko też może zostać w domu. Ważne słowa ministra

Dziecko - i to niejedno - może w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy wcale nie ujrzeć szkoły. Jak podał bowiem minister Dariusz Piontkowski, który jest szefem resortu edukacji, możliwe, że do wakacji szkoły nie ruszą. Oznaczałoby to, że do lipca polscy uczniowie będą skazani na naukę zdalną. - Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami, teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 procent - oświadczył Piontkowski cytowany przez Business Insider Polska.Kto w tym temacie ma natomiast ostatnie słowo do powiedzenia? Sam Piontkowski wskazuje, że zdecydowane pierwszeństwo w sprawie pandemii koronawirusa mają minister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny. W rozmowie z portalem Interia.pl tak mówił o powrocie do szkoły, gdy trzeba będzie żyć z koronawirusem nawet przez kolejne 2 lata: - Nie wiemy, na jakim etapie zagrożenia epidemicznego będziemy. Być może dużą część rygorów, która obowiązuje w tej chwili, będziemy musieli stosować przez dłuższy czas. Z drugiej strony może pojawić się możliwość powrotu do szkoły. Jeśli okazałoby się, że jest to możliwe w czerwcu, to tym bardziej we wrześniu - stwierdził minister.