300 plus można otrzymać na wyprawkę szkolną dla dziecka. Wnioski można składać do 30 listopada
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Listopada 2019

Można dostać dodatkowe pieniądze na dziecko. Ostatnia chwila na złożenie wniosku

300 plus, czyli “Dobry Start” to dodatkowe świadczenie na wyprawkę szkolną dla dziecka. W ramach programu można otrzymać 300 zł. Jednak zainteresowani powinni się pospieszyć ze składaniem wniosku o przyznanie dodatku. Termin upływa wraz końcem listopada.

300 plus - ostatni dzwonek, aby złożyć wniosek

300 plus, czyli inaczej program „Dobry start” został wprowadzony w tym roku. Powstał po to, by wspierać rodziców w wydatkach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. 300 zł na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia, dzisiaj również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że od 1 lipca do 31 października tego roku złożonych zostało 3,2 mln wniosków o świadczenie „Dobry start”, z czego 2 mln w formie elektronicznej, a 1,2 mln w formie tradycyjnej. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że w tym czasie wypłacono już niemal 4,4 mln świadczeń na łączną kwotę blisko 1,32 mld zł.

ZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć ogromne problemyZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć ogromne problemyCzytaj dalej

Jeszcze tylko dziś i jutro

Wnioski o przyznanie 300 zł w ramach programu “Dobry Start” można składać do 30 listopada 2019 roku. Osoby, które złożą wniosek w listopadzie, na wypłatę świadczenia będą musiały poczekać maksymalnie 2 miesiące. To czas, jaki przysługuje instytucjom odpowiedzialnym za program na rozpatrzenie wniosków.

Od 2019 roku świadczenie „Dobry start” przysługuje wszystkim uczniom, niezależnie od rodzaju szkoły, do jakiej uczęszczają. Co ważne, w przypadku uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych, w tym roku wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą tradycyjną (np. drogą pocztową lub podczas osobistej wizyty w urzędzie). W zeszłym roku wnioski online można było składać poprzez kanały bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia. W tym roku możliwe jest to również za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  2. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  3. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News