BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jerzy Owsiak podał oficjalną kwotę zebraną podczas 28. finału WOŚP. Znamy wyniki zbiórki
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:04

Jerzy Owsiak podał oficjalną kwotę zebraną podczas 28. finału WOŚP. Znamy wyniki zbiórki

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

WOŚP: na co zostaną przeznaczone środki w tym roku?

Hasło 28. finału WOŚP brzmiało “Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Środki ze zbiórki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia młodych pacjentów, którzy wymagają operacji, szczególnie z obszaru chirurgii dziecięcej, kardiochirurgii i neurochirurgii.

Prezentacja wyniku WOŚP w innym miejscu

Tegoroczny finał WOŚP był promowany sloganem “Wiatr w żagle”. Jak podaje Business Insider Polska, pierwotnie oficjalne wyniki miały zostać ogłoszone w Szczecinie na żaglowcu “Kapitan Borchardt”, jednak z powodu wykrycia koronawirusa w tym mieście, zdecydowano się na prezentację w Warszawie.

W tegorocznej akcji WOŚP wzięło udział 120 tys. wolontariuszy. W trakcie zbiórki rozdali blisko 35 milionów charakterystycznych naklejek w kształcie serca z logo WOŚP. Pieniądze zbierano do 200 tysięcy specjalnych puszek. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się na całym świecie. 

WOŚP z kolejnym rekordem

W niedzielę 8 marca w południe podczas konferencji prasowej Jerzy Owsiak poinformował o oficjalnych wynikach zbiórki. Jak podaje Business Insider Polska, na podliczenie wszystkich środków uzyskanych w ramach WOŚP sztab potrzebował dwóch miesięcy. WOŚP zebrał w tym roku 186 mln 133 tys. 610 zł 66 groszy. To kolejny rekord w 28-letniej historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat - mówił Jerzy Owsiak, cytowany przez BIP.