500 plus nie wszyscy odczują
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 4 Stycznia 2020

Nowe 500 plus nie wszyscy odczują. Masa dzieci bez odpowiedniego wsparcia

500 plus w nowym wydaniu nie polepszy warunków bytowania masy polskich dzieci. Jak się okazuje, najmocniej odczują to najubożsi z nas. Przede wszystkim mowa o polskiej prowincji.

500 plus obowiązuje już na całego na wszystkie dzieci w Polsce. Rozszerzenie programu na wszystkich najmłodszych, zwane też przez premiera Morawieckiego "waloryzacją", w tym roku będzie bowiem obowiązywać przez cały jego okres. W roku wprowadzenia nowelizacji programu Rodzina 500 plus jednak dodatkowe pieniądze nie były wypłacane przez 12 miesięcy.

Jak podaje jednak Rzeczpospolita, niewiele to jednak zmieni wśród dzieci z prowincji. Polacy z mniejszych miejscowości i wsi już dotąd w większości łapali się na udział w programie. Wynikało to z faktu, że poza wielkimi ośrodkami miejskimi żyje więcej osób z mniejszym dochodem od progu przystąpienia do programu, który obowiązywał przed nowelizacją. Na rozszerzeniu programu skorzystały więc w dużej mierze większe miasta - Wrocław, Poznań, Warszawa czy Kraków.

Wielu seniorów straci pełne świadczenia, to już pewne. Wszystko przez jeden powódWielu seniorów straci pełne świadczenia, to już pewne. Wszystko przez jeden powódCzytaj dalej

500 plus nie odczują wszyscy tak samo

W 200 gminach położonych w województwach podlaskim, mazowieckim i lubelskim średnio 70% dzieci przed rozszerzeniem 500 plus korzystało z programu, w 19 natomiast było to aż 80%. W mazowieckiej gminie Potworów było to nawet 90% dzieci. W tym samym czasie we Wrocławiu, Warszawie, Sopocie czy Tychach 500 plus pobierało mniej niż 40% dzieci.

Oznacza to, że rozszerzenie programu na wszystkich najmłodszych najwięcej przyniosło średnim i dużym ośrodkom miejskim. Ubożsi Polacy na rozszerzeniu niewiele skorzystali, ponieważ w większości komplet ich dzieci otrzymywał pieniądze w ramach programu.

Możesz liczyć nawet na 900 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Wcale nie tak trudno ją dostaćMożesz liczyć nawet na 900 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Wcale nie tak trudno ją dostaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News