Ulga na dzieci będzie automatycznie trafiać do systemu Twój e-PIT
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Grudnia 2019

Rewolucja w rozliczeniach PIT, szczególnie dla rodziców. Zmiany dotkną m.in. ulgę na dzieci

Ulga na dzieci i ich dane mają trafiać automatycznie do systemu Twój e-PIT za 2019 rok. Dyrektor departamentu poboru podatków w resorcie finansów Dariusz Aniećko poinformował, że usługa ma dalej być rozwijana.

Ulga na dzieci w systemie e-PiT

Ulga na dzieci i ich dane będą trafiały automatycznie do systemu Twój e-PIT za ten rok. Dyrektor departamentu poboru podatków w resorcie finansów Dariusz Aniećko poinformował, że system przejdzie zmiany. Jak podaje TVN24BiS, od 15 lutego 2020 roku w usłudze pojawią się nowe formularze PIT-36 oraz PIT-28, a usługa będzie w pełni zintegrowana z zewnętrznymi rejestrami, m.in. PESEL i szkolnictwa wyższego.

Aniećko tłumaczył, że ulga na dzieci ma się automatycznie pojawiać w deklaracji wraz z danymi dzieci, którym przysługuje ulga. Dyrektor zapowiedział, że te zmiany będą działać już w rozliczeniach za 2019 rok.

Twój e-PIT

Usługa Twój e-PIT działa od połowy lutego tego roku. Jak informuje resort finansów, jest to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Podatnik, który decyduje się na tę usługę, nie musi wypełniać wniosków ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek. Zeznanie podatkowe z danymi zgromadzonymi przez KAS czeka na podatnika w wersji elektronicznej na Portalu Podatkowym.

Ministerstwo Finansów zapowiada, że od 2020 roku usługa będzie dostępna (do rozliczeń za 2019 r.) dla osób fizycznych, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i składają PIT-36, PIT-36L, a także płacących zryczałtowany podatek dochodowy tj. rozliczających się na PIT-28.

Zgodnie z zapowiedziami resortu finansów, od 2020 r. usługa będzie dostępna (z zastosowaniem do rozliczeń za 2019 r.) dla osób fizycznych, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i składają PIT-36, PIT-36L oraz tych, którzy płacą zryczałtowany podatek dochodowy, czyli rozliczają się na PIT-28 - podaje TVN24BiS.

Będziemy płacić nowy podatek. Rząd chce sięgnąć unijnego poziomuBędziemy płacić nowy podatek. Rząd chce sięgnąć unijnego poziomuCzytaj dalej

Niemal 7 mln deklaracji przez Twój e-PIT

W maju Ministerstwo Finansów poinformowało, że w rozliczeniach PIT za ubiegły rok złożono łącznie 19,9 mln deklaracji, z czego 16,1 mln to deklaracje złożone elektronicznie, co okazało się nowym rekordem pod tym względem. Spośród nich blisko 7 milionów zostało złożonych przez usługę Twój e-PIT. Wliczając w to wspólne deklaracje małżonków, z usługi skorzystało 8,8 mln osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  2. Syn rozbił stary wazon. Gdy mama zobaczyła, co było w środku, natychmiast zawołała męża
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Tysiące emerytów straci swoje mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News