Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Twój E-Pit

Twój E-Pit

Twój e-PIT

e-Urząd Skarbowy
15.02.2024 14:25 Twój e-PIT z problemami technicznymi. ”Ta witryna jest nieosiągalna”

Od dzisiaj można już składać zeznania podatkowe za 2023 rok. Ułatwić ma to usługa ”Twój e-PIT”. Ta jednak na samym starcie mierzy się z potężnymi problemami technicznymi. Wielu Polaków nie miało możliwości, by zalogować się do systemu udostępnionego przez fiskusa. 

PIT, e-urząd skarbowy
15.02.2024 11:00 Nawet 21 tysięcy kary. O tym terminie muszą pamiętać wszyscy

Od dzisiaj można już składać roczne zeznanie podatkowe PIT. Wiele osób z pewnością będzie czekać aż do końca kwietnia, kiedy upływa ostateczny termin rozliczenia. W efekcie możemy tę datę przegapić — a na zapominalskich czekają kary. I to bardzo wysokie, bo nawet 21 tysięcy złotych.

Rozliczenie podatku
14.02.2024 20:20 Ważne zmiany w systemie e-PIT. Wielu będzie zaskoczonych

Rozpoczynający się w czwartek sezon na składanie deklaracji podatkowych dla wielu Polaków zacznie się od sporego zaskoczenia. Skarbówka przygotowała bowiem całkiem sporo nowości dla tych osób, które rozliczają się przez internet.

PIT, e-urząd skarbowy, dokumenty
14.02.2024 15:22 Zmiany w PIT dla przedsiębiorców. KAS ma dobre wieści

14 lutego odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marcina Łobody, szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Na spotkaniu poruszono przede wszystkim temat zmian w ”Twój e-PIT”. W tym roku w życie wejdą ważne zmiany dla przedsiębiorców. Znamy dokładną datę.

Rozliczenie PIT
03.02.2024 11:08 Ważne informacje dla wszystkich podatników. Chodzi o Twój e-PIT

Już niebawem ruszy składanie zeznań podatkowych za ubiegły rok. Usługa Twój e-PIT jest ogromnym ułatwieniem dla Polaków, ale w najbliższym czasie nie będzie można z niej korzystać. Ministerstwo Finansów ogłosiło bowiem prace serwisowe, które potrwają do połowy lutego.

pit dokumenty klawiatura gługopis telefon
25.01.2024 14:28 Mało kto pamięta o tej uldze. Możesz odliczyć nawet 1520 złotych. Są jednak pewne warunki

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w ramach rozliczenia PIT każdy może odliczyć nawet 1520 zł. Wszystko za sprawą ulgi na internet. Komu przysługuje i jak ją rozliczyć w 2024 roku?

pit-formularz-dokumenty-rozliczenie
14.12.2023 13:54 Zbliża się czas rozliczania PIT-u. Oto najnowsze ulgi podatkowe

Już za dwa miesiące, 15 lutego, rozliczenia podatkowe pojawią się na platformie "Twój e-PIT". Dla wielu osób proces składania zeznania rocznego bywa długi i stresujący, tymczasem dziś coraz częściej odbywa się on w dużej mierze automatycznie. To jednak od podatników zależy, jakie ulgi zostaną zastosowane przy rozliczeniu PIT. Trochę ich jest, dlatego “Gazeta Pomorska” przybliża te najnowsze, wprowadzone w ciągu ostatnich lat.

PITy i kalkulator
28.04.2023 12:11 Ostatnie dni na złożenie PIT. Nie zwlekaj z dopłatami, inaczej będą ogromne odsetki

Na złożenie zeznania podatkowego zostały tylko 4 dni. Termin 2 maja obowiązuje również dla ewentualnych dopłat do podatku. W razie jakiejkolwiek brakującej kwoty, fiskus po 2 maja zacznie naliczać odsetki.

pieniądze
25.03.2023 10:36 Ulga na internet, można zaoszczędzić nawet 760 zł. Konieczny jest jednak pewien dokument

Polacy chętnie korzystają z ulgi na internet. Aby jednak z niej skorzystać przy rozliczaniu należy móc wykazać koszty z tytułu opłat za użytkowanie internetu.  

urząd skarbowy
14.03.2023 13:11 Rok temu złożyliśmy 1,5 mln druków PIT w formie papierowej. Powierzchnia kartek pozwoliłaby zakryć połowę Puszczy Niepołomickiej

Mimo postępującej cyfryzacji wielu Polaków składa papierową wersję deklaracji PIT. Drukowanie deklaracji przyczynia się jedynie do marnowania papieru. 

zus-list-list od zus-segregator-biznesinfo
14.02.2023 14:06 Miliony Polaków dostaną bardzo ważny list od ZUS. Zakład wyjaśnia, co zrobić z otrzymaną korespondencją

Do końca lutego ZUS zakończy wysyłkę PIT-ów do osób pobierających emerytury, renty, zasiłki chorobowe, macierzyńskie czy opiekuńcze. Zakład zastrzega, że nie każdy świadczeniobiorca dostaje identyczny dokument PIT z organu rentowego. Tymczasem osoby, które już otrzymały korespondencję, nieraz mają wątpliwości, jaki powinien być ich kolejny krok.

Podatki po nowemu od 1 lipca
31.01.2023 17:49 Podatkowy szok. Rozliczenia będą sprawdzianem dla Polskiego Ładu

Eksperci są zgodni: takiej rewolucji w podatkach nie było od 14 lat. Zamieszanie spowodowane Polskim Ładem jest tak duże, że wysokość podatków za zeszły rok poznamy dopiero 2 maja, po złożeniu rozliczenia.Ostatnie tak duże zmiany według pamięci ekspertów miały miejsce dopiero w 2008 roku. Zmianie uległa wtedy skala podatkowa.Jak mówią eksperci rozmawiający z portalem Money.pl, nie ma jednolitego stanowiska nt. tego, czy rozliczenia za ubiegły rok będą problematyczne. Jak powiedziała Małgorzata Samborska w wypowiedzi cytowanej przez portal, ulga dla klasy średniej została uchylona, a Twój e-PIT nadal działa.

ważne pieniądze
22.03.2022 09:31 W nadchodzącym tygodniu rusza akcja rozliczeń PIT za 2021 r.

Wielkimi krokami zbliża się czas rozliczeń z fiskusem. Akcja wysyłania PIT za 2021 rok rozpocznie się we wtorek, 15 lutego i potrwa do 2 maja tego roku – poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort zachęca do korzystania z rządowej e-usługi i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. – Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszych e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. To wygoda i oszczędność czasu. Wystarczy zalogować się do cieszącego się dużą popularnością e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 – czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.– W zeznaniu przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy, ulga na dzieci, zwolnienia z PIT dla osób do 26 roku życia. Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja br. Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki usłudze Twój e-PIT, zeznanie roczne zawsze będzie złożone w terminie – przypomina szef KAS Magdalena Rzeczkowska.Jak podaje Ministerstwo Finansów wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

smartfon-telefon-oszust-SMS-e-mail-iberion
22.03.2022 09:31 Usługa e-PIT jest niedostępna do 15 lutego

Usługa Twój e-PIT jest niedostępna od 3 do 14 lutego – poinformowało Ministerstwo Finansów. Problem będzie również z logowaniem danymi autoryzującymi do usługi e-Urząd Skarbowy.Jak podało MF, obecnie trwa przygotowywanie zeznań PIT za 2021 r. Będą one dostępne od 15 lutego. Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Podatnik, który skorzysta z tej usługi, nie musi wypełniać wniosków, aby rozliczyć swój podatek przy jej użyciu.

zus-list-list od zus-segregator-biznesinfo (1)
22.03.2022 09:29 ZUS ma ważny apel do Polaków. Chcesz dostać PIT – sprawdź swój adres

Kończy się stary rok, a nowy niesie za sobą obowiązek wysłania rocznego rozliczenia podatkowego (PIT) do tych wszystkich, którzy w roku 2021 dostali jakiekolwiek pieniądze z ZUS. Zdarza się niekiedy, że z powodu niewłaściwego adresu – roczne rozliczenia nie docierają do klientów. Zakład przypomina, żeby sprawdzić adres. – Apelujemy, szczególnie do tych osób, które dostawały od nas zasiłki np. chorobowy, macierzyński lub z akcji pobytu na kwarantannie, żeby sprawdziły, czy posiadany przez ZUS adres jest właściwy – prosi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Co roku do klientów nie dociera ponad 1 proc. wysłanych rocznych rozliczeń z powodu błędnego adresu – dodaje. Rzeczniczka wyjaśnia, że deklarację PIT z tytułu wypłaconych przez ZUS zasiłków, rent i emerytur otrzymuje każdy klient, z którego pieniędzy została potrącona zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych. W formie papierowej dostają je także osoby, które mają swoje indywidualne konto na platformie internetowej PUE ZUS. – Natomiast, jeśli klient ma konto na PUE, to ma możliwość wyświetlenia szczegółów wybranego formularza PIT. Formularz zostaje wyświetlony w postaci pliku PDF, w trybie tylko do podglądu – zastrzega Kowalska-Matis. – Wielu naszych klientów czeka na swoje roczne rozliczenie i są zawiedzeni, gdy nie trafi ono do ich skrzynek. Najczęstszą tego przyczyną jest fakt, że ktoś zmienił miejsce zamieszkania i nie poinformował ZUS o nowym adresie, stąd mój apel o aktualizację danych – dodaje rzeczniczka. Co roku ZUS wysyła ok: 9,5 mln deklaracji podatkowych (PIT). PIT-y są co roku wysyłane na przełomie stycznia i lutego do wszystkich osób, które w poprzednim roku, chociaż raz dostały pieniądze z ZUS.

Biznesinfo
22.03.2022 09:17 Ulga podatkowa przysługuje każdemu Polakowi. Dla jednych 760 zł, a innym aż 1520 zł

Ulga podatkowa pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Niemal każdy, kto płaci za internet ma prawo do wyjątkowo korzystnego odliczenia. Piątek 30 kwietnia to ostatnia szansa na zgłoszenie się po bonifikaty.Z tego artykułu dowiesz się:Komu przysługuje ulga podatkowa na internetIle można odliczyćNa jakie inne bonifikaty mogą liczyć podatnicy

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:16 Twój e-PIT - Ministerstwo Finansów ułatwia rozliczenie

Funkcjonujący od tego roku Twój e-PIT w większości przypadków nie wymaga od nas żmudnego wypełniania rubryk. PITy mamy już zaciągnięte do programu, a naszym obowiązkiem będzie sprawdzenie, czy dane wystawione przez urzad są prawidłowe zaksięgowane.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:16 Ulgi jakie możemy dostać przy rozliczeniu. Mamy czas do końca dnia!

Czasem zdarza nam się wspierać różne organizacje, projekty, inicjatywy. Na niektóre z nich przysługuje nam ulga podatkowa, na inne nie. Z braku wiedzy na temat możliwości odliczenia od podatku wielu inwestycji w dobro społeczne czy też lokalne, płacimy podatki większe niż musimy.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:05 Im wcześniej złożysz deklarację PIT, tym więcej zyskasz. Lepiej się spieszyć

Ministerstwo Finansów przypomina o zmianie terminu złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT za 2019 roku. Na rozliczenie z fiskusem mamy czas od 15 lutego do 30 kwietnia br. Z kolei PIT-28 (deklaracja podatkowa służąca do przekazywania informacji podatkowych do urzędów skarbowych przez podatników rozliczających się metodą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych) można składać od 15 lutego do 2 marca br.PIT 20 możemy złożyć drogą elekroniczną. Umożliwia to usługa e-PIT, dzięki której mamy możliwość skorzystania z rozliczenia przygotowanego dla osób fizycznych przez urząd skarbowy. Wypełniony formularz nie wymaga od podatnika składania żadnych dodatkowych wniosków ani deklaracji. W tym roku z usługi mogą skorzystać osoby rozliczające się za pomocą formularzy PIT-37 i PIT-38., czyli osiągające dochody z tytułu umowy o pracę, zlecenie, dzieło lub przychody kapitałowe. Z e-PIT skorzystać mogą również osoby fizyczne, które rozliczają się za pomocą formularzy PIT-28 lub PIT-36 z przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych podobnych umów.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:04 Jest błąd w twoim zeznaniu e-PIT. Będziesz miał problem z ulgą na dzieci

O komplikacjach jakie może spowodować usługa Twój e-PIT pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.Przypomnijmy, że obowiązująca od zeszłego roku usługa ma ułatwiać życie Polakom, gdyż nie muszą oni samodzielnie wypełniać zeznania podatkowego, ponieważ robi to za nich fiskus, uwzględniając również ulgę na dzieci.Warto się jednak przyjrzeć się wypełnionemu zeznaniu podatkowemu i jeśli zajdzie taka potrzeba dokonać korekty, gdyż – jak pisze dziennik – Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zdarza się przypisać małżonkom podwójną ulgę na dzieci.Jak to wygląda w praktyce? Mamy małżeństwo z dwójką dzieci (drugie urodziło się w ubiegłym roku), którym należy się na nie ulga (po 1112,04 zł rocznie na każde). Tymczasem po zalogowaniu do Twojego e-PIT mąż widzi ulgę na dwoje dzieci, a żona tylko na jedno.Jeśli podane w przykładzie małżeństwo nie poprawi przygotowanego przez skarbówkę zeznania, wówczas podwójnie skorzystałoby z ulgi prorodzinnej, co jest wykluczone.Brak reakcji na tak przygotowane zeznanie może grozić nawet sankcjami karnoskarbowymi.– W każdym przypadku musimy pamiętać o tym, że odpowiedzialność za roczne zeznanie podatkowe (podobnie jak i za każdą inną deklarację) ponosi podatnik. Bez znaczenia jest to, jaką techniką zeznanie zostało przygotowane i przekazane organom podatkowym – komentuje doradca podatkowy Radosław Kowalski.

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
22.03.2022 08:50 PIT rozliczyć musisz do piątku. Termin mija z końcem miesiąca

Deklaracja PIT to coroczny, niezbyt przyjemny obowiązek, który spoczywa na barkach pracujących Polaków. Czas na rozliczenie ze skarbówką kończy się w piątek 30 kwietnia. Przegapienie tego kluczowego terminu wiąże się z poważnymi konsekwencjami.Z tego artykułu dowiesz się:Kto nie musi rozliczać się ze skarbówkąKtóre druki PIT należy przedłożyć do 30 kwietniaJaka kara grozi za uchylanie się od tego obowiązku

Do kiedy podatnicy mają czas na złożenie zeznania ws. podatku dochodowego od osób fizycznych?
22.03.2022 08:33 Do kiedy rozliczyć PIT za 2020? Jak złożyć zeznanie podatkowe? Wyjaśniamy

Z tego artykułu dowiesz się:Do kiedy w tym roku należy rozliczyć PIT,Od kiedy można składać zeznanie podatkowe,Jak długo trzeba czekać na zwrot podatku.

Ulga podatkowa na dziecko 2021 - jak rozliczyć?
22.03.2022 08:33 W 2021 możesz nieźle zaoszczędzić. Ulga na dziecko naprawdę w imponującym rozmiarze

Z tego artykułu dowiesz się:Komu przysługuje ulga na dziecko 2021Jak rozliczyć ulgę na dzieckoZ jakich ulg można jeszcze skorzystać

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Rozrachunki domowe.
22.03.2022 08:29 PIT 2021. Do kiedy trzeba rozliczyć PIT za 2020 rok?

Z tego artykułu dowiesz się:Do kiedy trzeba rozliczyć podatek dochodowy od osób fizycznychJakie ulgi podatkowe przysługują płatnikomKto nie musi przedkładać deklaracji PIT

  • 1
  • 2