Awaria rządowej strony
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Kamila Jeziorska - 15 Lutego 2021

Błąd na rządowej stronie. Nie można wyświetlić swoich PIT-ów

PIT 2020 może być ciężki do rozliczenia. Wszystko przez stronę internetową, gdzie możemy zobaczyć deklaracje podatkowe udostępnione przez urzędy skarbowe i od razu je rozliczyć. Sezon na PIT 2020 ledwo się zaczął, a z system już jest problem. Co na to resort finansów?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są kulisy awarii systemu
  • Jak do sprawy odniosło się ministerstwo finansów
  • Na czym polega rozliczenie PIT 2020

PIT 2020 z problemami na starcie

Początek nowego roku oznacza przede wszystkim rozliczenie PIT za miniony, 2020 rok. Od 15 lutego swoje rozliczenia podatkowe możemy sprawdzić za pomocą funkcji "Twój e-PIT", jednakże ta już pierwszego dnia nie dała rady.

Podatnicy chcący zobaczyć swój PIT 2020 nie mogli zalogować się do systemu. Po kliknięciu na "zaloguj się" wyświetlana była informacja dotycząca prac serwisowych - informuje portal gazeta.pl.

Tomasz Aleksandrowicz dr hab., profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zwrócił uwagę na problemy z dostępem do PIT 2020 na swoim Twitterowym koncie. "E-PIT to świetny pomysł, gdyby tylko strona działała..." - napisał.

Na odpowiedź Ministerstwa Finansów nie trzeba było długo czekać.

PIT 2020 i niedziałająca strona

"Mogą występować chwilowe problemy z dostępnością e-Urzędu Skarbowego. Pracujemy nad ich usunięciem. Prosimy o cierpliwość. Poinformujemy, jak tylko serwis będzie w pełni dostępny" - napisał resort.

W podobnym tonie w rozmowie z TVN24 wypowiedziała się rzeczniczka MF, Iwona Prószyńska. - Pracujemy w tej chwili nad usunięciem - skwitowała krótko.

Dostęp do swojego rozliczenia PIT 2020 możliwy jest tylko poprzez stronę internetową podatki.gov.pl. Należy podać swoje dane podatkowe, m.in.: PESEL czy kwotę przychodu za 2019 r.

PIT 2020 należy rozliczyć do 30 kwietnia 2021 r. Jeśli podatnik sam nie rozliczy swojej deklaracji, KAS automatycznie wszystko zaakceptuje. Mimo braku działań podatnika, PIT 2020 i tak zostanie złożony w terminie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News