Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Termin mija 30 kwietnia. Jak się zalogować i jak rozliczyć się ze skarbówką w Twój e-PIT?
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 06.04.2024 09:26

Termin mija 30 kwietnia. Jak się zalogować i jak rozliczyć się ze skarbówką w Twój e-PIT?

PIT
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Czas na złożenie zeznania podatkowego mija 30 kwietnia. Proces ten znacznie ułatwia usługa Twój e-PIT, która stała się najpopularniejszą formą rozliczenia z Urzędem Skarbowym. W zeszłym roku skorzystało z niego niemal 12 mln osób. Jak zalogować się na Twój e-PIT i skorzystać z usługi?

Niemal 12 mln Polaków rozliczyło się przez Twój e-PIT

Jak wynika z szacunków Ministerstwa Finansów, podatnicy do środy 3 kwietnia złożyli już ponad 5 mln zeznań podatkowych w usłudze Twój e-PIT. W zeszłym roku skorzystało z niej 11,9 mln osób, podczas gdy e-Deklaracje złożyło niecałe 8 mln podatników.

Do urzędów skarbowych trafiło zaledwie 1,3 mln papierowych zeznań. Przypominamy, że czas na dopełnienie formalności mija 30 kwietnia. Trzeba się pospieszyć.

Nawet 822 zł wsparcia na rachunki. Czas tylko do 30 kwietnia

Jak skorzystać z usługi Twój e-PIT?

Resort finansów zaznacza, że Twój e-PIT jest usługą całodobową, z której można skorzystać na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na rozliczenie na komputerze, smartfonie czy tablecie. Warto jednak pamiętać, że dostęp do tej usługi możliwy jest tylko w e-Urzędzie Skarbowym, znajdującym się na stronie podatki.gov.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Atrakcyjna okazja dla użytkowników karty Moja Biedronka. Czas tylko do soboty

Jak zalogować się do Twój e-PIT?

Po wejściu na stronę e-Urzędu Skarbowego konieczne będzie zalogowanie się w login.gov.pl. Swoją tożsamość możemy potwierdzić za pomocą Profilu Zaufanego, e-Dowodu, bankowości elektronicznej lub aplikacji mObywatel. Zalogować możemy się także, podając dane podatkowe.

Warto pamiętać, że w tym roku e-PIT został rozbudowany o kolejne formularze (PIT-26L, PIT-28 i PIT-36). Do tej pory podatnicy mieli za jego sprawą dostęp do PIT-37 i PIT-38, oraz oświadczeń PIT-OP i PIT-DZ.