Podatek do rozliczenia do 1 czerwca
pixabay/JerzyGorecki
Autor Maria Glinka - 30 Maja 2020

Masz tylko 2 dni na dopełnienie obowiązku. W przeciwnym razie możesz sporo stracić

Ostateczny termin rozliczenia podatku upływa 1 czerwca. Przekroczenie tego terminu wiąże się m.in. z utratą prawa do skorzystania z wielu ulg, które oferuje Urząd Skarbowy. Przypominamy, w jaki sposób można złożyć deklarację podatkową.

Podatek do rozliczenia z terminem 1 czerwca

Z uwagi na pandemię koronawirusa do 1 czerwca 2020 r. wydłużono czas, w którym można rozliczać się z podatku. Regulowanie należności względem Urzędu Skarbowego znacznie ułatwia system Twój e-PIT, w którym wystarczy jedynie zatwierdzić przygotowane przez urzędników zeznanie podatkowe.

Usługa Twój e-PIT jest skierowana do pracowników, którzy rozliczają się na formularzu PIT-37, czyli do osób na etacie lub związanych umową cywilnoprawną. W ich przypadku dokument dotyczący podatku został już wygenerowany i czas na wprowadzenie ewentualnych upływa w najbliższy poniedziałek.

Warto się pospieszyć, aby móc skorzystać z ulg

W związku z tym 1 czerwca kończy się możliwość edytowania deklaracji PIT, podatnik utraci także prawo do skorzystania z całego szeregu ulg. Jedną z tegorocznych nowinek jest ulga termomodernizacyjna dla właścicieli lub współwłaściciel budynków jednorodzinnych, którzy zdecydowali się na przedsięwzięcie termomodernizacyjne np. wymianę pieca grzewczego czy montaż paneli fotowoltaicznych. Jedna osoba może odpisać od podatku maksymalnie 53 tys. zł, a małżeństwo – 106 tys. zł.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku o ulgę termomodernizacyjną nakłada na podatnika obowiązek ukończenia prac remontowych w ciągu najbliższych trzech lat. W przeciwnym razie będzie musiał zwrócić równowartość bonifikaty.

Jeszcze tylko przez dwa dni można skorzystać także z innych ulg m.in. dla honorowych dawców krwi, na dziecko, leki i sprzęt rehabilitacyjny, Internet, samochód czy darowizny na cele charytatywne i działalność kościoła.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane

Jak rozliczyć się z podatku przez Internet?

Rozliczanie się z podatku i wnioskowanie o ulgi przez Internet odbywa się na dwa sposoby. Aby skorzystać z internetowego systemu rozliczania podatku można skorzystać z Profilu Zaufanego. Jest to specjalne konto, na którym przechowywane są dane osobowe. Założyć je można poprzez stronę internetową lub za pośrednictwem bankowości internetowej.

Drugą drogą do skutecznego rozliczenia z podatku przez Internet jest wpisanie numeru PESEL oraz kilku informacji z deklaracji podatkowej za rok 2018 oraz z jednego z PIT-ów za 2019 r.

System Twój e-PIT został wprowadzony przez Ministerstwo Finansów w 2019 r.

Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuSpisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę
  2. Badania, które warto wykonywać przynajmniej raz w roku. Nie wolno o nich zapominać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zmiany w Polsce już w poniedziałek, wielu może się zaskoczyć. Jest potwierdzenie
Prawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniPrawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News