Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Donald Tusk

Donald Tusk

Donald Tusk
26.06.2024 18:06 Rząd odsłania karty. Premier ogłosił decyzję ws. budowy CPK

To koniec spekulacji na temat przyszłości CPK. Premier Donald Tusk potwierdził, że lotnisko w Baranowie powstanie. Szef rząd podkreślił jednak, że inwestycja między Łodzią a Warszawą nie wpłynie na zaniedbanie regionalnych lotnisk. – Ten projekt będzie swoistym trójskokiem w nowoczesność – mówił.

Donald Tusk
31.05.2024 14:29 Pokaźna emerytura Donalda Tuska. Wypłata z ZUS to nie wszystko

Według opublikowanych na stronach sejmowych najnowszych oświadczeń majątkowych parlamentarzystów, urzędujący premier Donald Tusk pobiera emeryturę, o jakiej wielu Polaków może jedynie pomarzyć. Jak wygląda sytuacja majątkowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej?

Europejski Kongres Ekonomiczny
07.05.2024 13:16 Koalicja: Donald Tusk i Ursula Von Der Leyen. Zapowiadają "Plan dla Europy"

Donald Tusk i szefowa Komisji Europejskiej Ursula Von Der Leyen, zainaugurowali Europejski Kongres Ekonomiczny. W Katowicach padły konkrety: zapowiedź utworzenia stanowiska europejskiego komisarza ds. obronności i postulat minimum 100 miliardów euro.

Donald Tusk, Rishi Sunak
06.05.2024 09:34 Donald Tusk nie ma wątpliwości. "Polacy bogatsi od Brytyjczyków do 2029"

Donald Tusk odświeżył debatę publiczną o wskaźnikach makroekonomicznych, zestawianych w kontekście Wielkiej Brytanii i jej prognoz rozwojowych. Polacy bogatsi od Brytyjczyków do 2029? Nawet jeśli, to jednocześnie od Niemiec, Francji i Włoch, a poza tym, nie przez wyjście z UE - przekonuje londyński The Telegraph.

Donald Tusk
04.05.2024 20:29 Nawet 51 tys. zł. Donald Tusk szykuje wsparcie dla firm i seniorów

Koalicyjny rząd Premiera Donalda Tuska zamierza przeznaczyć duże środki dla przedsiębiorstw. Firmy, które będą zatrudnią seniorów, otrzymają wsparcie finansowe. Dotacja będzie mogła trwać nawet dwa lata. 

Donald Tusk oświadczenie majątkowe
27.04.2024 11:38 Oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Dostaje aż trzy emerytury

Oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Zarobki, dochód i stan posiadania premiera został opublikowany w ramach oświadczenia majątkowego za miniony 2023 r. na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tusk ma blisko 1,5 mln zł oszczędności, żadnych nieruchomości, polisy na życie na ponad 400 tys. zł, pokaźną emeryturę i zegarek za ponad 10 tys. zł. Oto oświadczenie majątkowe Donalda Tuska.

Ursula von der Leyen Donald Tusk
23.04.2024 12:56 Ursula von der Leyen oraz Donald Tusk gośćmi XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Otwarcie XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach uświetnią swoją obecnością Ursula von der Leyen, kandydatka EPL na stanowisko Przewodniczącej Komisji Europejskiej oraz Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.Od 15 lat na Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach – oprócz tysięcy przedsiębiorców z Polski i Europy – zapraszamy także najważniejsze osoby decydujące o polityce gospodarczej i społecznej, ale także o bezpieczeństwie, zarówno w naszym kraju, jak i na całym kontynencie. Wyrażam ogromną radość i satysfakcję, że w 2024 roku nasze zaproszenie przyjęli Ursula von der Leyen, kandydatka Europejskiej Partii Ludowej na szefową Komisji Europejskiej oraz premier polskiego rządu, Donald Tusk. Zapraszam więc serdecznie do Katowic, zaczynamy 7 maja – mówi Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Rady Europejskiego Kongresu Gospodarczego.Cieszymy się i jesteśmy dumni z zapowiadanej obecności gości specjalnych podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zwłaszcza w tak szczególnym momencie. Kongres zbiega się z 20-leciem członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a to doskonała okazja do podsumowań i zaprojektowania przyszłego kształtu współpracy i dyskusji o naszej roli we wspólnocie europejskiej – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator kongresu. – Przed nami wyjątkowa edycja, z mocną reprezentacją przedstawicieli instytucji unijnych, polityków zagranicznych i polskich, szefów wiodących firm, ekspertów i naukowców. Spodziewamy się bardzo owocnych dyskusji i ważnych rekomendacji na przyszłość – dodaje.

Donald Tusk
08.04.2024 20:26 Program NaStart z zaskakującym limitem. Znamy szczegóły projektu

Koniec z domysłami. Projekt ustawy o kredycie mieszkaniowym ”#naStart” został już opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji. Wiemy, kto może liczyć na wsparcie finansowe i w jakiej wysokości. Poza kryterium dochodowym trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednym limicie.

babcia, pieniądze
03.04.2024 18:22 "Babciowe" jeszcze w tym roku. Padł termin wypłaty pieniędzy

Pieniądze w ramach tzw. babciowego już po wakacjach trafić mają do rodzin. W środę (03.04) pojawiły się nowe informacje na temat świadczenia pieniężnego skierowanego w stronę rodzin z dziećmi. Program ma nosić nazwę “Aktywny rodzic”. Co wiadomo?

pieniądze
02.04.2024 20:53 Nie będzie drugiej waloryzacji emerytur? Fatalne wieści dla seniorów

W pierwszym kwartale 2024 roku inflacja gwałtownie wyhamowała, zaskakując nie tylko ekspertów, ale również polityków. I chociaż to dobra wiadomość, wiele osób łączy z nią solidne obawy. Chodzi o jesienną waloryzację emerytur. Drugiej podwyżki nie będzie?

Donald Tusk
27.03.2024 22:09 Nauczyciele ocenili rząd Tuska. Konkretne zarzuty

Rząd Donalda Tuska został bezlitośnie rozliczony przez nauczycieli. Polska szkoła wskazała “hity” i “kity” 100 pierwszych dni rządów, które miały przynieść sporo zmian. Nie brakuje rozczarowania i brak prac domowych to jedynie czubek góry lodowej.

Seniorzy, ławka
10.03.2024 10:11 Równy wiek emerytalny? Jest oficjalne stanowisko ministerstwa

Kwestia zrównania wieku emerytalnego co jakiś czas staje się przedmiotem dyskusji i wzbudza wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa. Czy rząd planuje wprowadzenie zmian w tej kwestii? Odpowiedź Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie pozostawia wątpliwości.

Donald Tusk
05.03.2024 17:43 Wiadomo, co dalej z wakacjami kredytowymi. Rząd podjął decyzję

Wiele osób wciąż czeka na kolejne wieści w sprawie projektu ustawy o wydłużeniu wakacji kredytowych do końca 2024 roku. Donald Tusk ma dobre wieści dla kredytobiorców: Podjęliśmy decyzję.

Premier Donald Tusk
22.02.2024 21:57 Odblokowanie pieniędzy z KPO. Donald Tusk złożył deklarację

Na czwartkowym posiedzeniu Sejmu zostało przeprowadzone głosowanie w sprawie wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Podczas debaty przed głosowaniem, Donald Tusk niespodziewanie ujawnił szczegóły dotyczące pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Pieniądze, emerytura
19.02.2024 21:37 90-latek dostaje 43 tys. zł emerytury. Wiemy, gdzie pracował

Wiele osób zastanawiających się nad wyborem zawodu, bierze pod uwagę zarobki. Jest to widoczne zwłaszcza w sferze służby zdrowia. Są jednak i takie świadczenia, których wysokość zaskakuje wszystkich -  przykładem jest jeden z emerytowanych lekarzy.

ZUS, grosze, Polska
16.02.2024 20:37 Ważne zmiany w ZUS. Szef rady nadzorczej odwołany

Po odwołaniu prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej, w ZUS nadszedł czas na kolejne zmiany. Teraz odwołany został szef rady nadzorczej, Łukasz Hardt. Znamy nazwisko jego następcy, a wyścig o fotel prezesa wciąż trwa.

sklep spożywczy
04.02.2024 16:36 Wszystko jest już jasne. Wiadomo, co dalej z zakazem handlu w niedzielę

Obietnica przywrócenia niedziel handlowych pojawiła się jeszcze przed ostatnimi wyborami. Murem za tą propozycją stanęły Trzecia Droga i Koalicja Obywatelska. Teraz usunięcie zakazu handlu stanęło pod znakiem zapytania. Wiele osób zamierza protestować. 

polskie pieniądze
30.01.2024 17:21 Niższy VAT dla jednej branży. Premier Tusk oficjalnie potwierdził

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu, premier Donald Tusk odpowiedział na wiele pytań nurtujących Polaków. Poruszył kwestię niższego podatku VAT dla jednej z branż, ustawy budżetowej i fuzji Orlenu z Lotosem. Zdradził też, co dalej z Centralnym Portem Komunikacyjnym (CPK).

Pieniądze ZUS
15.01.2024 16:16 Duży błąd ZUS-u, rodzice otrzymali za mało pieniędzy. Jest reakcja premiera

Wysokość słynnego świadczenia rodzinnego wraz z nowym rokiem wzrosła i rodzice powinni już otrzymywać co miesiąc 800 złotych. Teraz jednak wyszło na jaw, że w przypadku niektórych osób wypłata była niższa i na ich konta wpłynęło jedynie 500 złotych. Pojawiła się odpowiedź ZUS-u, a teraz wypowiedział się także premier Donald Tusk. 

Donald Tusk
10.01.2024 11:20 Szykują się wielkie zmiany w L4. Premier zabrał głos, jest potwierdzenie

Premier Donald Tusk potwierdził doniesienia dotyczące zapowiadanej rewolucji w zasiłku chorobowym. Ruszyły prace nad projektem odpowiedniej ustawy - znamy również termin jej wejścia w życie.

Gertruda Uścińska
09.01.2024 16:16 Rewolucja kadrowa w ZUS. Prezes straci stanowisko. Wniosek na biurku premiera

,,To, co robię, jest ważne dla obywateli”, mówiła w poniedziałkowym wywiadzie dla ,,Rzeczpospolitej” prezes ZUS. We wtorek wpłynął wniosek o usunięcie jej ze stanowiska.

Donald Tusk
09.01.2024 13:04 Potężne zamieszanie wokół nowej obietnicy rządu Tuska. Program będzie bardzo kosztowny

Jakiś czas temu rząd Donalda Tuska zapowiedział wprowadzenie nowego programu “Wakacje od ZUS”. Teraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych policzył, ile takie rozwiązanie będzie kosztowało. Okazuje się, że kwota jest niebywale wysoka. 

Marek Czyż
22.12.2023 17:51 TVP jednak bez pieniędzy? Ekspert grzmi: "To sytuacja patologiczna"

TVP nie może liczyć na dofinansowania? Rząd Donalda Tuska zapowiadał, że zlikwiduje dofinansowanie stacji. Zaprezentowany we wtorek 19 grudnia budżet na rok 2024 budzi pewne wątpliwości — przewiduje bowiem 3 mld zł dla mediów publicznych. Ekspert zabrał głos.

Biskupi, kościół, zdjęcie ilustracyjne
22.12.2023 15:43 To koniec finansowania Kościoła z budżetu państwa? Jest konkretna zapowiedź i data

Mimo wcześniejszych zapowiedzi likwidacji Funduszu Kościelnego, w projekcie budżetu na przyszły rok znalazły się środki na ten cel. Wywołało to wiele dyskusji, a do teraz do sprawy postanowił odnieść się premier Donald Tusk. W mediach społecznościowych zamieścił wpis, w którym wszystko wyjaśnił i podał datę, która może być kluczowa w tej kwestii. 

pieniądze
20.12.2023 11:47 Prezent dla wielu seniorów. O 500 zł wzrosną emerytury niektórych osób w Polsce

Rząd Donalda Tuska przygotował wyjątkową niespodziankę dla zasłużonych sportowców. Wysokość emerytury olimpijskiej zostanie podniesiona o dużo więcej, niż wcześniej przypuszczano. Ile będzie teraz wynosiła? 

donald-tusk-polityk-I-posiedzenie-rzadu
19.12.2023 23:11 Rząd zdecydował. Jest projekt budżetu na 2024 rok

W zeszłym tygodniu odbyło się zaprzysiężenie nowego rządu Donalda Tuska, a we wtorek 19 grudnia – jego pierwsze formalne posiedzenie. Najważniejszą kwestią był projekt przyszłorocznego budżetu państwa. Szef rządu złożył ważne obietnice w tej kwestii – informuje money.pl.

Donald Tusk
19.12.2023 14:30 Los programów społecznych i podwyżek jest już znany. Donald Tusk złożył ważną deklarację

Na wtorkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk razem z ministrem finansów Andrzejem Domańskim ujawnili szczegóły dotyczące przyszłorocznego budżetu państwa. Według słów premiera, zaplanowano pieniądze na kilka ważnych przedsięwzięć.

Pieniądze w ręce
17.12.2023 16:10 Nowe świadczenie już wkrótce dla wielu Polaków. To 1,5 tys. zł miesięcznie

Kolejne świadczenie dla rodzin jest coraz bliżej. Podczas swojego expose 12 grudnia, Donald Tusk zapowiedział realizację jednej z ważniejszych obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Otrzymanie pieniędzy będzie jednak obłożone warunkami.