Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Donald Tusk

Donald Tusk

Donald Tusk
15.12.2023 14:32 Donald Tusk ogłosił sukces. Miliardy euro dla Polski z KPO jeszcze w tym roku

Premier Donald Tusk od środy przebywa w Brukseli, gdzie odbył rozmowę z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Teraz przekazał w mediach społecznościowych dobre wieści dotyczące pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Banknoty w portfelu
13.12.2023 12:09 1500 złotych dla polskich rodzin. Dodatek ma ruszyć "natychmiast"

Wtorkowe expose Donalda Tuska było pełne planów nowego premiera na najbliższy okres rządów. Jednym z nich jest tzw. “babciowe”, określone w przemówieniu jako element pakietu “Aktywna mama”. Co więcej, według deklaracji nowego premiera, świadczenie miałoby ruszyć “natychmiast”.

Pieniądze i ZUS
12.12.2023 14:12 Przedsiębiorcy w programie Tuska. Zmiany w ZUS i reforma PIT

We wtorkowym expose Donalda Tuska pośród różnorodnych szczegółów gospodarczych znalazło się także kilka obietnic dla przedsiębiorców. Mają oni skorzystać m.in. na zmianach, jakie mają zostać wprowadzone w postaci wakacji od ZUS czy kasowym PIT.

Emerytki spacer wdowy
12.12.2023 13:38 Tusk oficjalnie potwierdził swoje obietnice. Na horyzoncie "Babciowe" i druga waloryzacja

W swoim wtorkowym expose premier Donald Tusk zadeklarował wdrożenie kilku istotnych obietnic złożonych w kampanii wyborczej. Pojawić ma się m.in. druga waloryzacja emerytur w roku, a także babciowe.

pieniądze, ZUS
11.12.2023 14:27 Emerytury wzrosną, ale tylko o taką kwotę. Nie tego oczekiwali seniorzy w Polsce

Jedną z obietnic Donalda Tuska w kampanii wyborczej było wprowadzenie drugiej waloryzacji emerytur. Okazuje się jednak, że szanse na jej realizację maleją - i to bardzo szybko.

Donald Tusk
10.12.2023 17:57 Donald Tusk dostaje aż trzy emerytury. Kwoty robią wrażenie

Niektórzy posłowie osiągnęli już wiek emerytalny, ale mimo to dalej pełnią swoje obowiązki poselskie w Sejmie. Również Donald Tusk dorabia do swojej emerytury i okazuje się, że pobiera aż trzy świadczenia. Kwoty mogą zaskakiwać.

Donald Tusk
09.12.2023 16:40 Czego oczekują seniorzy od rządu Donalda Tuska? Padły konkretne propozycje

Donald Tusk jest kandydatem na premiera rządu Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Super Express postanowił zapytać seniorów o to, czego oczekują od nowej władzy. Padły propozycje dotyczące między innymi świadczeń emerytalnych i służby zdrowia.

Donald Tusk
08.12.2023 16:12 Donald Tusk przekazał złe wieści. Chodzi o podniesienie kwoty wolnej od podatku

Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tysięcy złotych było jedną z obietnic wyborczych zawartych w “100 konkretach Koalicji Obywatelskiej”. Podczas piątkowej konferencji prasowej Donald Tusk przekazał złe wieści dotyczące właśnie tej sprawy. 

donald-tusk-polityk
02.12.2023 13:54 Donald Tusk ujawnił majątek. Oto jego oświadczenie

W ciągu ostatnich dni pod lupą dziennikarzy znalazły się oświadczenia majątkowe polskich polityków. W gronie tym nie zabrakło Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i kandydata na premiera nowego rządu (przy założeniu, że rząd uformowany przez PiS nie uzyska od Sejmu wotum zaufania). Czego możemy się zatem dowiedzieć o Donaldzie Tusku z jego oświadczenia majątkowego?

emerytura
29.11.2023 19:43 Co z 13. i 14. emeryturą po zmianie władzy? Jedno rozwiązanie może uradować seniorów

13. emerytura i 14. emerytura są obecnie tematami, które spędzają sen z powiek wielu seniorom. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, który deklarował wsparcie dla tej grupy społecznej, wkrótce zmuszony będzie oddać władzę w ręce opozycji. Czy rząd Donalda Tuska spełni czarne wizje snute przez Jarosława Kaczyńskiego i zabierze emerytom dodatkowe świadczenia? Padły konkretne deklaracje.

Donald Tusk
29.11.2023 16:39 Donald Tusk szykuje ogromne zmiany w emeryturach. Chce zmienić projekt PiS

Donald Tusk i pozostali politycy Koalicji Obywatelskiej mają planować poważne zmiany w emeryturach. Obiektem ich zainteresowania stały się Pracownicze Plany Kapitałowe, które miały przynieść Polakom dodatkowe oszczędności. Z tegorocznych danych wynika, że w PKK uczestniczy obecnie 3,3 mln osób zatrudnionych. KO ma planować rewolucję m.in. w zakresie autozapisu.

emerytka
14.11.2023 18:52 To koniec rekordowych waloryzacji emerytur. Polacy będą musieli przełknąć gorzką pigułkę

Świadczenia emerytalne, które otrzymują polscy seniorzy, z reguły nie należą do najwyższych. Zasadą prawną, która ma zrekompensować wzrost cen i kosztów życia jest coroczna waloryzacja emerytur i rent. Jak podaje “Fakt”, przyszłoroczna podwyżka świadczeń otrzymywanych przez najstarszych Polaków nie będzie tak pokaźna jak ta, która została przeprowadzona w 2023 r.

donald-tusk-babciowe-pieniadze
10.11.2023 11:48 Kiedy będą wypłacać "babciowe"? Do wzięcia ma być 1500 złotych

W ciągu ostatnich tygodni media niemal codziennie donoszą o kolejnych planach partii opozycyjnych w zakresie tworzenia przyszłego rządu. Na liście “100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów” Koalicji Obywatelskiej znalazła się propozycja wprowadzenia świadczenia dla matek, które chciałyby wrócić na rynek pracy po urodzeniu dziecka. Portal money.pl donosi, że tzw. “babciowe” może pojawić się ze sporym poślizgiem.

Donald Tusk
31.10.2023 21:21 Miliardy euro z UE dla Polski czekają na odblokowanie. Nie chodzi tylko o KPO

Niedawno Donald Tusk udał się do Brukseli, gdzie odbył dwa ważne spotkania dotyczące europejskich funduszy. Wziął również udział w szczycie Europejskiej Partii Ludowej. Media podają, że w przypadku utworzenia rządu, szef PO będzie walczył nie tylko o pieniędze z KPO, bo zablokowanych środków jest więcej.

pieniądze
30.10.2023 12:37 Zapowiadają nowe świadczenie. 1000 plus na dziecko. Będą jednak warunki

Dwa tygodnie po wyborach parlamentarnych, wciąż przypomina się o obietnicach złożonych przez polityków w trakcie kampanii wyborczej. Jedną z nich jest sprawa kolejnego świadczenia na dzieci, które ma wynieść aż 1000 zł, a które obiecał Donald Tusk.

Donald Tusk, Ursula von der Leyen
26.10.2023 16:14 Donald Tusk ujawnił, kiedy pieniądze z KPO trafią do Polski. Jest jeden warunek

To bardzo pracowity tydzień dla szefa PO, Donalda Tuska. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że to właśnie on jest kandydatem opozycji na premiera nowego rządu. We wtorek Tusk udał się z innymi przedstawicielami KO do Prezydenta RP Andrzeja Dudy na konsultacje. Zaledwie dzień później pojechał się do Brukseli i powziął pewne kroki w celu odblokowania miliardów euro dla Polski.

pieniądze
26.10.2023 11:08 Większa pensja minimalna? Zaskakujący efekt obietnicy Tuska

Na jaw wychodzą kolejne zaskakujące informacje dotyczące obietnic złożonych przez Donalda Tuska. Okazuje się bowiem, że pensja minimalna w przyszłym roku może być jeszcze wyższa, niż zapowiadało Prawo i Sprawiedliwość.

Mężczyzna, pieniądze, gotówka, stół
25.10.2023 19:53 Koniec 13. emerytur jakie znamy? Zapowiada się rewolucja w świadczeniach dla seniorów

Za nami bardzo emocjonujący czas kampanii wyborczych i wyborów parlamentarnych. Teraz wielu Polaków w napięciu czeka na utworzenie nowego rządu. Możliwe, że przez następne cztery lata władze w Polsce przejmą opozycyjne partie demokratyczne pod przewodnictwem Donalda Tuska. Jeżeli taki scenariusz się spełni, seniorów czekają niemałe zmiany dotyczące nie tylko “zwykłych” emerytur, ale również m.in. “trzynastek”. Jakie plany ma szef PO?

Donald Tusk, Ursula von der Leyen
25.10.2023 17:41 Donald Tusk odbył ważne spotkanie w Brukseli. Na szali miliardy euro dla Polski

Wiemy już, że spore szanse na utworzenie rządu mają trzy partie opozycyjne - Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Nowa Lewica. W ostatnim czasie oficjalnie potwierdzono, iż wspólnym kandydatem tych partii na premiera będzie szef PO, Donald Tusk. Były przewodniczący Rady Europejskiej podjął już nawet zdecydowane kroki w celu odblokowania miliardów euro dla Polski, które są zablokowane ze względu na ograniczenie niezależności wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Donald Tusk
24.10.2023 17:26 Donald Tusk kandydatem na premiera. Wiemy, na jakie zarobki może liczyć

15 października miliony Polaków ruszyło do lokali wyborczych, żeby wybrać 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Choć najwięcej mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, to nie będzie ono w stanie samodzielnie utworzyć rządu. Bardzo możliwe więc, że to ugrupowania opozycyjne przejmą władzę w Polsce. Nowym Prezesem Rady Ministrów miałby zostać Donald Tusk. Wiemy, ile może zarobić, ponownie obejmując stanowisko premiera.

Ursula von der Leyen Donald Tusk
23.10.2023 21:59 Pieniądze z KPO zostaną odblokowane? Donald Tusk leci do Brukseli

Donald Tusk jedzie do Brukseli i wszystko wskazuje, że na szali znajdują się wielkie pieniądze w ramach KPO. Lider Koalicji Obywatelskiej spotka się z najważniejszymi politykami w Unii Europejskiej i wszystko wskazuje na to, że tematem nieoficjalnych rozmów będą zablokowane środki. Mowa aż o 158,5 miliardach złotych.

Donald Tusk
23.10.2023 15:35 Ile będą kosztować nas obietnice wyborcze Tuska? Eksperci nie pozostawiają złudzeń

Ostatnie lata rządów Prawa i Sprawiedliwości to czas gwałtownego wzrostu wielkości zadłużenia publicznego. Problemem pozostaje ogromny deficyt, który PiS zaproponował na 2024 rok. Czy w tej sytuacji Donaldowi Tuskowi i opozycji uda się zrealizować obietnice wyborcze? Ile będzie kosztował nas nowy rząd?

Donald Tusk, portfel, pieniądze
21.10.2023 09:40 Będzie wypłata zaległego 800 plus? Ekspert nie ma wątpliwości, chodzi o 2100 złotych

Nadszedł bardzo emocjonujący okres w polskiej polityce, kiedy czekamy na utworzenie nowego rządu. To czas, gdy politycy przedstawiają plany na realizację konkretnych obietnic wyborczych. Obecnie w mediach krążą informacje na temat tego, czy Donald Tusk wypłaci polskim rodzinom zaległe 800 plus. Poniżej tłumaczymy, czy taki scenariusz jest możliwy.

Donald Tusk
20.10.2023 08:23 Niemieckie media mocno o wyborach w Polsce. "Wielka ulga dla naszej relacji"

15 października odbyły się wybory parlamentarne, w których wybieraliśmy posłów i senatorów. To wydarzenie, które jest ważnym tematem rozmów nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

pieniądze
18.10.2023 12:45 Nowe świadczenie dla rodzin już od 1 stycznia? Padła jasna deklaracja

Koalicja Obywatelska na długo przed wyborami zapowiadała, że gdy dojdzie do władzy, to wprowadzi nowe wsparcie finansowe dla rodzin Chodzi o tzw. babciowe. Wiceprzewodnicząca PO Małgorzata Kidawa-Błońska zabrała głos w tej sprawie.

Donald Tusk
05.10.2023 11:57 Jasna deklaracja Tuska w sprawie wieku emerytalnego. „Sprawa jest zamknięta"

Temat wieku emerytalnego budzi sporo emocji zwłaszcza w kontekście nadchodzących wyborów parlamentarnych. Ostatnio w tej sprawie głos zabrał lider PO Donald Tusk.

Pieniądze w portfelu
14.09.2023 19:55 Podwójna kwota wolna od podatku. Nie wszyscy zyskają na propozycji Tuska

Jedną z obietnic Koalicji Obywatelskiej w kampanii wyborczej jest podniesienie kwoty wolnej od podatku. Jakkolwiek kusząco brzmi ta propozycja, tak nie wszyscy na niej zyskają.

pieniądze, gotówka, banknoty
10.09.2023 11:35 Zasiłek pogrzebowy ostro w górę. Świadczenie miałoby wynosić niemal 6500 zł

W sobotę, 9 września, cztery partie polityczne zaprezentowały swoje programy wyborcze.  Propozycje dla Polaków przedstawiła Trzecia Droga, Koalicja Obywatelska, Lewica oraz Prawo i Sprawiedliwość. Na konwencji programowej Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział podniesienie zasiłku pogrzebowego do 150 proc. płacy minimalnej.