BiznesINFO.pl > Ceny

Ceny

Panele fotowoltaiczne
31.10.2023 11:22 Założyli panele fotowoltaiczne aby oszczędzić. Byli zaskoczeni, gdy przyszedł rachunek

Jedna z rodzin mieszkających pod Lublinem postanowiła zaoszczędzić na rachunkach za prąd poprzez zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Rachunek, który przyszedł po kilku miesiącach od uruchomienia instalacji, całkowicie zaskoczył mieszkańców.

Groby na cmentarzu
30.10.2023 09:03 Ciężka sytuacja cmentarnych sprzedawców. Ten rok będzie decydujący

Sprzedawcy prowadzący stragany przy cmentarzach znaleźli się w trudnej sytuacji. Oprócz coraz mocniejszej konkurencji z dużymi sieciami handlowymi, w tym roku do grona problemów dołączyły również spadek klientów czy mniejsze zasoby finansowe. W efekcie, dla wielu z nich tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych może być decydującą - wszystko zależy od utargu.

mycie rąk
29.10.2023 19:26 Rachunki za wodę można zdecydowanie obniżyć. Wystarczy jeden sposób

Wzrost cen wody spędza sen z powiek wielu Polaków, którzy poszukują sposobów na obniżenie zużycia w swoich gospodarstwach domowych. Istnieje niedrogie, nieco już zapomniane rozwiązanie, które może w tym pomóc. 

węgiel
29.10.2023 14:33 Ceny węgla w 2023 roku. To kluczowa sprawa dla wielu domowych budżetów

Sezon grzewczy w Polsce powoli się rozkręca, a to oznacza, że wiele gospodarstw domowych musi zaopatrzyć się w opał. Ile trzeba zapłacić za węgiel w tym roku i gdzie można go kupić? Czy rząd planuje wprowadzić pomoc finansową dla osób opalających swoje domy paliwem stałym? Sprawdzamy.

Pieniądze z portfela
28.10.2023 16:35 Ceny prądu ostro w górę? Fatalne wieści dla Polaków, eksperci mówią to wprost

Bardzo nieprzyjemne informacje pojawiają się w kontekście cen prądu. Istnieją obawy, że nowy rząd może nie zdążyć przed końcem roku z wprowadzeniem nowych programów osłonowych. Oznaczałoby to efekt domina w gospodarce, który skończyłby się wielką drożyzną.

Gigantyczny rachinek za prąd
28.10.2023 15:39 Otrzymała gigantyczny rachunek za prąd. Wszystko przez jedną rzecz

Jedna z mieszkanek Lublina przez lata opłacała wszystkie rachunki za prąd przychodzące do jej domu. Nagle jednak otrzymała rachunki wyrównawcze na kilka tysięcy złotych. Nic nie zawiniła, ale zdaniem dostawcy prądu musi zapłacić. Inaczej energia elektryczna dostarczana do jej domu zostanie odłączona.

Choinki
26.10.2023 08:40 Coraz bliżej święta. Ile będzie kosztować choinka?

Chociaż do świąt pozostały jeszcze dwa miesiące, zaczęły się już pojawiać pierwsze informacje na temat cen bożonarodzeniowych drzewek. Informacje o cenach mogą pomóc w świątecznych przygotowaniach - zwłaszcza, jeżeli ktoś kupuje drzewko w pierwszej połowie grudnia.

Groby na Cmentarzu Powązkowskim
25.10.2023 14:42 Ile trzeba zapłacić za miejsce na cmentarzu? Ostatni wydatek życia może być spory

Kwestie związane ze śmiercią i pamięcią o zmarłych powracają wraz z obchodami święta Wszystkich Świętych. Wiele osób snuje plany na temat godnego spoczynku po śmierci na długo przed samym faktem. Główne pytania dotyczą kwestii zakupu miejsca na cmentarzu za życia, a także ile może ono kosztować.

Więzienie w Sztumie
25.10.2023 10:21 Zaskakujące ceny w więzieniach. Przy nich inflacja to pikuś

Mało kto wie, że więźniowie osadzeni w zakładach karnych mogą kupować niektóre produkty dostępne na wolności. Ich ceny są jednak zawrotne i sprawiają, że lepiej przemyśleć swoje czyny, zanim trafi się za kraty.

Groby na cmentarzu
24.10.2023 09:59 Absurdalne koszty na cmentarzach. Kilkaset złotych za sprzątanie

Podwyżki cen usług widać nie tylko w sklepach. Przycmentarne firmy również podniosły ceny swoich usług. Osoby, które zechcą zapłacić za sprzątanie nagrobka przed uroczystością Wszystkich Świętych, muszą się przygotować na poważny wydatek.

sklep
20.10.2023 15:20 Ceny produktów spożywczych w Polsce i Moskwie. Gdzie jest drożej? Wiele osób się zdziwi

Eksperci z firmy Pan Paragon od dawna analizują ceny na podstawie paragonów, które można zbierać dzięki aplikacji. Tym razem porównano ceny w Polsce i Moskwie. Autorzy badania chcieli sprawdzić, jak na moskiewskie ceny wpłynęły sankcje nałożone na Rosję po napaści na Ukrainę. Gdzie jest drożej? Wiele osób się zdziwi. 

karp
19.10.2023 20:57 Ile zapłacimy za karpia na Wigilię? Wiadomo, jakich cen się spodziewać

Trudno wyobrazić sobie polską wigilię bez karpia na stole. Wielu z nas, święta Bożego Narodzenia kojarzą się między innymi właśnie z tym kultowym daniem, którego wręcz nie może zabraknąć. Ceny karpia w ostatnim czasie poszły jednak bardzo mocno w górę. W sieci pojawiają się pierwsze informacje o tym, ile za legendarną rybę zapłacimy tej zimy.

Zakupy spożywcze, paragon
19.10.2023 14:58 Wiemy, gdzie zrobisz najtańsze zakupy. Ten sklep oferuje najlepsze ceny

W dobie wszechobecnej drożyzny, gdy koszty utrzymania wzrosły w praktycznie każdym aspekcie życia, Polacy są zmuszeni szukać oszczędności. Jednym ze sposobów na zmniejszenie wydatków jest polowanie na promocje w dużych dyskontach i marketach. Jak informuje serwis wiadomosci.radiozet.pl, na liście najtańszych sklepów w Polsce nastąpiły spore zmiany.

Orlen, stacja
19.10.2023 14:56 "Cud" na stacjach Orlenu? Gdy zobaczył ceny, natychmiast sięgnął po telefon

W ostatnim czasie temat cen paliwa na stacjach Orlenu był na ustach wszystkich Polaków. Wielu z nich postrzegało to jako element gry politycznej, prowadzonej przez Daniela Obajtka przed wyborami parlamentarnymi. Okazuje się, że pomimo zapowiedzi ekspertów, ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach państwowej spółki nadal pozostają na niskim poziomie.

Samochód, tankowanie
19.10.2023 08:55 Co dalej z cenami paliw? Eksperci nie mają złudzeń, kierowcy muszą się przygotować

W ostatnich tygodniach stacje paliw w Polsce przeżywały prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą ogromnych obniżek cen benzyny i oleju napędowego, które wręcz skusiły kierowców do robienia zapasów. Wiele osób obawiało się, że po wyborach parlamentarnych ceny wzrosną. Jak podaje serwis money.pl, podwyżka już się rozpoczęła.

Niepokojące informacje o cenach paliw
18.10.2023 21:54 Złe wieści ze stacji paliw. Lepiej zatankować przed Wszystkimi Świętymi

Ze stacji paliw w Polsce płyną bardzo niepokojące informacje. Wiele osób, planujących wyjazdy na Wszystkich Świętych, powinno dogłębnie przemyśleć swoje dotychczasowe plany dotyczące tankowania.

Cenowy pomysł Pepco. Polacy oszaleją
18.10.2023 20:39 Nowa oferta Pepco od czwartku. Ceny są zaskakujące, Polacy oszaleją

Pepco przyszykowało nie lada ofertę dla swoich klientów. Specjalne ceny na sporą część asortymentu zaczną obowiązywać już w czwartek. Takich obniżek nie było od dawna.

Ceny cukru w sklepach poszły w górę
18.10.2023 19:23 Ruszyły podwyżki cen w sklepach. Cukier znacznie podrożał

Powyborcza sytuacja w sklepach staje się coraz bardziej jaśniejsza. Niestety, nie oznacza to dobrych informacji - ceny znacznie poszły w górę. Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku cukru, i raczej nie zapowiada się na jej poprawę.

Kobieta, zakupy, Biedronka, sklep, kasy samoobsługowe
18.10.2023 14:26 Tego nie wiedziałeś o kasach samoobsługowych w Biedronce. Dzięki ukrytym funkcjom możesz sporo zaoszczędzić

Polacy uwielbiają robić zakupy w Biedronce. Nie ma w tym nic dziwnego, bo sieć sklepów regularnie wprowadza ciekawe promocje i oferuje szeroki wybór produktów. Jak informuje wp.pl, kasy samoobsługowe w sklepach Biedronki posiadają wiele ukrytych funkcji, dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić. Sprawdź niżej, o czym warto pamiętać następnym razem, gdy będziesz robił zakupy w sklepach z logo małego owada.

Sejm, pieniądze
16.10.2023 16:20 Wybory 2023: Taki scenariusz przeraża prawie 70% Polaków

Większość społeczeństwa żyje w lęku, że niedługo po wyborach parlamentarnych inflacja znowu zacznie iść do góry. Ponad 67% Polaków deklaruje takie obawy. Wśród nich głównie są osoby w wieku 25-34 lat, z wyższym wykształceniem i zarabiające 5000-6999 zł miesięcznie na rękę. Tylko niecałe 17% rodaków nie przewiduje ww. zagrożenia. I w tej grupie dominują seniorzy, ludzie ze średnim wykształceniem, a także z dochodami w wysokości 7000-8999 zł na rękę miesięcznie. Osób, które nie mają wyrobionej opinii na powyższy temat, jest blisko 16%. Eksperci komentujący wyniki sondażu wyjaśniają, że obawy większości Polaków są jak najbardziej uzasadnione. 

Groby, kwiaty, znicze, święto
14.10.2023 13:22 Niepokojące doniesienia przed dniem Wszystkich Świętych. Ceny kwiatów wystrzelą w górę

Październik to miesiąc, w którym wiele osób zaczyna przygotowania do 1 listopada, czyli dnia Wszystkich Świętych. Polacy sprzątają nagrobki oraz planują zakupy kwiatów i zniczy. „Fakt” informuje, że w tym roku będziemy zmuszeni głębiej sięgnąć do portfeli i przygotować się na znacznie większe wydatki.

Znamy ceny zniczy w Biedronce
09.10.2023 13:58 Sprawdziliśmy, ile kosztują znicze w Biedronce. Polacy oszaleją

1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, już za niecały miesiąc. W sklepach można już od pewnego czasu zauważyć oferty zniczy przygotowane specjalnie na tę okazję. Jednak Biedronka absolutnie zaskoczyła wszystkich.

Sala sejmowa
07.10.2023 16:19 Sejmowe posiłki dla posłów. Ceny są zaskakujące

Spośród lokalizacji w kompleksie sejmowym, jedno miejsce wyróżnia się na tle innych. Chodzi naturalnie o sejmową restaurację, w której stołują się posłowie i senatorowie. Ceny posiłków są w niej zaskakujące - zwłaszcza, jeżeli porówna się je z podobnymi, ogólnodostępnymi lokalami.

Studenci na sali wykładowej
04.10.2023 16:19 Studenci załamują ręce. Nie starczy im pieniędzy na wydatki

Spośród grup najbardziej dotkniętych podwyżkami znajdują się studenci. Ci, którzy studiują na kilku polskich uczelniach, muszą liczyć się z ogromnymi podwyżkami. Będzie to miało zdecydowanie zły wpływ na ich sytuację materialną.

park
03.10.2023 12:52 Niebywałe, na czym można zarobić. Wystarczy wyjść do parku

 Niewiele osób wie, że na kasztanach można zarobić. W Polsce działają nawet specjalne punkty skupu, w których można je sprzedać.

hipermarket
01.10.2023 19:56 Co najbardziej opłaca się kupować w hipermarketach. Na czym zaoszczędzimy? Analiza

Ceny w sklepach nie wszędzie tak samo rosną. Okazuje się, że najwolniej idą w górę w hipermarketach, gdzie średni wzrost rdr. jest już jednocyfrowy. Pozostałe formaty drożeją dwucyfrowo. Są to dyskonty, supermarkety i sieci convenience.

Osiedle bloków mieszkalnych
23.09.2023 18:19 Mieszkańcy zdruzgotani. Kosmiczne podwyżki opłat, spółdzielnia się tłumaczy

Podwyżki opłat są widoczne w każdym sektorze gospodarki. Jednak takiej sytuacji, z jaką zetknęli się mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli, raczej nikt się nie spodziewał. Kwoty mają być bowiem większe o 300 procent.

Rachunki drastycznie pójdą w górę
11.09.2023 20:59 Złe wieści dla mieszkańców. Koszty wystrzelą w kosmos, zarządcy biją na alarm

Wciąż obowiązujące ustawy o zamrożeniu cen energii niedługo stracą ważność. Zarządcy już alarmują, że wzrosną ceny nie tylko w przypadku ogrzewania czy prądu. Sięgnięcie do portfela stanie się koniecznością.