Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowe informacje o podatku od aut spalinowych. Minister potwierdziła sukces
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.05.2024 13:51

Nowe informacje o podatku od aut spalinowych. Minister potwierdziła sukces

samochody, Paulina Hennig-Kloska
Fot. East News/Piotr Molecki; Pixabay.com/fill

Nowe informacje na temat podatku od aut spalinowych. Minister limitu i środowiska Paulina Hennig-Kloska przekazała, iż Unia Europejska wyraziła w renegocjacjach zgodę na to, aby nie wprowadzać dodatkowej opłaty w Polsce. Pomysł jest inny.

Nowe informacje na temat podatku od aut spalinowych

Na tę wiadomość czekało wielu Polaków. Pojawiły się nowe informacje dotyczące planowanego przez Unię Europejską podatku od samochodów spalinowych. Starania polskich polityków przyniosły efekty.

Informacje na temat zmian w podejściu do podatku od aut spalinowych przekazała Paulina Hennig-Kloska. Minister klimatu i środowiska była gościem Radia Zet. Podczas rozmowy ujawniła pierwsze ustalenia renegocjacji wobec nowej daniny w państwach członkowskich.

Rząd musi działać, inaczej spełni się czarny scenariusz dla gospodarki. "Niekorzystnie podwójny efekt"

Paulina Hennig-Kloska: jest zgoda Brukseli

Jest zgoda Brukseli wyrażona w prenegocjacjach, potem wprowadzona do dokumentu, który formalnie zostanie zaakceptowany na dalszym etapie - oświadczyła Paulina Hennig-Kloska.

ZOBACZ: Zmiany w Orlenie. Wydłużyła się lista wiceprezesów

Polska starała się, by wykluczyć ją z grona państw, które zostaną zobligowane do wprowadzenia podatku od aut spalinowych. Wszystko wskazuje na to, że stanie się to faktem i polscy kierowcy nie zapłacą dodatkowych pieniędzy za używanie tego typu pojazdów.

Zamiast kar i podatków, Polska chce postawić na dopłaty

Podatek spalinowy w Polsce ma jednak przyjąć inną formę. Już pod koniec kwietnia Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej, informowała, że Warszawa ma zupełnie inny pomysł. Wyklucza on “karanie” kierowców dodatkowymi opłatami.

ZOBACZ: Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego coraz bliżej. Czekają na jedną komisję

Nie będzie podatku od samochodów spalinowych. Przyjmujemy zupełnie inną logikę, logikę dopłat, czyli logikę zachęty, a nie logikę kary. Dopłat dla tych, którzy zechcą kupić samochody elektryczne - mówiła wówczas Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Źródło: radiozet.pl