Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zmiany w Orlenie. Wydłużyła się lista wiceprezesów
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.05.2024 12:15

Zmiany w Orlenie. Wydłużyła się lista wiceprezesów

Orlen
Fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Orlen szuka wiceprezesów. Rada Nadzorcza opublikowała aż trzy ogłoszenia. Dzień wcześniej podano do wiadomości, że skład Zarządu ORLEN S.A. powiększa się o dwie osoby. Nie wszystkie postępowania udało się zakończyć sukcesem. Wymagania wobec kandydatów są wyjątkowo konkretne.

Zarząd Orlenu się powiększa, dwa nowe nazwiska

Nadal trwa poszukiwanie wiceprezesów i wiceprezesek do Orlenu. Państwowy gigant opublikował ponownie ogłoszenia z ofertami. Zaledwie dzień wcześniej, we wtorek 14 maja, przekazano informacje, iż postępowania kwalifikacyjne zostały nierozstrzygnięte.

Rada Nadzorcza Orlen S.A. przekazała wiadomości o tym, że od 16 maja zarząd będzie liczył dwie dodatkowe osoby. We wtorek (14.05) ogłoszono, że Ireneusz Sitarski i Witold Literacki pozytywnie przeszli przez postępowanie kwalifikacyjne. Wiemy, za co będą odpowiadać.

Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego coraz bliżej. Czekają na jedną komisję

Nowi wiceprezesowie w zarządzie Orlenu

Orlen z nowymi członkami zarządu. Zgodnie z komunikatem prasowym Ireneusz Sitarski został nowym wiceprezesem zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej ORLEN S.A.  Natomiast Witold Literacki jest nowym wiceprezesem zarządu ds. Korporacyjnych ORLEN S.A. Wiadomości te przekazał Wojciech Popiołek przewodniczący Rady Nadzorczej ORLEN S.A. oraz Michał Gajdus wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej i Przewodniczący Komitetu ds. Nominacji i Wynagrodzeń Rady Nadzorczej ORLEN S.A.

ZOBACZ: "Wspólnota sukcesu". Premier Buzek ocenia 20 lat Polski w Unii Europejskiej

Jednocześnie mimo dwóch nowych nazwisk Orlen poinformował o porażce w poszukiwaniu trzech innych wiceprezesów. Rada musiała zakończyć postępowania kwalifikacyjne “bez rozstrzygnięcia”. Znamy wymagania stawiane przed kandydatami.

Takie warunki przed kandydatami stawia Orlen

W środę (15.05) opublikowano nową informację na temat postępowań kwalifikacyjnych w Orlenie. W naftowym gigancie szukają trzech wiceprezesów:

  • Zarządu ds. Produkcji
  • Zarządu ds. Handlu Hurtowego i Logistyki
  • Zarządu ds. Energetyki i Transformacji Energetycznej ORLEN S.A.

ZOBACZ: "Mamy ogromny potencjał" Ekspert o szansach i ryzykach polskiego biznesu

Wymagania są bardzo konkretne. Orlen chce by kandydat odpowiadający za sprawy produkcji miał wykształcenie wyższe, pracował wcześniej minimum 5 lat, oraz mieć 5-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Dodatkowo konieczna jest znajomość minimum jednego języka obcego na poziomie, który pozwala na pracę w danym języku.

Natomiast w przypadku kandydatów na wiceprezesa ds. Energetyki i Transformacji Energetycznej ORLEN S.A. dodatkowymi atutami przy postępowaniu będą m.in. “doświadczenie w branży paliw i gazu oraz energetycznej”, “znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa”, czy “kompetencje w zakresie zarządzania i kierowania złożonymi projektami oraz zespołami ludzkimi”.

Źródło: Orlen