Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Zwolnienia w popularnej spółce odzieżowej. Pracę straciło 130 osób
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 09.06.2024 17:01

Zwolnienia w popularnej spółce odzieżowej. Pracę straciło 130 osób

sklep odzieżowy
Fot. Freepik/freepik

Właściciel popularnej marki odzieżowej poinformował o redukcji zatrudnienia, w wyniku której 130 osób straciło pracę. Firma OTCF, która jest właścicielem 4F przedstawiła powody tej decyzji. Jaka była przyczyna zwolnień w znanej spółce odzieżowej? Wyjaśniamy.

Poważne problemy właściciela marki 4F

Właścicielem popularnej polskiej marki 4F jest spółka OCTF. Jakiś czas temu sieć obiegły wieści o problemach, z którymi boryka się producent. W sprawozdaniu finansowym za ubiegły rok, które cytuje portal dlahandlu.pl wspomniano między innymi o ograniczeniach związanych z pogorszeniem nastrojów konsumenckich. Kolejną przyczyną kłopotów miała być nietrafiona kolekcja ubrań. 

Zobacz także: Ubezpieczenie domu. Tego nie można robić, inaczej pieniądze przepadną

ZUS wypłaca 1335 zł co miesiąc bez względu na wiek. Mało kto o tym wie

Zwolnienia w popularnej spółce odzieżowej

Problemy, z którymi zmaga się właściciel 4F doprowadziły do poważnych zmian. Między innymi spółka zmniejszyła ilość zamówień nowej kolekcji i doszło do ograniczenia większych inwestycji. Co więcej, spółka podjęła także decyzję o redukcji zatrudnienia, która ma poprawić płynność finansową producenta. Jak się okazuje, pracę straciło aż ponad 130 osób.

Zobacz także: Nawet 1200 zł dopłaty do rachunków za prąd. Skorzysta wielu Polaków

Gigantyczne straty finansowe spółki

Jak wynika ze sprawozdania finansowego za ubiegły rok, które cytuje portal dlahandlu.pl, spółka poniosła spore straty. Okazuje się, że wynik operacyjny ukształtował się na poziomie 14,1 milionów złotych przy reaktywności operacyjnej 1,02 proc.

Z danych jasno wynika, że spółka odnotowała spadek efektywności w porównaniu z 2022 r. Serwis dlahandlu.pl informuje, że strata odnotowana przez producenta za ubiegły rok jest na poziomie 17,491 mln złotych.