Te sklepy odzieżowe z zielonym logo położone zazwyczaj w centrach dużych miast i w galeriach handlowych zna prawie każdy. Sieć walczy o odzyskanie rentowności, dlatego w ciągu najbliższych dwóch lat musi zamknąć 500 sklepów. Zapadła też decyzja w sprawie losów pracowników tej firmy. Nie wszyscy mogą odetchnąć z ulgą.
Nie żyje właściciel znanego na całym świecie modowego biznesu. Sklepy z odzieżą odwzorowującą najnowsze trendy i skierowaną głównie do nastolatków można znaleźć w galeriach handlowych w największych miastach Polski. Współpracownicy miliardera są wstrząśnięci jego odejściem. Padły wzruszające słowa. 73-latek zostawił partnerkę i troje dzieci.
Dziesiątki modeli ubrań i obuwia marek z Grupy LPP pod szyldem Sinsay, Reserved i House zostały uznane za niebezpieczne. Jak podaje Białoruska Agencja Telegraficzna, ich dystrybucja na białoruskim rynku została wstrzymana. Zakaz sprzedaży i wywozu obowiązuje od 14 października.
„Nierówność warunków, w jakich konkurujemy, sprawia problemy. Mamy jednak pewną przewagę nad platformami azjatyckimi. One nie mają takiej możliwości” — mówi dyrektor ds. relacji zewnętrznych, pełnomocnik zarządu LPP.
Ubrania chińskiej marki Shein cieszą się ogromną popularnością wśród klientów, choć sklep wzbudza niemałe kontrowersje wśród społeczeństwa. Teraz okazało się, że kilka sztuk chińskiej odzieży zawiera poziom szkodliwych substancji chemicznych przekraczający dopuszczalne limity. Produkty zostały pilnie wycofane ze sprzedaży.
Właściciel popularnej marki odzieżowej poinformował o redukcji zatrudnienia, w wyniku której 130 osób straciło pracę. Firma OTCF, która jest właścicielem 4F przedstawiła powody tej decyzji. Jaka była przyczyna zwolnień w znanej spółce odzieżowej? Wyjaśniamy.
Znana marka odzieżowa zbankrutowała. Do sądu rejonowego w Düsseldorfie wpłynęły wnioski o ogłoszenie upadłości dla Esprit Europe GmbH z siedzibą w Ratingen. Firma próbowała ratować się cięciem kosztów, niestety kłopoty okazały się zbyt duże.
Sklepy H&M zna chyba każdy. Teraz jednak właściciel sieci, H&M Group, zamierza wprowadzić na polski rynek nową markę. Czym zaskoczy swoich klientów? Pierwszy sklep Arket ma zostać otwarty w Warszawie jeszcze w tym roku.
Problemy finansowe doprowadziły sieć Wormland do ogłoszenia upadłości. Sklepy z garniturami i inną męską odzieżą działały od 90 lat, również w Polsce. To kolejna firma, która mocno odczuła skutki inflacji.
Okazało się, że polska branża odzieżowa przechodzi aktualnie poważny kryzys. Prezes Stowarzyszenia Polskiej Branży Odzieżowej przekazał fatalne wieści. Wielu właścicieli boryka się z ogromnymi kłopotami finansowymi, a nawet popada w depresję.
Branża odzieżowa ma poważny problem. Zastój może doprowadzić do całkowitej utraty płynności finansowej. Przedstawiciele branży wskazują przyczyny takiej sytuacji.
Inditex to hiszpański holding odzieżowy. Najważniejszą marką koncernu jest Zara, jednakże największy dystrybutor ubrań na świecie posiada także inne marki. Mowa o Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home i Uterqüe. Okazuje się, że w ciągu 12 miesięcy firma postanowiła zlikwidować 3 salony Zary w Polsce. Wszystko przez nową strategię marki.
VRG to jedno z czołowych przedsiębiorstw odzieżowych w Polsce. W minionym roku grupa zanotowała najlepsze w swojej historii wyniki finansowe, a wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie jeszcze lepszy, czytamy na stronie money.pl.
Jak się okazuje, podwyżki cen nie ominą również branży odzieżowej. Popularna sieciówka, pod sterami nowej prezes, zapowiada rewolucyjną zmianę podejścia, czego skutkiem mają być lepsze materiały ubrań, ale i wyższe ceny, informuje „Business Insider”.
Peek&Cloppenburg zaczyna postępowanie upadłościowe.
Shein — globalna firma odzieżowa z Chin wynajmie magazyn pod Wrocławiem. Inwestycja umożliwi obsługę zamówień na wielu europejskich rynkach. Pracę otrzyma 2 tys. osób — informuje portal dlahandlu.pl.
Szwedzka sieć H&M zdecydowała się na redukcję zatrudnienia. Zwolnienia mają dotknąć 1500 pracowników.
Sieć odzieżowa Strefa znika z polskiego rynku. “Druga Zara” prowadziła swoje sklepy w Polsce od prawie pięciu lat.
Cena bawełny na świecie w czerwcu zaczęła nieoczekiwanie spadać. Jest to zaskoczenie, zwłaszcza że niedawno Indie rozważały wprowadzenie zakazu eksportu surowca w celu ochrony rodzimych przedsiębiorstw przed wysokimi cenami. Niższa cena bawełny możne znacząco wpłynąć na ceny odzieży w najbliższym czasie. Rosnące koszty życia na całym świecie, co ma powiązanie z rosnącymi z powodu inflacji oraz brakami w zaopatrzeniu cenami wpłynęła nieoczekiwanie na cenę bawełny. Reakcja cen bawełny w czerwcu była jednak odwrotna do tendencji rynkowych i zaczęła się zmniejszać. W czerwcu surowiec staniał o 30 proc. względem maja.
Primark w Warszawie. Za kilka miesięcy popularna irlandzka sieć zadebiutuje w Polsce i swój pierwszy sklep otworzy w Galerii Młociny. Primark przygotowuje już przestrzeń i szuka pracowników.
Odzież polskiej firmy LPP przyjeżdżająca do kraju wciąż w większości pochodzi z Chin, ale te nie mogą być pewne swojej pozycji. Polski gigant odzieżowy stawia na maleńkie powierzchniowo państwo, jakim jest Bangladesz.Z tego artykułu dowiesz się:Z jakich krajów importuje towary polski gigantJak wzrósł import Polski z Bangladeszu i ChinCzym spowodowana jest obecna sytuacja
Z tego artykułu dowiesz się:Jakie Adidas ma plany względem ReebokaDlaczego Adidas zdecydował się sprzedać markęJaka jest historia Reeboka
Z tego artykułu dowiesz się:Jak wzrosła sprzedaż po otwarciu galerii handlowychIlu Polaków wybrało się na zakupyGdzie pojawiały się kolejki