Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Odzież

Odzież

Sklep, manekiny
16.05.2024 14:14 Zamykają sklepy i zwalniają pracowników. Słynna firma odzieżowa zbankrutowała

Znana marka odzieżowa zbankrutowała. Do sądu rejonowego w Düsseldorfie wpłynęły wnioski o ogłoszenie upadłości dla Esprit Europe GmbH z siedzibą w Ratingen. Firma próbowała ratować się cięciem kosztów, niestety kłopoty okazały się zbyt duże.

sklep odzieżowy
04.02.2024 18:23 Gigant wchodzi na polski rynek. Wiemy, gdzie powstanie pierwszy sklep

Sklepy H&M zna chyba każdy. Teraz jednak właściciel sieci, H&M Group, zamierza wprowadzić na polski rynek nową markę. Czym zaskoczy swoich klientów? Pierwszy sklep Arket ma zostać otwarty w Warszawie jeszcze w tym roku.

galeria handlowa
16.01.2024 20:19 Popularna firma odzieżowa na skraju bankructwa. Działała na rynku od prawie 90 lat

Problemy finansowe doprowadziły sieć Wormland do ogłoszenia upadłości. Sklepy z garniturami i inną męską odzieżą działały od 90 lat, również w Polsce. To kolejna firma, która mocno odczuła skutki inflacji.

Sklep odzieżowy
31.12.2023 16:41 Fatalne wieści dla tej branży w Polsce, kryzys dotknie wielu. "Jesteśmy wszyscy na dnie"

Okazało się, że polska branża odzieżowa przechodzi aktualnie poważny kryzys. Prezes Stowarzyszenia Polskiej Branży Odzieżowej przekazał fatalne wieści. Wielu właścicieli boryka się z ogromnymi kłopotami finansowymi, a nawet popada w depresję. 

sklep odzieżowy
30.09.2023 12:25 Branży odzieżowej grozi bankructwo. Zaskakujący powód

Branża odzieżowa ma poważny problem. Zastój może doprowadzić do całkowitej utraty płynności finansowej. Przedstawiciele branży wskazują przyczyny takiej sytuacji.

Zara, sklep, galeria
06.09.2023 16:05 Zara zamyka kolejne sklepy w Polsce. Hiszpańska marka zapowiada zmiany

Inditex to hiszpański holding odzieżowy. Najważniejszą marką koncernu jest Zara, jednakże największy dystrybutor ubrań na świecie posiada także inne marki. Mowa o Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home i Uterqüe. Okazuje się, że w ciągu 12 miesięcy firma postanowiła zlikwidować 3 salony Zary w Polsce. Wszystko przez nową strategię marki.

Flaga Państwowa RP
05.04.2023 15:20 Rekordowe zyski polskiej grupy odzieżowej. Firma z Krakowa przedstawiła wyniki finansowe

VRG to jedno z czołowych przedsiębiorstw odzieżowych w Polsce. W minionym roku grupa zanotowała najlepsze w swojej historii wyniki finansowe, a wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie jeszcze lepszy, czytamy na stronie money.pl.

Galeria handlowa
04.04.2023 09:07 Znana sieć sklepów odzieżowych zapowiada zmiany. Będzie drożej i bardziej ekskluzywnie

Jak się okazuje, podwyżki cen nie ominą również branży odzieżowej. Popularna sieciówka, pod sterami nowej prezes, zapowiada rewolucyjną zmianę podejścia, czego skutkiem mają być lepsze materiały ubrań, ale i wyższe ceny, informuje „Business Insider”. 

sklep odzieżowy
04.03.2023 10:18 Duża niemiecka sieć odzieżowa bankrutuje

Peek&Cloppenburg zaczyna postępowanie upadłościowe.  

flaga chin pixabay
14.02.2023 11:52 Chiński gigant modowy zainwestuje pod Wrocławiem. Będzie praca dla kilku tysięcy osób

Shein — globalna firma odzieżowa z Chin wynajmie magazyn pod Wrocławiem. Inwestycja umożliwi obsługę zamówień na wielu europejskich rynkach. Pracę otrzyma 2 tys. osób — informuje portal dlahandlu.pl.

pixabay, jarmoluk
01.12.2022 13:33 H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Szwedzka sieć H&M zdecydowała się na redukcję zatrudnienia. Zwolnienia mają dotknąć 1500 pracowników.

Ubrania
20.07.2022 14:21 Sieć odzieżowa “Strefa” opuszcza polski rynek

Sieć odzieżowa Strefa znika z polskiego rynku. “Druga Zara” prowadziła swoje sklepy w Polsce od prawie pięciu lat.

primark-kolejka-wejście-obostrzenia w sklepach-iberion-kolejkowo
09.07.2022 20:25 Cena bawełny zaczęła nieoczekiwanie spadać. Odzież zaczyna tanieć

Cena bawełny na świecie w czerwcu zaczęła nieoczekiwanie spadać. Jest to zaskoczenie, zwłaszcza że niedawno Indie rozważały wprowadzenie zakazu eksportu surowca w celu ochrony rodzimych przedsiębiorstw przed wysokimi cenami. Niższa cena bawełny możne znacząco wpłynąć na ceny odzieży w najbliższym czasie. Rosnące koszty życia na całym świecie, co ma powiązanie z rosnącymi z powodu inflacji oraz brakami w zaopatrzeniu cenami wpłynęła nieoczekiwanie na cenę bawełny. Reakcja cen bawełny w czerwcu była jednak odwrotna do tendencji rynkowych i zaczęła się zmniejszać. W czerwcu surowiec staniał o 30 proc. względem maja.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce

Primark w Warszawie. Za kilka miesięcy popularna irlandzka sieć zadebiutuje w Polsce i swój pierwszy sklep otworzy w Galerii Młociny. Primark przygotowuje już przestrzeń i szuka pracowników.

pixabay, jarmoluk
04.05.2021 02:00 Odzież przyjeżdżająca do Polski już nie pochodzi w większości z Chin. Pojawiły się nowe kraje

Odzież polskiej firmy LPP przyjeżdżająca do kraju wciąż w większości pochodzi z Chin, ale te nie mogą być pewne swojej pozycji. Polski gigant odzieżowy stawia na maleńkie powierzchniowo państwo, jakim jest Bangladesz.Z tego artykułu dowiesz się:Z jakich krajów importuje towary polski gigantJak wzrósł import Polski z Bangladeszu i ChinCzym spowodowana jest obecna sytuacja

Adidas sprzedaje Reeboka
18.02.2021 01:00 Adidas nie będzie już dłużej właścicielem Reeboka. Marki się rozstają

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie Adidas ma plany względem ReebokaDlaczego Adidas zdecydował się sprzedać markęJaka jest historia Reeboka

Galerie handlowe znów otwarte
03.02.2021 01:00 Polacy rzucili się na galerie zaraz po otwarciu. Masowo kupowane są dwa rodzaje produktów

Z tego artykułu dowiesz się:Jak wzrosła sprzedaż po otwarciu galerii handlowychIlu Polaków wybrało się na zakupyGdzie pojawiały się kolejki