BiznesINFO.pl

Pixabay

Chiński gigant modowy zainwestuje pod Wrocławiem. Będzie praca dla kilku tysięcy osób

14 Lutego 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Shein — globalna firma odzieżowa z Chin wynajmie magazyn pod Wrocławiem. Inwestycja umożliwi obsługę zamówień na wielu europejskich rynkach. Pracę otrzyma 2 tys. osób — informuje portal dlahandlu.pl.

Shein zawita do Wrocławia

Chińska firma odzieżowa jest obecnie najpopularniejszą marką ubrań na świecie oraz największym detalistą w tym zakresie. Teraz zdecydowała się wejść na polski rynek i wynająć magazyn o powierzchni 54 tys. 350 mkw. w Panattoni Park Wrocław South Hub. Kompleks ten wyróżnia się dobrą lokalizacją: znajduje się w pobliżu trasy S8 oraz autostrady A4.

Działania operacyjne na terenie magazynu rozpoczną się jeszcze w tym kwartale. Pracę w obiekcie otrzyma 2 tys. osób. 

Według prognoz wartość e-commerce dla branży fashion w Europie ma wzrosnąć z ok. 250 mld dolarów w 2022 roku do blisko 400 mld w 2025. Błyskawiczny rozwój tego rynku, a także chęć zabezpieczenia łańcucha dostaw napędzają zjawisko nearshoringu, czyli przenoszenia działalności przez firmy azjatyckie bliżej odbiorcy końcowego, na czym szczególnie zyskuje Polska. Firma SHEIN zyska doskonałą platformę zarówno do realizacji procesów e-commerce, jak i realizacji celów ESG — wyjaśnia Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni na łamach portalu dlahandlu.pl.

Zrównoważona inwestycja

Shein zobowiązało się do 2030 roku zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 25 proc. Dlatego m.in. wynajmowany przez firmę magazyn ma spełniać wymogi certyfikacji metodą BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie znajdą się różne rozwiązania technologiczne pozwalające zaoszczędzić wodę i energię oraz zredukować ilość wytwarzanego dwutlenku węgla.

Pracownicy Shein zyskają dostęp do zielonych stref relaksu i odpowiednio przystosowanych pomieszczeń biurowych (chodzi o spełnienie norm w zakresie zapewnienia dostępu do światła dziennego, właściwej akustyki i dobrej jakości powietrza). W infrastrukturze obiektu przewidziano też miejsce na punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca dla carsharingu.

Kontrowersje wokół firmy

Marka Shein powstała w 2012 roku i od tego czasu wypracowała sobie pozycję ważnego rynkowego gracza na rynku fast fashion. Niedawno polski Vogue, powołując się na głosy krytyków wskazywał, iż firma kopiuje cudze wzory. Z kolei organizacja Public Eye podała, że pracownicy zatrudnieni u podwykonawców i zajmujący się produkcją, pracują w niegodnych warunkach. Jednak biuro prasowe Shein odparło te zarzuty.

Natomiast kilka miesięcy temu Greenpeace poinformowało o przebadaniu 47 produktów odzieżowych marki Shein. Okazało się, że w 15 proc. z nich wykryto niebezpieczne chemikalia, które przekroczyły limity ustalone przez UE.

Tagi:

ChinyodzieżWrocław

Podobne artykuły

Handel

Ogromna inwestycja Dino. Pochłonie 130 mln zł
Czytaj więcej >

Handel

Polacy zaprojektowali paczkę, która ma odmienić nasz rynek kurierski. Nic się przed nią nie ukryje
Czytaj więcej >

Handel

Sklep zablokował konta 42 tys. użytkowników. Za często zwracali ubrania
Czytaj więcej >

Handel

Na rynek wchodzi nowy dyskont. Rzuca wyzwanie gigantom
Czytaj więcej >

Handel

Wielka rewolucja w Lidlu. Komfort klientów pójdzie w górę
Czytaj więcej >

Handel

Rossmann pilnie wycofuje jeden produkt. Zawiera niedozwoloną substancję
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Handel

Handel

Maria Gil-Sobczyk

Dyrektywa plastikowa. Od 1 lipca 2024 roku ze sklepów zniknie wiele produktów jednorazowych
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Marlboro zniknie z rynku. Producent rezygnuje z biznesu tytoniowego
Czytaj więcej >
Handel

Magdalena Madoń

Światowy gigant szuka pracowników w Polsce. Wiadomo ile można zarobić
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Trwa ekspansja niemieckiego giganta na naszym rynku. „Ogromne zainteresowanie Polaków”
Czytaj więcej >
Handel

Paweł Makowiec

Truskawki tanieją w ekspresowym tempie. A sezon dopiero się zaczyna
Czytaj więcej >
Handel

Paweł Makowiec

Wielkie promocje w sklepach z okazji Dnia Dziecka
Czytaj więcej >