Adidas sprzedaje Reeboka
Yahoo! Blog from Sunnyvale, California, USA, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Autor Wiktoria Pękalak - 18 Lutego 2021

Adidas nie będzie już dłużej właścicielem Reeboka. Marki się rozstają

Adidas ma zamiar sprzedać markę Reebok. Po 15 latach od przejęcia spółki zależnej największy sprzedawca odzieży sportowej stwierdził, ze nie udało mu się rozwinąć marki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie Adidas ma plany względem Reeboka
  • Dlaczego Adidas zdecydował się sprzedać markę
  • Jaka jest historia Reeboka

Adidas sprzeda markę Reebok

Adidas sprzedaje spółkę zależną - markę Reebok, poinformował tygodnik "Der Spiegel", na który powołuje się PAP. Po 15 latach Reebok trafi w zupełnie nowe ręce.

Adidas swoją decyzję tłumaczy tym, że w przyszłości firma chce skoncentrować się całkowicie na własnej marce, dochodząc do wniosku, że "Reebok i Adidas mogą znacznie lepiej wykorzystać swój potencjał wzrostu niezależnie od siebie" - wyjaśnił dyrektor zarządzający Adidasa Kasper Rorsted.

Przedstawiciel koncernu znanego na całym świecie przyznał, że najważniejsze jest to, że informacja o sprzedaży Reeboka nie wpłynęła na kurs Adidasa. Niemiecka firma, która kierunek swojego rozwoju do 2025 roku chce przedstawić 10 marca, przejęła spółkę Reebok w 2006 roku.

Reebok - marka z ponad stuletnią tradycją

Reebok International Limited jest amerykańskim przedsiębiorstwem branży odzieży sportowej. Jego nazwa pochodzi od południowoafrykańskiej antylopy – ridboka szarego. Firma została założona w Wielkiej Brytanii przez biegacza Josepha Williama Fostera i jego ojca Josepha B. Fostera w 1895 roku pod nazwą J.W. Foster and Sons.

W 1958 roku wnukowie założyciela założyli konkurencyjną firmę pod nazwą Reebok. Od tego czasu firma stale się rozwijała, jednak gwałtowny wzrost popularności firma zawdzięcza wprowadzeniu butów Freestyle przeznaczonych dla kobiet w 1982 roku.

W 2005 roku Adidas - jeden z największych rywali firmy zapowiedział przejęcie Reeboka za 3,8 miliarda dolarów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News