Fot. Jan Bielecki/East News,Warszawa, 04.05.2020. Otwarcie galerii handlowych w ramach drugiego etapu luzowania obostrzen w zwiazku z epidemia koronawirusa w Polsce.
Jan Bielecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Maja 2020

Nowa rzeczywistość w galeriach. Czy można mierzyć ubrania i testować kosmetyki? To nie takie oczywiste

Czy ubrania można przymierzać w sklepach? Jak wygląda sytuacja z testowaniem kosmetyków? Centra handlowe znów są otwarte, ale obowiązuje wiele ograniczeń i reguł sanitarnych. Okazuje się, że nie wszędzie będzie można przymierzyć wybrane ubrania.

Ubrania nie wszędzie przymierzysz

Otwarcie sklepów w galeriach handlowych podlega ścisłym wymaganiom sanitarnym, a dla właścicieli to duże wyzwanie logistyczne. Nie wszystkie sklepy zdecydowały się na udostępnienie przymierzalni. Sieć H&M zdecydowała, że ubrania, buty i dodatki można przymierzać tylko w domu, w placówce nie będzie to możliwe. Jeżeli ubrania okażą się niedopasowane, to klienci mogą dokonać zwrotu. Także sieć KappAhl nie otworzyła przymierzalni dla klientów.

Następny krok w otwieraniu granic. Polacy będą mogli pojechać do kolejnego krajuNastępny krok w otwieraniu granic. Polacy będą mogli pojechać do kolejnego krajuCzytaj dalej

W tych sieciówkach przymierzysz ubrania

Natomiast koncern LPP, właściciel takich marek jak Reserved, Sinsay, House, Cropp i Mohito poinformował, że sklepy zostały przygotowane zgodnie z wymaganiami GIS. W wymienionych sklepach będzie można przymierzać ubrania w przymierzalniach. Pomieszczenia będą regularnie dezynfekowane. Firma zaznacza, że w sytuacji, gdy nie możliwe będzie spełnienie wymogów, klienci będą proszeni o przymierzanie ubrań w domu. Procedury zwrotów ciągle obowiązują.

Również Zara zdecydowała się na udostępnienie przymierzalni. Dezynfekcji podlegają nie tylko pomieszczenia, ale również ubrania i inne produkty sprzedawane przez sieć. W komunikacie przesłanym serwisowi Wprost.pl możemy przeczytać, że ubrania są dezynfekowane za pomocą parownicy do ubrań w wysokiej temperaturze. Oczyszczanie innych produktów jest dostosowane do jego wykonania.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jarosław Kaczyński zatrudnił 26-latka na wysokie stanowisko. Zastanawiająca historia młodego mężczyzny

Perfumerie także otwarte

Swoje salony otworzyła również Sephora. Przy wejściu do perfumerii klienci znajdą płyn do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki. Sieć prosi klientów,by nosili maseczki, i zwraca uwagę, że również pracownicy mają taki obowiązek. Sieć przekazała, że na razie nie przywraca serwisów makijażowych oraz pielęgnacyjnych. Testowanie i poznawanie produktów umożliwiają sklepowi konsultanci.

Szykuj więcej pieniędzy na zakupy. Drożeją dwa absolutnie podstawowe produkty, będziesz wściekłySzykuj więcej pieniędzy na zakupy. Drożeją dwa absolutnie podstawowe produkty, będziesz wściekłyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludzi
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News