primark polska
Flickr/DennisM2
Autor Paulina Musianek - 25 Lipca 2019

Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce

Już za kilka miesięcy irlandzka sieć Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. Ma mieć 3 660 m kw. powierzchni handlowej na dwóch piętrach.

Primark w Warszawie. Za kilka miesięcy popularna irlandzka sieć zadebiutuje w Polsce i swój pierwszy sklep otworzy w Galerii Młociny. Primark przygotowuje już przestrzeń i szuka pracowników.

Primark w Galerii Młociny

Jak spółka poinformowała w komunikacie prasowym, podpisała już umowę najmu z Galerią Młociny znajdującą się warszawskich Bielanach. Sklep będzie miał dwa piętra, a jego powierzchnia handlowa ma zająć 3 660 m kw. Warszawski Primark będzie oferował modę damską, męską i dziecięcą, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i wyposażenie domu.

Powierzchnia wynajęta przez Primark to 5,7 tys. mkw., z czego sama powierzchnia pod handel to ok. 3,7 tys. mkw. Sklep znajdzie się w głębi galerii, będzie tzw. najemcą-kotwicą, anchor tenant, co oznacza, że ma siłę przyciągania klientów zarówno dla siebie, jak i dla całej galerii - zdradził w rozmowie z Polska Times Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment, współwłaściciela Galerii Młociny.

Praca w Primarku. Rekrutacja pracowników

Od września Primark będzie szukać w Polsce ponad 250 pracowników, nie tylko sprzedawców, ale też dyrektorów sprzedaży, marketingów itp. Ponoć firma ma zamiar niedługo otworzyć trzy kolejne sklepy w naszym kraju. Pierwszy sklep sieci w Polsce zostanie otwarty jeszcze w tym roku, jak dowiedział się portal. Prawdopodobnie, zakupy w Primarku zrobimy jeszcze przed świętami bożego narodzenia.

Wejścia Primarku do Polski to element strategii rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. W zeszłym miesiącu Primark otworzył swój pierwszy sklep w słoweńskiej Lublanie, a także ma zamiar otworzyć sklep w Czechach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News