Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce
Paulina Musianek
Paulina Musianek 22.03.2022 09:12

Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Primark w Warszawie. Za kilka miesięcy popularna irlandzka sieć zadebiutuje w Polsce i swój pierwszy sklep otworzy w Galerii Młociny. Primark przygotowuje już przestrzeń i szuka pracowników.

Primark w Galerii Młociny

Jak spółka poinformowała w komunikacie prasowym, podpisała już umowę najmu z Galerią Młociny znajdującą się warszawskich Bielanach. Sklep będzie miał dwa piętra, a jego powierzchnia handlowa ma zająć 3 660 m kw. Warszawski Primark  będzie oferował modę damską, męską i dziecięcą, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i wyposażenie domu.

Powierzchnia wynajęta przez Primark to 5,7 tys. mkw., z czego sama powierzchnia pod handel to ok. 3,7 tys. mkw. Sklep znajdzie się w głębi galerii, będzie tzw. najemcą-kotwicą, anchor tenant, co oznacza, że ma siłę przyciągania klientów zarówno dla siebie, jak i dla całej galerii - zdradził w rozmowie z Polska Times Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment, współwłaściciela Galerii Młociny. 

Praca w Primarku. Rekrutacja pracowników

Od września Primark będzie szukać w Polsce ponad 250 pracowników, nie tylko sprzedawców, ale też dyrektorów sprzedaży, marketingów itp. Ponoć firma ma zamiar niedługo otworzyć trzy kolejne sklepy w naszym kraju. Pierwszy sklep sieci w Polsce zostanie otwarty jeszcze w tym roku, jak dowiedział się portal. Prawdopodobnie, zakupy w Primarku zrobimy jeszcze przed świętami bożego narodzenia.

Wejścia Primarku do Polski to element strategii rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. W zeszłym miesiącu Primark otworzył swój pierwszy sklep w słoweńskiej Lublanie, a także ma zamiar otworzyć sklep w Czechach.

Tagi: sklep odzież