Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ważne zmiany w jednym z dokumentów. Posiadacze tych kart będą zaskoczeni
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 26.01.2024 14:04

Ważne zmiany w jednym z dokumentów. Posiadacze tych kart będą zaskoczeni

Dokumenty w portfelu
Steve Buissinne/Pixabay

Spore zaskoczenie mogą poczuć ci, którzy będą chcieli skorzystać z jednego z posiadanych dokumentów. Weszła bowiem w życie ważna zmiana, która może zaważyć na możliwości skorzystania z uprawnień przez właściciela.

Zmienili ustawę

Sprawę zmian opisuje portal fakt.pl. Praprzyczyną całej sytuacji jest nowelizacja dwóch ustaw, które w październiku zeszłego roku doprowadziły do wydania nowego, jednolitego tekstu ustawy o Karcie Dużej Rodziny.

Dokument ten wprowadzono w Polsce równo dekadę temu. Z Karty mogą korzystać te rodziny, które składają się z min. trojga dzieci. Beneficjentami mogą być również rodziny zastępcze.

Popularna sieć zamyka sklepy w Polsce. Fatalne wieści dla klientów

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

Samo posiadanie Karty uprawnia do zniżek w wielu miejscach w kraju. Nie jest wymagana obecność wszystkich członków rodziny - sam posiadacz Karty bądź małżonek może skorzystać z przysługujących zniżek.

Wprowadzone w Karcie Dużej Rodziny zmiany nie obejmują na szczęście zniżek. Ich właściciele mogą jednak być nieco zdezorientowani różnicami pomiędzy starą, a nową wersją dokumentu.

Posiadacze mogą być spokojni

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uspokaja jednak wszystkich posiadaczy i beneficjentów. Właściciele Karty nie muszą podejmować żadnych działań - zmiany wprowadzono jedynie we wzorze karty, jaki wyświetla się w aplikacji mObywatel, a z której mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Posiadacze egzemplarzy fizycznych również nie muszą się martwić. Wersje plastikowe kart w dalszym ciągu pozostają ważne i można się nimi posługiwać w celu korzystania ze zniżek.

źródło: fakt.pl