Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Popularna sieć zamyka sklepy w Polsce. Fatalne wieści dla klientów
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 24.01.2024 20:39

Popularna sieć zamyka sklepy w Polsce. Fatalne wieści dla klientów

Galeria handlowa
Pixabay/jarmoluk

Fatalne wieści dla wszystkich klientów. Sieć obiegła informacja o tym, że popularna sieć sprzedająca różnego rodzaju sprzęt AGD, RTV i IT zamyka swoje sklepy w Polsce. Okazuje się, że pojawiła się także dokładna lista punktów, w których nie będzie można zrobić już zakupów. 

Klienci nie będą zadowoleni, znana sieć zamyka wiele sklepów

Okazało się, że znana sieć Neonet zamyka swoje sklepy w Polsce. Sąd Rejonowy we Wrocławiu zdecydował, że spółka przejdzie restrukturyzację. Do końca lutego zostanie zlikwidowane aż 26 punktów, a niektóre z nich już przestały działać. Zarząd spółki wydał specjalny komunikat w tej sprawie.

Zarząd Spółki informuje, że planowanych do zamknięcia do końca lutego lub już zamkniętych jest łącznie 26 sklepów Neonet. Pracownicy likwidowanych sklepów, z którymi zostanie zakończona współpraca, zostali poinformowani o planowanych krokach, a także przysługujących im możliwościach i programach wspierających - czytamy w komunikacie.

Nie zapłacisz do 25 stycznia i pożałujesz. Skarbówka może zmniejszyć emeryturę

Masowe zwolnienia w popularnej sieci sklepów

Likwidacja 26 sklepów sieci Neonet wiąże się z tym, że wielu pracowników niestety straci pracę. Zarząd spółki w oficjalnym komunikacie poinformował o wsparciu dla zwalnianych pracowników. Będą oni mogli liczyć na wynagrodzenie za okres wypowiedzenia i odprawy, a także zostanie im udzielona pomoc w szukaniu nowej pracy. Warto dodać, że niektórzy dostaną propozycję objęcia stanowiska w innych działach firmy. 

Sieć sklepów Neonet nie znika z Polski

Sieć informuje, że jeśli klient dokonał zakupy w punkcie, który został zamknięty, a chce zwrócić produkt, to może zrobić to w każdym innym sklepie. Warto wspomnieć, że klienci dalej będą mogli kupować sprzęty RTV, AGD i IT w sklepach Neonet, bo wciąż w Polsce będzie działało ich ponad 200. 

Zobacz także: Fatalne doniesienia, Polaków czekają przymusowe remonty. Wielkie zmiany w prawie budowlanym

Tagi: Zakupy sklep