Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Okazje w znanej sieci sklepów. Tysiące produktów kupisz dużo taniej
Agnieszka Kamińska
Agnieszka Kamińska 24.01.2024 15:04

Okazje w znanej sieci sklepów. Tysiące produktów kupisz dużo taniej

zdjęcie ilustracyjne, archiwalne
Piotr Molecki/East News, zdjęcie archiwalne

IKEA  przekazała wspaniałą informację. Klienci sieci z pewnością się ucieszą, szykują się niebywałe okazje. Spektakularne obniżki cen są  najważniejszą inwestycją w historii przedsiębiorstwa. Ceny, jak przekazano, mają spaść do poziomu sprzed pandemii. Jak duże obniżki wchodzą w grę i ile produktów kupimy taniej?

Obniżki w IKEA. Ceny 5 tys. produktów pójdą w dół

Szykują się niebywałe obniżki w IKEA. Znana sieć mebli zapowiada, że w dół pójdą ceny aż 5 tys. produktów i to średnio o 19 proc.  A to oznacza, że wiele modeli mebli będzie można kupić w cenach sprzed pandemii.

Przystępność cenowa jest jednym z kluczowych elementów naszej strategii komercyjnej, czyli oferowanie niskich cen, przy równoczesnym dbaniu o niskie koszty i sprzedaż dużych wolumenów. Niższe ceny 5 000 produktów IKEA nie byłyby możliwe, gdybyśmy nie podjęli takich działań jak inwestycje w OZE, rozwój usług zdalnych i cyrkularnych, ale też w infrastrukturę sklepową i magazynowo-logistyczną - dodała Magdalena Krokowska-Wicherek.

 

Zobacz też: Miliony Polaków załamuje ręce, kolejne opłaty idą w górę. "Znaczący wzrost"
 

Obniżki cen w IKEA. Najważniejsza inwestycha przedsiębiorstwa

Sieć podaje, że proces obniżania cen rozpoczął się już kilka miesięcy temu. Do końca sierpnia w niższych cenach będzie można kupić już 5 tys. produktów. Co - jak podkreśla IKEA - stanowi połowę całego asortymentu. Okazuje się też, że obniżka cen - jak przekazano  - jest najważniejszą taką inwestycją w historii przedsiębiorstwa. Ma to być odpowiedź na obecną sytuację ekonomiczną w kraju i na świecie, a także na konieczność oszczędzania środków w wielu gospodarstwach domowych.

Zdając sobie sprawę z obecnej sytuacji gospodarczej nie tylko w kraju, ale i na świecie, postanowiliśmy podjąć istotną decyzję o obniżce cen w Polsce. Zainwestowaliśmy w to pół miliarda złotych, co stanowi ponad 8 proc. obrotów IKEA za rok finansowy 2023 — poinformowała Magdalena Krokowska-Wicherek, dyrektor regionalna IKEA Retail w Polsce. 

 

 

Obniżki w IKEA. 20 proc. światowej produkcji pochodzi z Polski

Przypomnijmy, że  prawie 20 proc. światowej produkcji firmy pochodzi z Polski, a w przypadku mebli drewnianych, produkowanych przez fabryki IKEA Industry, odsetek ten wynosi 50 proc. Firma w ub. roku uzyskała przychód przekraczający 6 mld zł, a co istotne 30-proc. udział miała w nim sprzedaż internetowa.

 

 

Tagi: Handel Ceny