Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Polska firma zaczęła masowe zwolnienia. Kilkaset osób straci pracę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 25.01.2024 19:11

Polska firma zaczęła masowe zwolnienia. Kilkaset osób straci pracę

Kolejka do urzędu pracy
Piotr Molecki/East News

Jeden z największych producentów mebli jakiś czas temu ogłosił, że będzie masowo zwalniał swoich pracowników. Fabryka wpadła w dość poważne problemy finansowe i właśnie z tego powodu wiele osób straci posadę. Teraz znamy już dokładną liczbę pracowników, którzy zostaną zwolnieni. 

Popularny polski producent ma kłopoty finansowe

Wysoka inflacja dała się we znaki wszystkim Polakom i sprawiła, że wiele firm znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Jedną z nich jest także jeden z najpopularniejszych producentów mebli, który już pod koniec ubiegłego roku ogłosił masowe zwolnienia pracowników. Okazuje się, że przychody ze sprzedaży Grupy Forte za okres 9 miesięcy roku obrotowego 2023/24 były na poziomie 758 milionów złotych. Oznacza to 18-procentowy spadek w porównaniu z 2022 r., kiedy to kwota ta wynosiła 918 milionów złotych.

Action przygotowało dla klientów same hity. Ustawią się długie kolejki

Znany producent mebli ogłosił masowe zwolnienia

W listopadzie ubiegłego roku Grupa Forte ogłosiła, że będzie masowo zwalniała swoich pracowników. Przekazano wówczas, że jest to spowodowane tym, że klienci przez szalejącą inflację coraz rzadziej decydują się na kupno nowych mebli. Producent poinformował, że redukcja liczby pracowników przyczyni się do zwiększonej efektywności i znaczącego poprawienia sytuacji finansowej spółki. 

Zobacz także: Niezapowiedziane kontrole w całej Polsce. Wiemy, co będą sprawdzać

Wielu pracowników straci pracę

We wtorek 23 stycznia popularny producent mebli poinformował, jaka liczba pracowników będzie musiała liczyć się z utratą posady. Wszystko wskazuje na to, że Grupa Forte zwolni jeszcze więcej osób, niż zapowiadano. Pod koniec ubiegłego roku bowiem była mowa o 23 pracownikach.

Redukcja zatrudnienia obejmuje łącznie 237 pracowników. Przeprowadzona restrukturyzacja zatrudnienia w Grupie Forte pozwoli na redukcję kosztów osobowych w skali roku o kwotę ok. 16 mln zł - przekazał zarząd Fabryk Mebli Forte.