Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Firma

Firma

fabryka
05.07.2024 09:18 Amerykańska firma przenosi produkcję do Polski. Powstanie 100 nowych miejsc pracy

Amerykańska firma przenosi produkcję do Polski, a dokładniej do zakładu znajdującego się pod Krakowem, w Niepołomicach. Powstanie tam aż 100 nowych miejsc pracy, a poszukiwania pracowników już si rozpoczęły. Przedstawiamy szczegóły.

projekt #OtwarciNaBiznes
18.06.2024 15:45 Udowadniają, że wiek nie jest przeszkodą w biznesie. Poznaj zwycięzców kampanii #Otwarci Na Biznes

Renata i Julia Krysiak chcą zarabiać na swojej miłości do zdrowego trybu życia. Studenci Karolina, Zuzanna i Sławek planują uruchomić platformę sprzedażową dla usług cmentarnych i pokrewnych, a Barbara Bruzda tworzy aplikację do znajdowania zagubionych zwierząt. To trzy wyjątkowe projekty, które otrzymają wsparcie finansowe, prawne i marketingowe.#Otwarci Na Biznes to kampania edukacyjna, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, której celem była promocja przedsiębiorczości i wiedzy dotyczącej zakładania oraz prowadzenia własnej firmy. Projekt był realizowany na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy przez Our Future Foundation, jedną z największych polskich fundacji edukacyjnych, we współpracy z TikTokiem. Kampania obejmowała serię szkoleń eksperckich i konkurs, w którym znalazło się dziewięć zwycięskich projektów.

fabryka
13.06.2024 19:15 Grupowe zwolnienia w polskiej firmie. Ponad 200 osób zostanie bez pracy

Kolejna polska firma przeprowadzi grupowe zwolnienia. Jak się okazuje, popularna fabryka Yazaki na Śląsku zwolni zdecydowaną większość załogi. Związki zawodowe chcą, by pracownicy otrzymali wyższe odprawy. Przedstawiamy szczegóły.

fabryka
11.06.2024 19:23 Nawet 700 osób straci pracę. Masowe zwolnienia w dużej firmie

Pracownicy czekoladowego giganta boją się o swoje posady. Firma z niemalże dwustuletnią tradycją teraz musi redukować zatrudnienie, w tym w olbrzymiej fabryce w Polsce. Utraty pracy obawia się nawet 700 osób. Niemal 300 pracowników zatrudnionych w Łodzi martwi się o pracę. Producent ma 50 zakładów produkcyjnych na całym świecie.

turniej piłkarski targów kielce
10.06.2024 12:31 Targi Kielce zwycięzcą turnieju piłkarskiego. Prezes Korony Kielce królem strzelców

W sobotę 8 czerwca w Kielcach odbył się Wielki Piknik Rzemiosła i turniej piłkarski. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Targów Kielce i Dach Forum, w której skład weszli m.in. nowy prezes Korony Kielce Karol Jakubczyk oraz byli zawodnicy klubu Kamil Sylwestrzak i Krzysztof Kiercz.

rekrutacja
06.06.2024 13:44 Oszuści podszywają się pod rekruterów, aby kraść kryptowaluty

FBI alarmuje, że oszuści tworzą oferty pracy, których celem jest wyłudzanie pieniędzy. Z komunikatu wynika, że przestępcy "oferują ofiarom fałszywą pracę w domu, zazwyczaj obejmującą stosunkowo proste zadanie, takie jak ocenianie restauracji lub optymalizacja poprzez wielokrotne naciskanie przycisku".

praca
06.06.2024 12:13 Prawie połowa pracowników wolałoby rozwód od powrotu do biura w pełnym zakresie

Pandemia COVID-19 zmieniła rzeczywistość rynku pracy. Wielu pracodawców zdecydowało się wówczas na wprowadzenie modelu pracy zdalnej. Ostatnio coraz więcej pracowników wraca na stałe do biur. Niemal 80 proc. pracodawców uważa, że ten trend potrwa dwa lata.

Maciej Miszczuk
06.06.2024 11:32 Maciej Miszczuk awansował w Mediaplus na stanowisko Business Directora

Maciej Miszczuk awansował w Mediaplus na stanowisko Business Directora. Będzie łączył obowiązki partnera biznesowego klientów agencji z zarządzaniem zespołami klienckimi.

Piotr Prajsnar - Prezes Zarzadu Cloud Technologies
29.05.2024 16:25 Kolejny rekordowy kwartał Cloud Technologies

Cloud Technologies, jeden z największych dostawców danych do targetowania reklamy internetowej, pochwalił się rekordowym zamknięciem I kwartału 2024 roku. "Był to najlepszy w historii pierwszy kwartał roku pod względem EBITDA oraz rozwoju sprzedaży danych, czyli skalowalnej działalności o zasięgu międzynarodowym" — czytamy. Sprzedaż danych stanowi 97,7% przychodów firmy.

sklep
23.05.2024 19:25 Gigant zamyka dwa markety w Polsce. Wyprzedają towar za bezcen

Niedawno sieć handlowa E.Leclerc poinformowała o zamknięciu dwóch, działających na terenie Polski, placówek. Wszystko za sprawą ponoszonych przez nie strat. Francuska firma pozbawi w ten sposób pracy 50 osób, pracujących w jednym z marketów. Teraz wiadomo, co robi z zalegającym towarem. Produkty sieci można dostać za grosze.

Michał Dżoga
22.05.2024 12:30 Szef Intela o inwestycji we Wrocławiu. "Polska miała przewagę"

W studiu portalu BiznesINFO pojawił się Michał Dżoga, szef Intela w Polsce. Podczas rozmowy z serwisem opowiedział o inwestycji firmy we Wrocławiu. Następnie odniósł się do innowacyjności naszego kraju i wspomniał również o sztucznej inteligencji.

wózki sklepowe
22.05.2024 12:10 Znana sieć handlowa ogłasza likwidację kolejnego sklepu w Polsce. Szykują się grupowe zwolnienia

Francuska sieć handlowa E.Leclerc ogłosiła plany zamknięcia kolejnego sklepu w Polsce, tym razem w Malborku. Decyzja ta pociągnie za sobą zwolnienia grupowe, które stają się nieuchronną konsekwencją w obliczu ciągłych strat ponoszonych przez spółkę.

Przemysław Kania
21.05.2024 18:08 Dyrektor generalny CISCO o poziomie cyfryzacji w Polsce. "Problemem jest konsumpcja technologii"

Bieżący rok fiskalny w CISCO prawie dobiega końca. Przemysław Kania w rozmowie z serwisem BiznesINFO krótko go podsumował, a następnie opowiedział o tym, jak firma wspiera cyfryzację w naszym kraju. Wypowiedział się również na temat świadomości Polaków w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

Biurowiec
21.05.2024 17:36 Awanse w firmie doradczej Walter Herz

Firma doradcza Walter Herz postanowiła ogłosić nominacje w zespole Marketingu i Sprzedaży oraz Reprezentacji Najemcy.

biurowiec
21.05.2024 15:43 Sergiusz Geller oficjalnie przestaje pełnić funkcję szef działu wideo w Havas Media Network. Jest zastępstwo

W agencji Havas Media Network zmienia się docelowa struktura działu wideo. Z uwagi na ten fakt na stanowisku head of video dojdzie do zmian – Serigusza Gellera zastąpi Radosław Zamieciński.

Fabryka
21.05.2024 09:50 Polski gigant przemysłowy likwiduje zakład. Niepewna przyszłość tysięcy pracowników

Grupa Boryszew, jedna z największych polskich firm przemysłowych, ogłosiła likwidację zakładu Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem na Opolszczyźnie. Decyzja została podjęta z powodu licznych problemów technologicznych i ekonomicznych, które firma uznała za nie do pokonania.

Pieniądze
20.05.2024 16:08 Polakom coraz trudniej zaaklimatyzować się do nowego miejsca pracy

Z raportu ‘’Zaangażowanie 2023”, opracowanego za pomocą Enpulse, wynika mało optymistyczny fakt. Co trzeci Polak nie odczuwa większego przywiązania ze swoim miejscem zatrudnienia oraz brakuje mu motywacji do stałej pracy. Taka sytuacja doprowadza do tego, że niezaangażowany pracownik może oznaczać dla firmy dodatkowe koszty, które w Polsce, przy obecnym stanie wynagrodzenia brutto, wynoszą 35 tysięcy złotych rocznie. 

Podcast Karanik Kornecka Tran
17.05.2024 12:24 Możliwość raportowania ESG ma szansę przynieść firmom mnogą ilość korzyści

Zaczyna się coraz wyraźniej klarować jedna z głównych zasad dotycząca odpowiedzialnego biznesu. Mianowicie chodzi tu o otwarte informowanie na temat realizowanych przez przedsiębiorstwo działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Obowiązek ten od 2024 roku wprowadza unijna dyrektywa CSRD. Na temat tego, jakie korzyści oferuje firmom raportowanie ESG oraz jak się do niego przygotować, rozmawiają przy okazji najnowsze odcinku podcastu E.ON Talks Anna Karanik, senior menadżerka w pionie klienta biznesowego E.ON Polska, Anna Korencka i Oliwia Tran.

rekrutacja
16.05.2024 18:36 Co najbardziej irytuje Polaków w wiadomościach od rekruterów?

Aż 92,5 proc. Polaków zatrudnionych w sektorze biurowym otrzymuje wiadomości prywatne od rekruterów. Do aż 40 proc. z nich propozycje spływają codziennie lub kilka razy w tygodniu, wywołując negatywne emocje u co trzeciej osoby. Dlaczego?

kontener eksport
14.05.2024 19:22 Międzynarodowe badania grupy Allianz Trade pokazuje, że polskie firmy są spokojne o perspektywy eksportu 2024 roku

W ciągu ostatnich kilku lat rynek dla eksporterów stał się bardzo niepewnym środowiskiem – od pandemii Covid-19, przez inwazję na Ukrainę, po ożywienie napięć na Bliskim wschodzie. Allianz Trade postanowił z tego powodu przeprowadzić, w ramach trzeciej edycji Globalnego Badania, ankietę pośród 3000 eksporterów z wielu krajów – Chin, Francji, Hiszpanii czy też Wielkiej Brytanii. Swój udział miała ten Polska, z której pochodzi ponad 400 firm biorących udział w badaniach Allianz Trade.

Mirbud Marywilska pożar
13.05.2024 18:10 Wyprzedaż akcji Mirbudu po pożarze na Marywilskiej 44. Jak te wydarzenia wpłyną na działanie firmy na giełdzie?

Spółka Mirbud, działająca w branży budowlanej, ma teraz przed sobą trudny okres. Jej akcje spadły o ponad 5% na otwarciu notowań 13 maja z uwagi na pożar przy ul. Marywilskiej 44. Właściciel spółki Marywilska 44, którą jest właśnie Mirbud, poinformował w swoim pierwszym komunikacie o tym, że hale były ubezpieczone i jest zamiar ich odbudowania, co jest szczególnie istotne dla najemców, prowadzących w większości jednoosobowe działalności gospodarcze.

zus
10.05.2024 18:09 Polacy zyskają 1600 plus. Podano zasady wakacji od ZUS

Sejm przyjął projekt ustawy, która wprowadzi ulgę dla osób, które prowadzą małe firmy. Dzięki tak zwanym wakacjom od ZUS, przez jeden miesiąc w roku nie trzeba będzie płacić składek. Z takiej możliwości może skorzystać 1,7 mln pracujących na własny rachunek. 

Donald Tusk
04.05.2024 20:29 Nawet 51 tys. zł. Donald Tusk szykuje wsparcie dla firm i seniorów

Koalicyjny rząd Premiera Donalda Tuska zamierza przeznaczyć duże środki dla przedsiębiorstw. Firmy, które będą zatrudnią seniorów, otrzymają wsparcie finansowe. Dotacja będzie mogła trwać nawet dwa lata. 

InPost
30.04.2024 20:29 InPost wprowadza duże zmiany. Zacznie się zaraz po majówce

InPost wprowadza zmiany, które zainauguruje zaraz po majówce - 8 maja. Spółka przekazuje, że innowacja wynika z licznych “zapytań” partnerów. Co dokładnie się zmieni?

kuchnia
29.04.2024 13:15 Każdy Polak miał to w swojej kuchni. Po 80 latach słynna firma upada

Wszyscy Polacy w latach 90. mieli w swojej kuchni szklanki tej firmy. Okazuje się, że słynna marka kończy swoją działalność po niemal 80 latach. Choć całkiem niedawno koncern otrzymał pomoc finansową, to finalnie przegrał z konkurencją i wymogami UE.

mężczyzna, laptop
26.04.2024 22:46 Mięsny gigant zamyka ważny zakład. 1200 osób straci pracę

Światowy lider w produkcji mięsa wieprzowego - Danish Crown podjął decyzję o zamknięciu gigantycznego zakładu. Nawet 1200 pracowników może stracić zatrudnienie. Dlaczego rzeźnia przestanie działać? Przedstawiamy szczegóły.

Ministerstwo Finansów
26.04.2024 13:29 Nadchodzą zmiany w PIT. Dla kogo kasowe rozliczanie podatku?

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało w środę projekt ustawy ws. kasowej metody rozliczania podatku dochodowego. Będą z niej mogli skorzystać ci przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność, bądź których dochody w poprzednim roku nie przekraczały 250 tys. euro. Nowa metoda ma mają wejść w życie 1 stycznia 2025 roku, za wyjątkiem części przepisów. 

konkurs
25.04.2024 12:31 Przedstaw nam swój pomysł na biznes i wygraj 34 000 zł - konkurs #OtwarciNaBiznes

Trwa konkurs na najlepszy pomysł biznesowy, w którym łączna wartość nagród wynosi 100 tys. zł. Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej #OtwarciNaBiznes, zainicjowanej przez Our Future Foundation we współpracy z TikTokiem i Akademią Leona Koźmińskiego.