Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Firma

Firma

skrzynka na listy, kobieta
01.03.2024 21:01 Listy ze skarbówki niepokoją Polaków. RPO zainterweniował u ministra

W ostatnich miesiącach tysiące Polaków otrzymało od Urzędu Skarbowego listy o zaskakującej treści. Korespondencja nie była wysyłana w kontekście przeprowadzanych kontroli czy innych działań wobec podatników, a mimo to wywołała mnóstwo nerwów. Tzw. “listy behawioralne” zaskoczyły wiele osób. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

logo kampanii
01.03.2024 13:05 Startuje kampania edukacyjna #OtwarciNaBiznes

W obliczu dynamicznych zmian na rynku pracy i postępującej technologii, osoby, które marzą o założeniu własnego biznesu, mogą czuć się zagubione i niepewne. Na szczęście, #OtwarciNaBiznes, kampania edukacyjna mająca na celu podniesienie poziomu wiedzy o zakładaniu i prowadzeniu własnego biznesu przy pomocy narzędzi cyfrowych, wychodzi przyszłym przedsiębiorcom naprzeciw.

Kobieta, magazyn
29.02.2024 13:48 Słynna polska firma ogłosiła upadłość. To koniec legendarnej marki?

Legendarna polska firma ogłosiła upadłość i została wystawiona na sprzedaż. Chodzi o najstarszą firmę zajmującą się produkcją silników i maszyn rolniczych. Licytacja została zaplanowana na marzec, a jej nowy właściciel będzie mógł ją reaktywować. Przedstawiamy szczegóły. 

Galeria handlowa
17.02.2024 17:14 Kultowa firma w poważnych tarapatach. 1600 osób straci pracę

Jedna z popularnych i uwielbianych firm wpadła w poważne kłopoty finansowe. Podjęto decyzję o wdrożeniu planu oszczędnościowego, który z pewnością poprawi sytuację firmy. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością przeprowadzenia masowych zwolnień. Przedstawiamy szczegóły.

Fabryka, kobieta
13.02.2024 21:20 Kultowa fabryka na skraju upadku. Wielu Polaków straci pracę

Legendarna polska fabryka wpadła w niemałe kłopoty. Okazuje się, że firma jest na skraju upadku i już niebawem wielu pracowników może pozostać bez pracy. Zakład działał w kraju aż od 160 lat. Przedstawiamy szczegóły.

Fabryka
08.02.2024 17:23 Niemiecki gigant zwolni tysiące pracowników. Zyskają na tym Polacy

Kłopoty niemieckiego giganta zajmującego się produkcją sprzętu AGD. Firma podjęła decyzję o wygaszeniu produkcji w fabryce położonej we wschodniej części Niemiec oraz o redukcji zatrudnienia. Paradoksalnie, skorzysta na tym Polska - a zwłaszcza zakład giganta, ulokowany w naszym kraju.

Podpisywanie dokumentów
31.01.2024 23:00 Legendarna polska firma właśnie została sprzedana. Kupiec to tajemniczy inwestor

W mediach właśnie pojawiły się doniesienia dotyczące sprzedaży jednej z najpotężniejszych firm w Polsce. Należała ona do najbogatszego Polaka, a kupił ją tajemniczy inwestor ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawiamy szczegóły.

Portfel, pieniądze
29.01.2024 12:20 Polacy nie będą zachwyceni. Mogą zapomnieć o podwyżce ważnego dofinansowania

Wszystko wskazuje na to, że Polacy nie doczekają się w tym roku podwyżki ważnego dofinansowania. Będzie ono na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku, a to z pewnością nie zadowoli większości beneficjentów. 

Kolejka do urzędu pracy
25.01.2024 19:11 Polska firma zaczęła masowe zwolnienia. Kilkaset osób straci pracę

Jeden z największych producentów mebli jakiś czas temu ogłosił, że będzie masowo zwalniał swoich pracowników. Fabryka wpadła w dość poważne problemy finansowe i właśnie z tego powodu wiele osób straci posadę. Teraz znamy już dokładną liczbę pracowników, którzy zostaną zwolnieni. 

pieniądze portfel banknoty
23.01.2024 17:42 Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej? Warszawa poza podium, duże zaskoczenie

Ta wiadomość z pewnością zaskoczy niektórych. Stolica nie jest już na pierwszym miejscu rankingu miast z najwyższymi zarobkami w Polsce. Główny Urząd statystyczny przedstawił przedstawił nową klasyfikacje, w której wysokie miejsce zajął m.in. Kraków. Jak wygląda podium?

Centrala ZUS
20.01.2024 16:33 ZUS czeka na ważne dokumenty. Czas ucieka, termin upływa już 31 stycznia

Płatnicy składek muszą się pospieszyć. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że już niedługo mija bardzo ważny termin dotyczący składania dokumentów. Bez nich nie będzie możliwe dokonanie istotnych obliczeń na najbliższy rok.

Faktury
19.01.2024 22:27 Zaskakująca decyzja rządu ws. firm. Wykryli krytyczne błędy

Od kilku miesięcy głośno jest o ważnych dla firm zmianach, które miały wejść w życie w tym roku. Okazuje się jednak, że zakładane przez ten czas terminy już są nieaktualne - wszystko przez nagły zwrot rządu w tej sprawie.

logo ZUS
16.01.2024 16:37 ZUS wydał komunikat. Będą dzwonić do Polaków, wiemy o co chodzi

15 stycznia ruszyła fala telefonów do klientów ZUS. Niespodziewane połączenie może wzbudzić niepokój. Wyjaśniamy o co chodzi i czy jest się czego obawiać.

odsniezanie-snieg-czlowiek-obowiazek
05.12.2023 11:45 Odśnieżanie chodników i dachów. Ile kosztuje i czy za nieusunięcie śniegu grożą kary?

W wielu miastach Polski zima zagościła na dobre i – jak co roku – zaskoczyła co poniektórych kierowców. Należy pamiętać, że odśnieżanie chodników i dachów jest obowiązkiem właścicieli nieruchomości. Za nieusunięcie śniegu czy lodu z dachu może grozić wysoki mandat. Stawki firm świadczących usługi odśnieżania przeanalizowała Interia Biznes.

Pieniądze
02.12.2023 22:08 Fatalne wieści dla polskich przedsiębiorców, będzie jeszcze gorzej. Szykują się wydatki

Niestety, ale nowy 2024 roku przyniesie niekorzystne wieści dla polskich przedsiębiorców. Tysiące osób będą musiały głębiej sięgnąć do swoich kieszeni, by móc opłacić różnego rodzaju podatki, a także liczne składki. Już od stycznia wzrośnie kwota minimalnego wynagrodzenia, a wraz z nią podniosą się również aktualne składki ZUS. Taki stan rzeczy nie spodoba się większości “mniejszych” biznesmenów.  

polska-flaga-autostrada-eksport
19.11.2023 20:42 Ten polski produkt to prawdziwy hit. Kupują go od nas Amerykanie, Niemcy, Włosi i Francuzi

W 2022 roku eksport polskich produktów wyniósł 343,8 mld euro. Wynik ten zasługuje na szczególne uznanie – po raz pierwszy kwota sprzedaży naszych rodzimych towarów za granicą przekroczyła 300 mld euro. Zapewne wielu z nas słyszało, że popularnością w innych krajach cieszą się polskie maszyny, urządzenia, towary i wyroby przemysłowe, żywność i zwierzęta żywe oraz chemikalia i produkty pokrewne. Interia Biznes informuje o pewnym eksportowym hicie, który masowo kupują od nas Niemcy, Francuzi, Amerykanie i Włosi. O co dokładnie chodzi?

Cmentarz, ludzie, groby
05.11.2023 17:35 Pogrzeby w nowy sposób. Branżę funeralną czeka w Polsce rewolucja

W dzisiejszych czasach zorganizowanie pogrzebu wydaje się być nie lada wyzwaniem. Nie ulega również wątpliwości, iż w ciągu ostatnich lat rynek funeralny w Polsce znacznie się rozwinął. Firmy pogrzebowe szukają różnych sposobów, żeby zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług. Choć już teraz koszty pochówku są bardzo wysokie, branża nie pozostawia złudzeń - będzie jeszcze drożej.

Mężczyzna, palety
30.10.2023 19:24 Niemiecki gigant inwestuje w Polsce. Będzie praca dla 2 tysięcy osób

Co jakiś czas media informują o tym, że kolejne zagraniczne przedsiębiorstwa inwestują w Polsce. Międzynarodowe firmy doceniają Polskę m.in. za wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą i atrakcyjność inwestycyjną dużych miast. Jedną z takich firm jest niemiecki gigant, który planuje otworzyć w Polsce centrum magazynowo-logistyczne. Zatrudnienie znajdzie tam nawet 2 tys. osób.

cmentarz-groby
27.10.2023 18:40 Czy branżę funeralną czeka "przewrót kopernikański"? W planach baza danych o grobach i wiele więcej

Projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych miał wejść w życie w czerwcu, ale na razie wciąż czeka na akceptację ze strony Rady Ministrów. Zawarte w nim zmiany miały stanowić istny "przewrót kopernikański" dla polskiej branży funeralnej. Nie wiadomo jednak, jakie będą losy planowanej nowelizacji, bo układ przyszłego rządu wciąż jest pod znakiem zapytania.

laptop
26.10.2023 21:48 Przewaga digitalizacji dokumentów: Jak przekształcić swoją firmę w cyfrowego nomadę

Jeszcze nie tak dawno temu w zarządzaniu dokumentami dominowały szafki i szuflady. Jednak cyfryzacja dynamicznie postępuje i rolę mebli zastępuje obecnie komputer, rozwiązania chmurowe czy systemy elektronicznego obiegu dokumentów. Nadal wiele firm korzysta z papieru i tradycyjnych metod, niemniej w większości gromadzonych danych oraz obsługiwanych procesów wykorzystują technologię. Współczesne przedsiębiorstwa chcąc odnaleźć się w takiej sytuacji, muszą wiedzieć, jak przekształcić swój biznes w cyfrowego nomadę, by móc konkurować na rynku.

Fabryka
03.10.2023 20:14 Gigant zwalnia pracowników z polskiej fabryki. Decyzja została już podjęta

Bardzo złe wieści płyną z jednej z polskich fabryk na Pomorzu Zachodnim. Właściciel ogłosił, że przeprowadzi grupowe zwolnienia swoich pracowników. Jako przyczynę podano m.in. niższą liczbę zamówień.

Ukraińska milionerka, flaga Ukrainy
28.09.2023 14:30 Miliarderka z Ukrainy chce przejąć kolejną polską firmę. To duże przedsiębiorstwo z Pomorza

Galyna Fedoriwna Gerega złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przejęcie firmy Plast-Box ze Słupska. Media podają, że w sierpniu kobieta zawnioskowała o zgodę na przejęcie kontroli nad Instersport Polska.

Fabryka Krzysztof na Dolnym Śląsku
26.09.2023 15:09 Zamek Książ ratuje dziedzictwo legendarnej fabryki. Istniała na rynku od niemal 200 lat

Wysokie ceny prądu i gazu uderzają w polskich przedsiębiorców. W ciągu kilkunastu miesięcy wiele firm musiało podjąć decyzję o zakończeniu działalności. Jednym z takich zakładów była dolnośląska fabryka porcelany Krzysztof, która po niemal 200 latach działalności znika z rynku.

Sebastian Kulczyk
26.09.2023 09:00 Sebastian Kulczyk rusza z nowym biznesem. Tego się nie spodziewacie

Ostatnio w mediach było bardzo głośno o Sebastianie Kulczyku - polskim przedsiębiorcy i międzynarodowym inwestorze, który sprzedał udziały w autostradowych spółkach. Gazeta.pl donosi, że Kulczyk ma już nowy biznes.

Kobieta trzymająca dokumenty, wieżowiec
21.09.2023 11:20 Rozwój polskich firm w świetle nowych możliwości

Fundusze Europejskie stanowią niezwykle istotny element wsparcia dla polskich przedsiębiorstw, umożliwiając im dynamiczny rozwój oraz skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej. Coraz większą uwagę zwraca się na innowacyjność projektów, badania naukowe oraz rozwój technologiczny. W kontekście tych dążeń przyjrzyjmy się możliwościom wynikającym ze znanego już przedsiębiorcom Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój 2014-2020 (w skrócie: POIR), w którym obecne są jeszcze wolne środki. Przybliżymy również usługi uruchomione w ramach programu Fundusze Europejskie na rzecz Nowoczesnej Gospodarki (FENG), z których już teraz mogą korzystać polskie firmy dążące do wzrostu i wdrażania innowacji.

Płonąca fabryka, pożar, strażak
19.09.2023 16:08 Rakieta uderzyła w polską fabrykę. Dramatyczne skutki rosyjskiego ataku

W nocy z poniedziałku na wtorek Rosjanie zaatakowali zachodnią Ukrainę, w wyniku czego spłonęła hala produkcyjna polskiego przedsiębiorstwa Fakro. Straty opiewają na miliony złotych. O sprawie pierwszy poinformował serwis sadeczanin.info.

Cieżarówki, autostrada, transport
15.09.2023 13:33 Transport ponadgabarytowy. Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Transport ponadgabarytowy jest ważnym ogniwem dzisiejszej globalnej gospodarki. Wraz z rozwojem przemysłu, rośnie zapotrzebowanie na przerzut coraz większych, cięższych i bardziej skomplikowanych towarów. Transport ogromnych elementów, takich jak turbiny wiatrowe, stal, rurociągi, maszyny przemysłowe czy konstrukcje offshore, to duże wyzwania logistyczne, które wymaga specjalistycznego podejścia.

Wilko, sieć sklepów
14.09.2023 09:02 Koniec znanej sieci sklepów, znika z rynku po niemal 100 latach. Dramat tysięcy pracowników

Brytyjska sieć sklepów oferująca artykuły gospodarstwa domowego po niemal 100 latach obecności na rynku zwija żagle. Pracę straci kilkanaście tysięcy osób, a zamkniętych zostanie ponad 400 lokalizacji, informuje Interia Biznes. Co się stało?