Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Firma

Firma

Fabryka Krzysztof na Dolnym Śląsku
26.09.2023 15:09 Zamek Książ ratuje dziedzictwo legendarnej fabryki. Istniała na rynku od niemal 200 lat

Wysokie ceny prądu i gazu uderzają w polskich przedsiębiorców. W ciągu kilkunastu miesięcy wiele firm musiało podjąć decyzję o zakończeniu działalności. Jednym z takich zakładów była dolnośląska fabryka porcelany Krzysztof, która po niemal 200 latach działalności znika z rynku.

Sebastian Kulczyk
26.09.2023 09:00 Sebastian Kulczyk rusza z nowym biznesem. Tego się nie spodziewacie

Ostatnio w mediach było bardzo głośno o Sebastianie Kulczyku - polskim przedsiębiorcy i międzynarodowym inwestorze, który sprzedał udziały w autostradowych spółkach. Gazeta.pl donosi, że Kulczyk ma już nowy biznes.

Kobieta trzymająca dokumenty, wieżowiec
21.09.2023 11:20 Rozwój polskich firm w świetle nowych możliwości

Fundusze Europejskie stanowią niezwykle istotny element wsparcia dla polskich przedsiębiorstw, umożliwiając im dynamiczny rozwój oraz skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej. Coraz większą uwagę zwraca się na innowacyjność projektów, badania naukowe oraz rozwój technologiczny. W kontekście tych dążeń przyjrzyjmy się możliwościom wynikającym ze znanego już przedsiębiorcom Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój 2014-2020 (w skrócie: POIR), w którym obecne są jeszcze wolne środki. Przybliżymy również usługi uruchomione w ramach programu Fundusze Europejskie na rzecz Nowoczesnej Gospodarki (FENG), z których już teraz mogą korzystać polskie firmy dążące do wzrostu i wdrażania innowacji.

Płonąca fabryka, pożar, strażak
19.09.2023 16:08 Rakieta uderzyła w polską fabrykę. Dramatyczne skutki rosyjskiego ataku

W nocy z poniedziałku na wtorek Rosjanie zaatakowali zachodnią Ukrainę, w wyniku czego spłonęła hala produkcyjna polskiego przedsiębiorstwa Fakro. Straty opiewają na miliony złotych. O sprawie pierwszy poinformował serwis sadeczanin.info.

Cieżarówki, autostrada, transport
15.09.2023 13:33 Transport ponadgabarytowy. Nowoczesne rozwiązania w logistyce

Transport ponadgabarytowy jest ważnym ogniwem dzisiejszej globalnej gospodarki. Wraz z rozwojem przemysłu, rośnie zapotrzebowanie na przerzut coraz większych, cięższych i bardziej skomplikowanych towarów. Transport ogromnych elementów, takich jak turbiny wiatrowe, stal, rurociągi, maszyny przemysłowe czy konstrukcje offshore, to duże wyzwania logistyczne, które wymaga specjalistycznego podejścia.

Wilko, sieć sklepów
14.09.2023 09:02 Koniec znanej sieci sklepów, znika z rynku po niemal 100 latach. Dramat tysięcy pracowników

Brytyjska sieć sklepów oferująca artykuły gospodarstwa domowego po niemal 100 latach obecności na rynku zwija żagle. Pracę straci kilkanaście tysięcy osób, a zamkniętych zostanie ponad 400 lokalizacji, informuje Interia Biznes. Co się stało?

Sebastian Kulczyk-autostrada-biznes
08.09.2023 13:41 Sebastian Kulczyk sprzedał autostradowe imperium. Wiemy, kto przejął udziały

Sebastian Kulczyk – polski przedsiębiorca i międzynarodowy inwestor – nie ma już udziałów w autostradowych spółkach. “Rzeczpospolita” nieoficjalnie donosi, że w ostatnich dniach sprzedał je za ok. 3 mld zł. Nowym nabywcą aktywów miał zostać francuski fundusz inwestycyjny Meridiam.

Browar Leżajsk
30.08.2023 19:27 Dramat Browaru Leżajsk. Zakład upada, setki osób stracą pracę

Jak donosi Onet, działający na Podkarpaciu Browar Leżajsk lada dzień zakończy działalność. Mieszkańcy boją się utraty pracy, a nadziei na ratunek upatrują w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Sklep Reserved
30.08.2023 17:26 Gigant z Polski podbija Europę. Sklep zdobywa nowe miasta, oferuje mega promocje

Polska sieć odzieżowa rusza na podbój zagranicznych rynków. Nowe sklepy pojawią się w Londynie i Mediolanie, informuje serwis Wirtualne Media.

laptop-ekran-kobieta
08.08.2023 15:13 Na czym polega skuteczne pozycjonowanie stron?

Jakie działania są konieczne do tego, by witryna twojej firmy znalazła się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania? Czy da się to zrobić szybko, tanio i dobrze? Poznaj najważniejsze informacje o pozycjonowaniu stron WWW.

Kobieta przykładająca kartę do terminala płatniczego trzymanego przez sprzedawczynię
08.08.2023 13:52 Bezgotówkowa rewolucja już się dzieje. Jak do niej dołączyć?

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości – obrót bezgotówkowy wyprzedził w naszym kraju transakcje z użyciem gotówki* i wiele wskazuje na to, że w kolejnych latach trend ten będzie się utrzymywał. Z punktu widzenia przedsiębiorców ważne jest to, żeby nie przeoczyć momentu „bezgotówkowej rewolucji” i w porę do niej dołączyć.

Yellow Corp, transport
03.08.2023 17:00 Ogromna firma zbankrutowała, istniała na rynku blisko 100 lat. 30 tys. osób straci pracę

Jedna z największych firm transportowych w USA ogłosiła wstrzymanie działalności i zwolnienie wszystkich pracowników. Yellow Corp zakończy działalność po blisko stu latach. Co się stało?

Bale drzewa
01.08.2023 16:05 Dramatyczna sytuacja przemysłu drzewnego w Polsce. Branży grożą masowe bankructwa

„Obecna sytuacja jest bez precedensu. Zagrożone jest dalsze istnienie setek przedsiębiorstw i tysięcy miejsc pracy” - piszą do premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiciele przemysłu drzewnego, wskazując na brak możliwości sprzedaży swoich wyrobów oraz wysokie ceny drewna w Polsce.

praca-szukanie-pracy
27.07.2023 15:04 Jakimi kanałami szukać pracy za granicą w 2023 roku?

Praca za granicą jest opłacalna dla Polaków. Większe pieniądze, możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku i szansa zdobycia ciekawych doświadczeń – to jej najważniejsze zalety. Jak jednak znaleźć dobre, a przede wszystkim pewne i bezpieczne zatrudnienie? Przede wszystkim należy kierować się rozumem i rozsądnie korzystać z popularnych kanałów poszukiwania pracy w innym kraju.

siedziba  Intel
16.06.2023 14:16 Intel wybuduje w Polsce wielki zakład. Zatrudnienie znajdzie ponad 2 tys. osób

Intel, największy producent mikroporocesorów na świecie, zamierza utworzyć fabrykę w podwrocławskiej miejscowości. W nowym zakładzie pracę znajdzie docelowo nawet 2 tys. osób.

upc-polska
06.06.2023 12:42 Koniec UPC Polska. Abonenci sieci kablowej otrzymują SMS-y o zamknięciu salonów i punktów sprzedażowych

Play zamyka salony UPC Polska. Abonenci sieci kablowej otrzymują SMS-y z informacją o zamknięciu salonów i punktów sprzedażowych w kolejnych miastach. Biuro prasowe firmy potwierdziło w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że obecnie trwa optymalizacja połączonej sieci salonów sprzedaży.

fiat-auto
02.06.2023 15:12 Fiat 126p obchodzi 50. urodziny. Pół wieku temu w Polsce rozpoczęła się prawdziwa rewolucja motoryzacyjna

Słynny „Maluch” po raz pierwszy zjechał z taśmy produkcyjnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej 50 lat temu. Jutro z tej okazji odbędą się w mieście huczne obchody. W ciągu 27 lat fabryki w Bielsku i Tychach wyprodukowały 3 318 674 Fiatów 126p. 

Flaga USA
26.05.2023 10:12 Firma z Warszawy przejęta przez koncern z USA. To największa w historii amerykańska inwestycja w polską spółkę z branży security

Serwis money.pl informuje, że notowana na Wall Street spółka Alarm.com kupiła sto procent udziałów w polskiej firmie EBS, działającej w branży security od ponad trzech dekad.

Robert Makłowicz
21.05.2023 09:11 Makłowicz rusza z nowym biznesem. Może zarobić na tym krocie

Serwis money.pl podaje, że Robert Makłowicz planuje otworzyć nowy biznes. Wspólnie ze swoimi synami chce zmienić rynek dań gotowych.

Pieniądze i kalendarz
20.05.2023 16:16 Spore zmiany od poniedziałku. Przedsiębiorcy muszą być gotowi

O północy w poniedziałek zaczną obowiązywać nowe przepisy dla przedsiębiorców. Chodzi o ustawę o fundacji rodzinnej, która ma wspierać rodzinne biznesy.

Japonia-flaga
09.05.2023 10:18 Japoński koncern szuka miejsca pod fabrykę. Polska ma szansę na kolejną miliardową inwestycję

Fujitsu szuka miejsca pod nową fabrykę, gdzie będą produkowane pompy ciepła. Koncern ma zastanawiać się między Polską a Słowacją – donosi Puls Biznesu. Serwis dodaje również, że budowa tego typu fabryki kosztuje ok. 1 mld zł, a pracę w niej znajduje z reguły ponad tysiąc osób.

Flaga Państwowa RP
16.04.2023 17:11 Rodzinna firma z Polski odnosi ogromne sukcesy. Działa na rynku już od ponad 35 lat

Firma Frogum z Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą jest obecna na rynku od ponad trzech dekad. Powstała w czasach PRL-u spółka zajmowała się produkcją dywaników samochodowych do małych fiatów i polonezów. Obecnie sprzedaje w całej Europie, USA i Afryce, czytamy na stronie biznes.interia.pl. 

Pilot i telewizor
15.04.2023 09:03 Koniec znanego dostawcy telewizji i internetu. Po ponad dwóch dekadach historii znika z rynku

Wszystko co dobre, kiedyś musi się skończyć - tak mówi stare porzekadło. Wygląda na to, że nie ominie to również rynku medialnego. Z rynku po 23 latach obecności znika UPC Polska, które rozpoczęło proces rebrandingu po wykupieniu przez Play.

Flaga Państwowa RP
05.04.2023 15:20 Rekordowe zyski polskiej grupy odzieżowej. Firma z Krakowa przedstawiła wyniki finansowe

VRG to jedno z czołowych przedsiębiorstw odzieżowych w Polsce. W minionym roku grupa zanotowała najlepsze w swojej historii wyniki finansowe, a wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie jeszcze lepszy, czytamy na stronie money.pl.

flaga Polski
31.03.2023 12:34 Mieli już upadać, ale zrezygnowali z państwowego dostawcy. Polska firma uciekła od bankructwa

Hucie Szkła Gloss groziło bankructwo ze względu na drastyczne rachunki za gaz. Przedsiębiorstwo zrezygnowało z dostaw gazu od PGNiG i udało mu się przetrwać. 

Flaga Państwowa RP
25.03.2023 09:25 Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale

Popularna w USA sieć fast foodów chce podbić polski rynek. Wiadomo już, kiedy i gdzie pojawią się pierwsze lokale ze smażonymi kurczakami, informuje Business Insider. 

gadu-gadu
21.03.2023 12:09 Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją

Jeszcze w 2012 roku szacowana liczba użytkowników Gadu-Gadu oscylowała w okolicach 10 mln miesięcznie. Choć obecnie komunikator nie jest już aż tak popularny, to właściciel GG – Fintecom zamierza reaktywować markę. Pieniądze na rozwój spółka chce pozyskać ze zbiórki crowdfundingowej, a wśród planowanych zmian zapowiada rozmowy audio-wideo oraz szyfrowanie end-2-end – informuje Puls Biznesu.